Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nem félelmetesek...

Szerintetek nem félelmetesek ezek a szekták, mint a hitgyüli meg a szcientológia? Nem fognak bajt okozni később?

Figyelt kérdés

Ezeknek a hatására lehet itt is lesznek olyan őrültek ,mint az USA-ban.Például ,volt aki hullákat ásott ki mert azt remélte ,hogy feltudja támasztani.

Nem is kell messze menni ,itt ez a fénnyel etetős példa ,az az agárdi család is biztos valami szekta tag volt.


A hitgyüli be akarja tiltani a Harry Pottert műveket ,mert szerintük a Potter miatt fekete mágiával fognak foglalkozni a gyerekek.


Ráadásul a hitgyülit még támogatja is a Fidesz meg a baloldal.

Házi agymosó egyház ,vagy mi?


A szcientológia egyház megint megér egy misét...



2013. ápr. 24. 11:04
1 2 3
 11/21 Kései Sirató ***** válasza:
46%
De félelmetesek. Csak az elismert egyházak végeznek olyan munkát, amely hasznos a társadalom számára, ezért is lettek elismertek.
2013. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos valóban nagyon sok fiatal van fent, itt is GYK oldalon és eszméletlen sok butaságot hittek el, és kérdeznek tanácsokat kérnek


-- csak egy baj van, hogy a HErry potter akármin... kívül nagyon sok szekta hitféleség és nagyon sok felnőtt üzletszerűen szélhámoskodik, mágiának nevezett marhaságaival-- amit a fiatalok hallanak látnak és a felelőtlen szüleik pedig nem józanítják ki a gyerekeiket,


-- hogy fiam ez nem igaz, csak babonaság és szélhámosság, vagy épp egy fantázia filmtörténet


--- sőt nagyon sok felnőtt el is hiszi-- ez olvasható a weboldalakon, vagy hallható hogy betelefonálnak a tv-be még éjjel is, pénzenergiát kérni vagy táv diagnózist, holtszellem érzékelést, szóval bődületes manapság, ami lett ebben az országban!

2013. ápr. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem hiszem, hogy bajt hoznának, legalább is a HGY nem. Nem tudom mi közöset találtál a HGY és a fényevő hullarablók között, de a karitatív munkát (ételosztás, pénzügyi és egyéb segítségek) és a társadalmi segítségeket elnézve én nem látom destruktívnak.

(ezzel a "Csak az elismert egyházak végeznek olyan munkát, amely hasznos a társadalom számára" megjegyzésre is reagálok)

Viszont az biztos, hogy ahogy az egyik kérdés lecseng velük kapcsolatban már teszi is föl valaki ugyanazt a provokáló kérdést újra meg újra a GYK-re.


Amugy be akarja tiltani a Harry Pottert?! Nem csak ellenzi? Szóval már jogorvoslati kérelmet nyújtottak be, vagy megtervezték a betiltást? Kicsit nagyot akartál mondani nem?


A Fideszes dologban nem értek egyet, de hát győzz meg ha tévedek!


A szcientológia nekem is kicsit gázos és nem is igazán ismerem, de hát mindenki abban hisz amiben akar, amíg nem sérti mások jogait, de majd utánanézek mert sokat én sem tudok róluk.

2013. ápr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%
Minden vallás félelmetes, de főleg az, hogy felnőtt emberek nyalják be az egészet és azt hiszik, ezzel többek másoknál.
2013. ápr. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
35%

17/ és kérdező-- az hogy van isten-hit az rendben is van, hisz minél többet tanul és tud valaki a természet törvényszerűségeiből, az előbb -utóbb oda jut Isten szellemi feltételezéséhez.


a baj ott van hogy a régi megfogalmazásokat tisztelve ugyan, de fel kellene tenni a polcokra és egy megreformált istenhitet kellene megfogalmazni, hisz még is csak az atomkorszakban élünk és kilépni készül az ember a Földünk öleléséből. Tehát csodálat hinteni és szellemi lényeket vagy mennyországot korunkban mesélgetni ez túlságosan alatta marad minden józan gondolkodásnak.

2013. ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Alapjaiban nem tartom rossznak a véleményszabadságot, a változatosságot. Van aki lottó ötösben reménykedik, van aki a túlvilágban.

Ha a vallásokat nézzük, akkor látható, hogy sokan nem elégednek meg az Egyházak magyarázataival és más utakat keresnek. Szerintem színesíti a világot és az egyeduralom ellen való mindez. Természetesen előfordulhat, hogy valaki túlzásba viszi, elhagyja a józan esze. A törvények, a modern kor demokráciája azonban tudja korrigálni ezeket a kirívó eseteket, remélhetőleg nem fognak elszaporodni és uralkodóvá válni.

Én a párbeszéd híve vagyok, a gondolatébresztő vitáké, beszélgetéseké.

Tiltással semmit nem lehet megoldani, felvilágosítással, tanítással annál többet. A tanulás mindenkire ráfér.

Gondolkodó lények lennénk, nemde?

Kedves mami!

Nagyjából egyetértek Veled, de be kell látnod, hogy a Fidesz egy politikai párt, amely igyekszik választókat szerezni és kompromisszumra törekszik általában, már amikor nem diktál. Szerintem jó megoldás a vallás, vagy erkölcstan tanítása, ha választani lehet, bár talán túl korán megosztja a fiatalokat. Szerintem is ki lehetett volna hagyni az állami programból, de amíg nem kötelező, addig nincs akkora baj, mint amit jeleztél. Az igazi nevelést a szülők, a nagyszülők adják a gyerekeknek, ha jó a családi kapcsolat, akkor úgyis hiábavaló a kábítás, ez már a kommunista időkben is bebizonyosodott. A szoc. eszmékből én azt szűrtem le, hogy minden világnézetnek haladnia kell a korral, mivel a fejlődéssel új problémák, kihívások keletkeznek. Most megint más időket élünk, változások vannak és lesznek és nem tudjuk milyen lesz utódaink világa, mi nem oldhatjuk meg a problémáikat, de segíthetünk nekik eligazodni a világban. Az már az Ő dolguk lesz, hogy tovább vigyék a gondolatainkat és felhasználják boldogulásuk érdekében.

Babona, téveszme mindig volt, talán lesz is és a felvilágosult gondolkodásból is születhet fanatizmus. Türelem és tolerancia az alapja mindennek.

2013. ápr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
52%
Mindenki aki itt fikázta a szcientológiát valahogy jól lelet pontozva. Vajon mért? :D Úgy tűnik tele van agy-mosottakkal a gyk.
2013. ápr. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
54%
a Hit Gyüli nem akarja betiltatni a Harry Pottert...és nem támogatja egyik pártot sem, azt hiszem ezt már sokszor kijelentették csak mindig össze akarják őket valami/valakivel mosni.
2013. máj. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
a kérdéseddel elvi baj van. a hit gyülekezete magyarország negyedik legnagyobb egyháza, soha nem volt és nem is lesz szekta:) nézd, a bibliában az van hogy a varázslás utálatos Isten előtt. az egész harry potter erről szól:D
2013. aug. 12. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"a hit gyülekezete magyarország negyedik legnagyobb egyháza,""


Valóban? milyen egyház az, ahol (tv műsoron belül is ráadásul!) valakiből kihozzák a Démont szuggesztióval, úgy állítva be, középkori gondolkodással, mintha egy valóban idegen lenne abban az emberben aki megszólalt...


Egyszerűen amikor láttam, megdöbbentett ez hihetetlenül ostoba fajankó prédikátor, aki az előadásokat tartja, hogy a sötét középkorra jellemző magyarázatokat adott a hallgatóságnak a démon létezéséről.


Fogalma sincs arról a prédikátornak, hogy a démonokat maga az ember alkotja meg, önmaga tudatába, az elméjének aberráltságát előidézve, mert maga az ember és a környezete teszi aberrálttá még a saját lelkét is, amikor ennyire eltorzítja.


Nem pedig a nem létező démonok foglalják el az emberi tudatot és beszélnek az ember segítségével.


Minden vallás kivétel nélkül visszaviszi az emberiséget készakarva a sötét középkorba csak azért, hogy ne panaszkodjon és ne lázadjon saját vezetőivel szembe. Mert ha hinne bárki is a hatalmak közül a Teremtőben a lélekben vagy a vallások tanításaiban akkor nem háborúznának, és nem volna olyan éles különbség, az élet minőség között a világon.


De az ember egy olyan intelligensen degenerált faj, aki pénzért adja még egy kisgyermeknek is az élethez való jogot.

12 millió forint csak a gerinc műtét, ha fizetsz, akkor megműtünk, ha nincs pénzed, akkor pusztulj el fiam!! Hol van ilyenkor az Istenhite a sok bigott vallásnak?

2013. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!