Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istent ki teremtette?

Istent ki teremtette?

Figyelt kérdés
A "mindig is létezett" magyarázatot mellőzük, mert visszamenőlegesen mindig létezni nem lehet. Egyszer mindennek meg kell születnie, létre kell jönnie. Az "örökké lesz és sosem semmisül meg" ezt elhiszem, de hogy mindig is volt olyan nincs.
2013. jún. 15. 09:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kurt Cobain
2013. jún. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Az isteneket az emberek teremtik.

Egytől egyig, kivétel nélkül.

2013. jún. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez egy jó kérdés! Ezért vagyok ateista. Mert ezt nem tudják megmagyarázni a vallásosak. Mindég csak a hitre hivatkoznak ha egy ilyen kérdéssel találkoznak.
2013. jún. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Sok minden más mellett az idő dimenziójában élünk, amelyben egyik esemény követi a másikat. Az idő múlik, és közben minden öregszik. Életünk során megtanuljuk, hogy minden okozat valamilyen oknak köszönhető. Össze is lennénk zavarodva, ha ez nem így lenne. Éppen ezért nehéz elképzelni az első okot, azt pedig még nehezebb, hogy mi volt, ha egyáltalán volt valami, az "Első Ok" előtt.


Ahogy megteremtette Isten a világegyetemet és mindent, ami abban van, éppúgy hozta létre az időt is. Mindennek volt kezdete, beleértve a világűrt és az időt is. Következésképpen Isten mind a világűrön, mind az időn kívül helyezkedik el. Ez azt jelenti, hogy változhatatlan. Neki nem volt kezdete, és nincs vége.


A kérdéshez még inkább hozzátartozik, hogy Isten perspektívájából nézve az okozatot nem előzi meg az ok. Ő látja a kezdetet és a véget. Istent senki nem teremtette, Ő örökkévaló, az időn kívül helyezkedik el, és már az idő kezdete előtt létezett.


Isten végtelen perspektívájából nézni a dolgokat nekünk embereknek valószínűleg legalább olyan nehéz, mint amilyen nehéz egy kutyának vagy egy macskának megértenie, hogy mi lehet ezen az oldalon. Ha Isten végtelen, mi teremtményei pedig végesek vagyunk, nem kellene azon meglepődnünk, hogy felfogóképességünknek és perspektívánknak korlátai vannak.


A Biblia minden idők legolvasottabb könyve. Azon belül is, a legolvasottabb oldal valószínűleg Mózes I. könyvének legelső oldala. Az ott fellelhető első szó: "Kezdetben..." valószínűleg minden idők legismertebb szava - a legszélesebb körben tett kijelentés. Ha tovább olvassuk, már a harmadik szónál láthatjuk, hogy Isten ott volt kezdetben. Egy másik, kulcsfontosságú meglátás János evangéliumának első szavaiból

következik: "Kezdetben volt az Ige és az ige Istennél volt és Isten volt az ige."


Ismét azt látjuk, hogy volt kezdet, és a Biblia azt is elénk tárja, hogy Ki volt jelen az idő kezdetén. A tudomány kényszerítő indokai miatt volt szükség kezdetre. Ha azonban időt és fáradtságot szeretnénk megtakarítani, olvassuk el ismét a Biblia első három szavát - és higgyünk benne.

"Kezdetben teremtette Isten..."


Üdv. Péter

2013. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!

Kiválóan tudod szaporítani a szót.

Nagyszerűen megfogalmazott válaszod komoly értekezés a semmiről.

Érthetetlen idődimenziód ugyanolyan semmitmondó, mint az Istened definíciója. Semmit sem tudsz róla, ahogy a tevékenységéről sem. Valahogy van, valahonnan, világot teremt, de sejtelmed sincs róla, hogyan, miért, miből, mikor.

Nyomod a szavakat, amik mögött nincs tartalom.

A válaszod semmit nem világít meg a kérdésből.

Ha azt írnád, hogy : - Nem tudom - , akkor lenne valami értelem a válaszodban.

Mindez csak teljes mértékben alaptalan okoskodás, semmi lényeges, gyakorlatilag az első szótól az utolsóig kirostálható.

Kár, a megfogalmazás kitűnő!

Azt készséggel elismerem.

üdv

2013. jún. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Valahogy van, valahonnan, világot teremt, de sejtelmed sincs róla, hogyan, miért, miből, mikor. "

Hogyan, miért, miből, mikor? Emberi fogalmak, amik közzé megpróbálod bepasszírozni Istent, és ha nem fér bele, akkor Isten nem is létezhet, hisz ezen ember alkotta fogalmak teszerinted rá is kellene, hogy vonatkozzanak, mert ezek aztán olyan tökéletesen megalkotott fogalmak.

Csakhogy nemcsak Istent de magát a világot sem tudod eme fogalmak közzé bepasszírozni? Hol a vége térben a világáunknak? Sehol? Ja, akkor nem is létezhet! Hol a vége időben? Sehol? Nem is létezhet? Miért van, ha mégis van? Csak úgy? Jah, akkor nem is létezhet? Hogyan? Nem tudjuk, ja akkor nem is létezhet.

Csak levetítettem a logikádat amit Istenre alkalmazol a világra vetítve.

Emberi elmével próbálod meg felfogni a felfoghatatlant. Persze nem sikerül. Ebből levonod a felemás következtetést, hogy a világunk létezik, de Isten nem. Bámulatos.

2013. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Semmi köze nincs Istennek ahhoz, hogy én mit tudok a világról, mit nem.

Az érved ahhoz hasonlítható, hogy egyszarvú létezhet, mert még nem voltam fekete lyukban.

A Te következetlenséged a bámulatos.

Attól, hogy én nem tudom, hogy van e a világnak vége, még Isten léte sem válik valószínűvé.

Én, mellesleg, a világról egy csomó mindent tudok, illetve amit én tanultságom hiányában nem, azt mások ismerik.

Te ellenben semmit sem tudsz Istenről!

!

2013. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Ezt te vagy én nem nagyon fogjuk felfogni az alig több, mint egy kilós agyunkkal, de ha felfognánk, valószínű, hogy nem is lenne méltó az imádatunkra"

Ezért imádták régen eleink a Napot is, mert nem voltak képesek felfogni... Döbbenet, hogy sokan máig megragadtak az őskorban...

2013. jún. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igazad van. Nem helyes azt mondani, hogy mindig létezett, mert ezzel bezárnánk az időbe. Az a helyzet, hogy Isten teremtette az időt is így Ő nincs bezárva az időbe. Ő az időn kívül van, ezért pl nem látni, mert mikor létezik, ha nincs az időben? A Biblia úgy beszél róla, hogy "van". Ő csak van, Neki nem kell megvárnia azt amíg megtörténnek a dolgok. Ha egy angyalt úgy képzelsz el a Mennyben, hogy ide-oda rohangál az sem helyes, mert látod, ahogy felemeli a lábát és ez a következő lépténél már elmúlt ez pedig már a múlt. Nincs istennél jelen, múlt, jövő. Ezt én sem tudom elképzelni, de ez így van, ha Ő a teremtő.
2013. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 MarkoG ***** válasza:

Szia


ha tudnánk rá a választ akkor nem lenne ez a sok vita. Személyem szerint, Isten léte számunkra felfoghatatlan dolog olyan magas szintű(isteni) hogy azt nem értelmezhetjük

2013. jún. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!