Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nagyobb bűn a káromkodás...

Miért nagyobb bűn a káromkodás, mint az emberölés?

Figyelt kérdés
Egy hívő keresztény ismerősömtől hallottam, hogy a gyilkosság megbocsátható bűn, de az istenkáromlás már nem.
2009. okt. 8. 20:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
39%

"Egy hívő keresztény ismerősömtől hallottam, hogy a gyilkosság megbocsátható bűn, de az istenkáromlás már nem."


Ún. "hívő keresztény ismerősöd" tévedett. Előfordul az ilyesmi.


Valószínűleg a szentlélekkel szembeni káromlásról van itt szó, az azonban nyitott kérdés, hogy mit jelent. A legvalószínűbb értelmezés szerint egyikünk sincs abban a helyzetben, hogy azt elkövethesse. Még ha akarnánk sem tudnánk elkövetni azt a bizonyos szentlélek elleni bűnt. Ismerősöd össze-vissza beszél.

2009. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Valóban érdekes a kérdés. Ha az illető megbánja a bűnét, akkor mindkét dolog megbocsátható.

Volt szó a szent lélek elleni vétkezésről. Hát, meg tudjuk tenni. Az olyan, mintha Isten ellen vétkeznénk. Tehát, ha szánt szándékkal szidjuk Istent, az nem valószínű, hogy tetszik neki.

Pont tegnap olvastam egy ide vonatkozó verset (5 Mózes 7:9-10 "És hogy megtudjad, hogy az Úr, a te Istened, ő az Isten, a hívséges SIsten, a ki megtartja a szövetséget és az irgalmasságot ezeríziglen azok iránt, a kik szeretik, és az ő parancsolatait megtartják. De megfizet azoknak személy szerint, a kik őt gyűlölik, elvesztvén őket. Nem késlekedik az ellen, a ki gyűlöli őt, megfizet annak személy szerint."

2009. okt. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!