Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi videóról? Mindenki véleménye érdekel. (Próbáljunk az építő megnyilvánulásoknál maradni )

2013. ápr. 2. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem értek vele egyet, mivel Jézus nem ezt tanította. Jézus maga is járt templomba, ahol tanította az embereket. Jézus közösséggé formálta az apostolokat. Jézus a főpapi imájában azért imádkozik, hogy "legyenek mindnyájan EGY". Nem az egyénieskedésre tanított, hanem arra, hogy közösségben éljük meg a hitet.

Felteszi a költői kérdést, hogy vajon az én gyülekezetem beengedné-e Jézust. Nem tudok az Egyházam minden tagja nevében nyilatkozni, de látszik, hogy nem is ismer minket, mivel mi valljuk azt, hogy Jézus köztünk van valóságoson, sőt az Egyház maga Krisztus titokzatos teste. (1Kor 12, 12-31)

2013. ápr. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező


Jézus nem vallásokat hozott létre, hanem az eredeti Istennek járó imádatot hivatott helyre állítani.

S Jézus legfőbb mondani való Isten királysága volt.

Ami az egyedüli reménysége az embereknek.

ezért tanította Jézus a követőit Isten országáért, vagy királyságáért imádkozni, hogy jöjjön el a földre is.


A vallásokat az emberek hozták létre, de az Istennek járó imádatot, maga a Teremtő határozza meg, nem mi emberek.

ezért tehetünk Isten nevében bármit, maga Jézus is azt mondta, hogy ha az nem egyezik Isten akaratával, akkor nem tudja elfogadni.


(Máté 7:21-23) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ez egy fos
2013. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mond valamit. Én ha tehetem mondjuk járok templomba. Református vagyok, és ott ahol vagyok olyan közösség van, annyira összetartunk, ahogy lehet. A lelkészünk nagyon jól beszél és közvetlen.

Ennek ellenére. Nem egy akármilyen egyháznak (mindegy hogy milyen) köszönhető az hogy hiszek, hanem csakis Istennek.

2013. máj. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!