Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Könnyező szobrok, Napcsodák,...

Könnyező szobrok, Napcsodák, hihetetlen gyógyulások, Pio atya stigmái. és még sorolhatnám. Ez mind átverés, illúzió vagy tényleg igazak?

Figyelt kérdés
szögezzük le elég szkeptikus vagyok a vallással kapcsolatban, de múltkor mesélte egy katolikus ismerősöm, hogy volt valami zarándokhelyen, ahol egy időre bele lehetett nézni a Napba, anélkül, hogy elvakított volna. Ez hogy lehetséges? Pont ott, pont akkor? Meg itt van még egy rakás érdekes csoda (?). Ezekhez ti hogy álltok hozzá?
2013. jún. 5. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanúgy, mint az EZO tévés pénz- és szerelemenergiákhoz. Parasztvakítás, semmi más.
2013. jún. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Gondolod, hogy itt és most majd megmondják Neked a "tutit" ???


Legalább vedd a fáradságot és olvass utána rendesen...

(már, ha tényleg érdekel...)

2013. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Isten csodái nem magyarázhatók tudományos úton vagy ezoterikával (értsd: az ördög műveivel). Ezért csodák. A katolikus egyház kivizsgáltatja a csodákat, bár ez nem mindig elég mély.
2013. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Az sok mindent elárul a vallásos gondolkodásról, a tudományos út az ördög műve.
2013. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Nekem tegnap könnyezett a monitorom...

De nem akartam megízlelni, hogy tényleg az-e, mert poros is volt.

2013. jún. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Léteznek csodák, de nagyon óvatosan kell kezelni mindet. Katolikus vagyok, de a mi vallásunk nem arról szól, hogy lépten-nyomon könnyezik minden szobor és megjelenik a Szűzanya és üzenget. Történetek már csodás események, melyeket az Egyház szigorúan kivizsgált, és kb. a töredékét fogadja el hivatalosan, mint ahányan ilyen csodás dolgot állítanak. Jézus nekünk azt tanította, hogy "boldogok, akik nem látnak és mégis hisznek." Tehát nekünk nincs szükségünk csodákra a hithez, ezek csak maximum megerősítenek, de nem ettől kell függnie.
2013. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%
Mind átverés. Mint ahogy maguk a vallások, az istenek is a képzelet szüleményei. Segít az agynak feldolgozni, amit nem ért.
2013. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem a tudományra írtam az ördögöt, hanem az ezoterikára. Köszönöm a beszólásokat és a lepontozást.
2013. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 izidorkata ***** válasza:
30%
pio atyáról azt olvastam hogy olyan emberek életének az eseményeit ismerte akikkel előtte nem is találkozott, nem is halhatott róluk. Meg olyan eseményekről tudott amikről egyszerűen nem is szerezhetett tudomást, és valóban sok gyógyulásra lehet mondani hogy csodálatos. SZóval amit írtak róla szerintem a szentszellem működött benne, egy igazi presbiter volt!
2013. jún. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A csodáknak 4 kategóriája van akatolikusok szerint:

1. kamu (pl. ezotéria, stb.)

2. tudományosan magyarázható, tehát igazából nem is csoda.

3. a sátán vagydémonok műve, akik szintén a fizika törvényei felett álnak. Ezen "csodák" azonban mindig szenvedést hoznak. Van egy film, amiben valaki eladja a lelkét az ördögnek, hogy az apja kigyógyuljona rákból. Ez így is lesz, de egy napra rá meghal motorbalesetben.

4. Isten vagy angyalok stb. csodái (számtalan ilyen van, pl. a Bibliában)


Ha egy csodát jelentenek a Vatikánnak, az kivizsgálja az esetet és csak a legritkább esetben sorolja be a 4. kategóriába.


Tehát léteznek csodák, amik ellentmodanak a fizika törvényeinek, mert fölötte álló erőktől származnak. De a legtöbb erről szóló dolog kamu vagy csak érdekes jelenség. Már írták: boldogok akik nem látnak, mégis hisznek. Tehát nem kell a csodát keresnünk a dolgokban, és ne szabad, hogy ezeken alapuljon a hitünk.

2013. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!