Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásosak szerint a bibliai...

A vallásosak szerint a bibliai történetek valóságosak. Ha egy gyereket erre tanítanak, hogyhogy nem látja át, hogy ezek csak "mesék", és egy nem vallásos hogyhogy látja, hogy mind csupán egy történet, de semmi több?

Figyelt kérdés
Tehát a kérdésem, hogyhogy nem látják a vallásosan nevelt gyerekek, hogy ezek a történetek mesék? De a felnőttekre is igaz ez. Olyan furcsa szerintem, hogy annyira komolyan vesznek dolgokat, mintha a valóság lenne, miközben én ugyanolyan mesének tartom, mint a Hófehérke és a hét törpét, vagy valamit, csak éppen vallásos színezettel.
2013. febr. 15. 00:29
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
57%

Te azt állítod, hogy nem valóságosak, kérdem én: milyen alapon teszed? Ott voltál több ezer évvel ezelőtt? Sem te nem tudod bizonyítani az igazad, sem én azt, hogy nincs igazad ezzel kapcsolatban, így a vita itt megreked, marad két ellentétes álláspont. Én hívőnek tartom magam, te ahogy látom, nem vagy jóban a vallásokkal, éppen ezért más szemszögből látjuk ugyanazt, és ezzel nem tehetünk mást, minthogy elfogadjuk. De azért néhány dologra szeretném felhívni a figyelmed.

Van róla fogalmad, hány ember számára nyújt ez a "mesekönyv" kapaszkodót a mindennapokban? Sejted egyáltalán, hogy amit maga a könyv képvisel, hány életnek adott értelmet?

Te azt mondod, mesekönyv, egyesek szó szerint értelmezik, én egyfajta útjelző táblának tartom az autópályán: nem kötelező figyelni rá, el is mehetsz mellette, de talán érdemes foglalkozni vele. Talán pár évvel később másként látod majd.

Ami még érdekelne: pontosan melyik részét olvastad neki? Bele próbáltál egyáltalán gondolni a mondanivalójába? Nem vagyok egy bibliaszakértő, és nem is forgatom túl gyakran, annyira ismerem, hogy átlássam nagy vonalakban, de azt kell mondjam, egy bizonyos szempontból igazad van: ezek a történetek valóban hasonlítanak a mesékre, hiszen beszélnek valamiről, elmondanak egy történetet azzal a céllal, hogy az olvasó tanulságot szűrjön le belőle, és fejődjön általa. Ha ebben szerinted van bármi rossz, nyugodtan kövezz meg érte.

2013. febr. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%
Tudod első az a baj amikor egy gyerek tanulja a föld keletkezését ami 4,2 milliárd évvel ezelötti utána elmegy hittanra és ugyanarra mit hall? Valaki intett egyet és lett pláne olyan blődséget hogy ez 6 ezer éve volt.Itt a butaság lép be az hogy 6 ezer éve már virágzó emberi civilizációk voltak, tehát butaságot tanítanak és ez tudásellenes mese!A feketeszén hány tízezer év alatt fejlődött ki?Akinek ma ez a fogódzó az enyhén szánalmas és nem időszerű mamár, és a vallásnak ez a legnagyobb baja hogy nem fejlődik pedig ezzel lett emberré az ember!Tudod hogy néz ki egy emberi embrió?Nem lehet megkülönböztetni az állatokétól! Miért? Mert az ember 9 hónap alatt lejátssza az evolúciót!Még így is farokcsigolyánk marad, úszóhártya maradvány az ujjaink között bizonyítja honnan jöttünk!
2013. febr. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
60%

"Te azt állítod, hogy nem valóságosak, kérdem én: milyen alapon teszed?"


Tudományos alapon tesszük.


Ádám és Éva nem volt az első emberpár, az ember evolúció során alakult ki.

2013. febr. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
57%

"hány ember számára nyújt ez a "mesekönyv" kapaszkodót a mindennapokban? Sejted egyáltalán, hogy amit maga a könyv képvisel, hány életnek adott értelmet?"


Ettől még rohadtul nem lesz igaz amit benne írnak.

2013. febr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Te sem voltál ott, és nézd meg a különböző népek mitológiáit. Csupa mesés elemre épül. Honnan tudod, hogy nem éppen a majáknak, ókori egyiptomiaknak van igaza? Régen, még mielőtt tudományos dolgokkal tisztában lettek volna mindenfélét kitalálták, hogy igazolják, miért vannak a földön. De attól, hogy történeteket találnak ki, és megmarad az utókornak, még nem lesz valóság. Pl. a sumérok arról írnak, hogy idegen világból származó lények (földönkívüliek) teremtették az embert. Honnan tudod, hogy nem a „kis szürkéknek” tartozunk hálával?

Persze nem lehet tudni, de józan paraszti ésszel belegondolva még mindig logikusabb a tudományos elmélet, mint az hogy „intett és lett”.Egyébként nem támadólag írtam ki a kérdést, csak számomra olyan hihetetlen, hogy az emberek tényleg elhiszik, hogy két pucér ember miatt hálunk meg és vagyunk betegek, az ő gyerekeik házasságából születtünk, hogy egy özönvíz beterítette az egész bolygót, azután mindenki elpusztult, és kb. 3 emberpár nemzette újra az egész emberiséget, meg ilyesmi.


Az biztos sok embernek ad fogódzót. Én is szerettem meséket, és amíg szerettem el tudtam vonatkoztatni a bajaimtól, de attól még tudtam, hogy mesék. Nem reménykedtem abban, hogy valóra válnak, vagy régen csak voltak, mert egy ember által kigondolt történetek voltak, amit megrajzoltak, mozgókép lett belőlük, és a tévébe került. És átlendültem a problémáimon. Útjelzőnek sem kell ilyennek lennie, mert az ember el tudja dönteni, hogy mi jó és mi rossz. Általánosan, a normális gondolkodású emberek között. Pl. ölni rossz, a normális ember ezt tudja, jó viszont becsületesnek lenni – csak nem kifizetődő. :D

2013. febr. 15. 09:20
 6/29 anonim ***** válasza:
Éppen azt bizonyítottátok be, hogy a megfelelő értelmezés hiánya szüli az ellentmondásokat. Az idő erősen relatív fogalom, a teremtéstörténet csak a Biblia egy részt - ami egyébként levezethető, ha a napokat megfelelő időintervallumokra osztjuk, megdöbbentően pontos képet kaphatunk a világ keletkezéséről főleg ahhoz képest, egy hogy több ezer évvel ezelőtt íródott könyvről beszélünk. Mi zárja ki, hogy ami Isten előtt egyetlen nap volt a teremtésben, az több százezer, esetleg millió év lett volna a földön? Csak az, hogy az ember bizonyos dolgok megértéséhez túl kicsi, nem zárja ki, hogy ne lehetne igaz. Csak azért, mert valaki soha életében nem integrált semmit, nem számolt Laplace transzformációt, nem használta a húrelméletet, vagy nem ismeri a kvantumfizika törvényeit, attól még mindegyik létezik. Most mondhatnátok, hogy ez tudomány, igen: egyféle tudomány. Amit pedig tagadni próbáltok, az a tudomány egy másik formája: a lélek tudománya. A Biblia mondanivalója pedig - kitartás, szeretet, lojalitás, hűség - minden, csak nem valótlan, vagy idejétmúlt.
2013. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

Hát kedves Kérdező Tévedsz, bocsánat, hogy ezt mondom.


Most gondolj bele, hogy a biblia írói nekiállnak és pontos évszámokkal királyok neveivel földrajzi helyekkel pontosan leírnak egy mesét....

Na de ilyet.

A mese nem így kezdődik, hogy Nabukodonozor király uralkodásának 8. évében...

Vagy Ahasvérus király uralkodásának 12. esztendejében...

Nem beszélve hogy tudományos és történelmi ásatások,kutatások eredménye és iratok bizonyítják, az eseményék hitelességét.


A Bibliában leírt események megtörténtek. ezzel az erővel letagadhatnám, hogy Napóleon nem létezett, no meg VIII. Henrik se. Stb.

Nem hiszem hogy az akkor élt embereknek ne lett volna jobb dolguk, hogy leírjanak meséket, hacsak az utókor számára tanulság kép valóban leírták mit tanulhatunk bizonyos eseményekből.


Más részt az élet ha hiszed és elfogadod ha nem ne keletkezett magától.

a semmiből még robbanásra sem jönnek létre a kifinomult DNS molekulák, tele programokkal, és mindegyik személyre szabottan egy egy egyéniséget rejt magában.

De most nem megyek bele a részletekbe. az egész logikátlan lenne.

2013. febr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
56%

"Tudományos alapon tesszük.


Ádám és Éva nem volt az első emberpár, az ember evolúció során alakult ki."


Neked az a tudomány, hogy nem bebizonyított dolgokról kijelented, hogy igaz? Mutasd már meg nekem légyszíves, hogy hol van bizonyítva, az evolúció? Te valami nagyon érdekes tudás birtokában lehetsz;)

2013. febr. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
35%

"Ettől még rohadtul nem lesz igaz amit benne írnak."


De attól sem, lesz valami nem igaz, mert Te azt mondod...:)

2013. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
48%
Még megemlíteném azt, hogy a legtöbb ember azt gondolja tudományos bizonyított dolognak, amit hall. Szóval azért óvatosan az olyan kijelentésekkel h ez meg az biztos, meg tény. Pl az egész kormeghatározás a radikarbonos kormeghatározásra alapul. Tehát az, h mi hány éves, elhihetjük, de annak feltétele az, hogy elhiggyük a meghatározás bizotsságát. Erre pedig bizonyíték nincs, hogy helyes lenne, azaz h pl a mostani bomlási idök igazak lennének több ezer évvel ezelöttre is. Csak ezt feltételezik. Szóval úgy is mondhatnám, hogy vannak kisebb és nagyobb valószínüségü dolgok a tudományban, amit adott idöszakban a legvalószínübbnek tartanak, azt tanítják. Ha nem igaz, akkor is. Volt idöszak, amikor tányér alakú volt a föld. Aki ellentmondott, megölték. Szóval sok minden inkább hit kérdése. A tudomány aktuális nézöpontját hiszed el, vagy nem. Arról nem is beszélve, h a tudomány is megosztott, szóval vannak tudósok, akik a teremtéstörténet mellett állnak ki!
2013. febr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!