Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásszabadságot szerintem...

A vallásszabadságot szerintem fel kéne váltania a világnézet szabadságnak. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 14. 12:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan világnézet alatt?
2013. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
A kettőnek mi köze egymáshoz? Amúgy elárulom, világnézet szabadság van, abban hiszel, amiben szeretnél, maximum a hangoztatását büntetik olykor :)
2013. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Antimod ***** válasza:
43%
Kicsit kifejthetnéd, mit értesz ezalatt, mert érdekes téma.
2013. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Vallásszabadság van, de az ateizmus nem vallás a szó szoros értelmében , viszont olyan nézet,ami a valláshoz kötődik.

Ezért úgy gondolom az a korrekt,ha ez is beletartozik az egészbe.

2013. jún. 14. 13:50
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a vallásszabadság teret enged az ateizmusnak is. A vallásszabadság nem azt jelenti, hogy választhatsz egy vallást, de valamit választanod kell. :D
2013. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
45%

Nem értek veled egyet. A vallásszabadság is létezik és a gondolat és lelkiismereti szabadság is. Nem kell felváltani. Az ateizmus a gondolat és lelkiismereti szabadsághoz sorolnám. Az ateizmus nem más, mint mások hitének gúnyrajza. Megértem, hogy valaki ateistának tartja magát, de én vallásos vagyok. Isten nálam nem a világnézetemnél szerepel, hanem a vallásomnál!

Pulcino pio!:P

2013. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
94%

"Az ateizmus nem más, mint mások hitének gúnyrajza."

Van akinél igen, van akinél nem. Én pl. ateista vagyok, de tisztelem a vallást és mások hitét. Néha itt is meg szoktam védeni a keresztény nézeteket. :)

2013. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

"Az ateizmus nem más, mint mások hitének gúnyrajza".

Na látod,most megsértettél:)

Nem nem ez az ateizmus. Az ateizmus az,hogy a világ képes önmagában is létezni és képes volt létrejönni mindenféle láthatatlan ,emberek számára szabályokat felállító lények nélkül is,amik létezésére semmilyen bizonyíték sincs.

A világ ok és okozati összefüggéseiben hisz.

Mondjuk ,ha valaki paráználkodik,akkor azt nem isten bünteti betegséggel,hanem egyszerűen nagyobb esélyt kap el bizonyos fajta vírust. Ha kivágunk sok fát,akkor megváltozik a légkör egyensúlya stb.. És elvárnám,ha valakinek azt mondom,hogy nem vagyok vallásos és ne fárassza magát,akkor onnantól ne akarjon meggyőzni a vallásos dolgairól.

Ez itt nyilván egy fórum féleség,ezért itt mehet a győzködés.

2013. jún. 14. 14:45
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
Igazad van kérdező. És nincsen gondolati és lekiismereti szabadság. Nem lehet véleményezni az egyházat és a vallást, és az azokatövező botrányokkal sem szabad foglalkozni, sőt a tényekkel, amik a vallások ellen szólnak, sem jöhet elő senki. Mert ülönben megsérti a vallásosokat. bezzeg az ateistákat egy tucat országban be lehet börtönözni,, netán kivégezni, az "istenkáromlást" (azaz a logikus gondolkodást) még több országban büntetik. Az Orosz Degeneráció a homály legújabb bástyája.
2013. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Tyler913 ***** válasza:

#9

Nagyon elfogultnal kellenni ahhoz,hogy valaki azt allitsa,ma Mo-on vagy Ny-Europaban ne lehetne szabadon velemenyezni vallast,egyhazat,ill. akar a visszasagokat,botranyokat is. Hogy nem demokratikus orszagokban mi folyik,az messzire vezetne,hiszen ahol az ateistakat uldozik,nem egy esetben a keresztyeneket is.

2013. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!