Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Keresztények miért esznek húst?

A Keresztények miért esznek húst?

Figyelt kérdés

10 Parancsolat IV: "Ne ölj"


Egy állat életének az elvétele akkor mi is pontosan?



2013. ápr. 4. 21:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
A keresztényeknek az állat egy lélek nélküli valami. A "ne ölj" csak az emberre vonatkozik.
2013. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Mert a tízparancsolat ember-ember és Isten-ember viszonyát rögzíti, nem az ember és a flóra/fauna viszonyát.
2013. ápr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
60%

Tisztelt Kérdező.


Nos ez kezdetben nem így volt.

Ha belepillantasz a bibliába, akkor az elején a Teremtő azt mondta, hogy mind az állatoknak, mind az embereknek, nővényeket adott eledelül, nem volt arról szó, hogy az állatokat megölhetik, és megehetik.


A vízözön után engedélyezte a változást.:

(1Mózes 9:3, 4) 3 Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Mint a zöld növényt, azokat is mind nektek adom.

Más részt a ne ölj az első sorban az emberi életre vonatkozott, nem az állatra.

Jól lehet a Teremtő adott utasításokat arra vonatkozóan, hogy az állatokkal azért nem lehet kegyetlenkedni, mert büntetést von maga után aki az állatokat szadizmusnak veti alá, és itt nem az elfogyasztásra tett élet kioltásról beszélek.

2013. ápr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Az adventisták nem nagyon esznek.
2013. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


1. Alapvetőleg a Tízparancsolat első négy parancsa az embernek Isten iránti kapcsolatáról szól, a többi hat parancsolat pedig a többi emberrel való törvényszerűségeket foglalja magában. Így tehát nem lehet az állatokra értelmezni. (Figyeld meg, hogy Jézus hogyan magyarázta a Máté 5,21-26-ban) Másrészt ez a parancsolat nem zárja ki sem a halálbüntetést, és a zsidó áldozati rendszer is ennek ismeretében zajlott.


2. Nem minden keresztény eszik húst. Én például igyekszem visszatérni ahhoz az étrendhez, amelyet Isten eredetileg adott az embereknek, abban pedig a hús nem szerepelt. Ezzel nem csak én vagyok így, hanem még más keresztények is hasonlóképpen gondolkodnak.


Minden jót ^^

2013. ápr. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. ápr. 4. 21:43
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
A ne ölj emberre vonatkozik. Az állatokat azért adta nekünk Isten, hogy megegyük. Egyébként Jézus is evett húst.
2013. ápr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Szeressük egymást ***** válasza:
36%
A hitük mértéke szerint fogyasztanak vagy nem fogyasztanak a keresztények húst. Nincs tiltás, kivéve a vér és a döglött állat megevése tilos. Legyél békében!
2013. ápr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos nem tudok pontos választ adni, de egy időben több könyvet is olvastam a húsevés-nemevés témáról és ott akadtam rá arra az infóra, mely szerint a húsfogyasztást eredetileg ellenzi a Biblia, ám a középkorban volt egy pápa, aki ezt megreformálta, mivel ő előszeretettel fogyasztott húst.
2013. ápr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Szeressük egymást:

A vér az nagyon fincsi, hagyman megsutve. Emellett rengeteg ásványi anyag van benne. Sok helyen a mai napig fontos sobeviteli forrás, mert egyetlen a kornyeken. Pl egy adott sivatagi vidék túlélő szituacioja. Amúgy a húst sem lehet 100%-ig verteleniteni.

Én még csak döglött állatokat ettem, élve már nem biztos, hogy szeretném. ;) Utóbbi csak tréfa, értem, mire gondolsz.

2013. ápr. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!