Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény lelkületű ember...

Keresztény lelkületű ember /szokott/ hallgat/ni/ metal, esetleg "sátánista" /Venom, Sodom, . / tartalmú zenét? Vagy a lelkivilágát nem akarja felzaklatni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 06:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Sátánistát nem, metált igen, mert szeretem.
2013. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én szoktam metált hallgatni, szeretem.
2013. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ok.,nem témába vág,de ezeket ismeritek?:Rainbow,Dream Theatre,Rhapsody,Symphony X, Ten,...
2013. júl. 5. 18:11
 14/18 anonim ***** válasza:
A Rainbow-t és a Rhapsody-t nagyon szeretem, Dream Theater-t néha hallgatok :)
2013. júl. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szeretem a metal zenét, és "sátánista" jellegűt is hallgatok. Engem nem zaklat fel, pláne azért sem, mert nem a szöveget nézem (amit úgysem értek, mert jóformán norvég vagy finn), hanem a zenét. Egyébként is nagy részük nem sátánimádó, hanem az elmúlásról, halálról szól, ami meg nem is "sátánista". Én is zenélek, az olyan számokat szeretem, amik zeneileg is nagyon jók, ami viszont egy összetákolt valami és csak provokálni és polgárt pukkasztani akar, azokat nem nagyon hallgatom.

Amúgy nem gondolom, hogy a metalzene annyira káros lenne. Sokkal rosszabb a mai pop és divatzene nagy része, ami mellesleg legalább annyira keresztényellenes tud lenni a hörgés és a szaggató gitár nélkül is.

2013. júl. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen. Sok zenében inkább az "ördög,"pokol" szavak szerepelnek. De az tény,hogy a legszebb lassú számokat bizony a rock és metal bandák írják,játsszák. A keresztény szemlélet a zenéről való tévképzetei miatt ezekről mit sem tud. Egyszer egy Jehova Tanújának mutattam Yngwie Malmsteent,mert kissé nagyzolóan mondta,hogy tíz évig zongorázott. Mit mondjak,pislogott,mint pocok a lisztben. Mondtan neki,a zene itt kezdődik,nem a Jehova daloskönyvben...
2013. júl. 7. 18:11
 17/18 anonim válasza:

A metalnak semmi köze sincs a sátánimádathoz.

Max a Blackmetálnak...

2013. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Jó látni, hogy keresztények is hallgatnak rockot, metalt. Engem a volt sulimban utáltak a bigott tanárok, mert rocker voltam, de örülök, hogy nem minden keresztény ilyen. Bár én nem vagyok keresztény, de Malmsteen az egyik kedvenc gitárosom, a Rainbow pedig az egyik kedvenc bandám, koncerten is voltam. Lehet, hogy akkor keresztények is voltak:)
2013. szept. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!