Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet elhinni valamit...

Hogy lehet elhinni valamit ami 2000 éves ha a mai újság, és a 20 évvel ezelőtti könyvek is tele vannak hazugsággal? Neten is mindenhol ellentmondás, és hazugság van, tény hogy az ember hazudik. Nem értem egyesek hogy lehetnek ennyire unintelligensek.

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 09:29
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
91%

Ha már erre terelődött a téma, azt gondolom, hogy nem a vallás megszüntetése a jó cél.


Szerintem csak nem kéne engedni a gyerekeknek, hogy vallásokkal ismerkedjenek(nem csak a kereszténnyel, semmilyennel sem).

Egy gyerek azt fogadja be, amit lát, tapasztal otthon.Ha már pl az oviban van hittanóra, akkor a gyereknek nincs esélye eldönteni, hogy akarja-e azt, amit ott hall, vagy nem.Egyszerűen nincs viszonyítási alapja, és néhány év múlva kész a csőlátású vallásimádó ember.

Jobb lenne, ha csak felnőtt, döntésképes emberek ismerhetnék meg a vallásokat.Könnyebb úgy eldönteni, hogy akarod-e a vallást, vagy nem, hogy nem tömték a fejedbe gyerekként.

Így nem is lenne ennyi fanatikus hívő.

2013. júl. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
89%

"Ha már erre terelődött a téma, azt gondolom, hogy nem a vallás megszüntetése a jó cél."

Nyilván nem erőszakkal kell megszüntetni, mert az semmivel sem lenne jobb bármelyik vallásnál.


"Szerintem csak nem kéne engedni a gyerekeknek, hogy vallásokkal ismerkedjenek(nem csak a kereszténnyel, semmilyennel sem)."

Ilyesmit írtam én is, illetve nem egészen, mert nem az ismerkedéssel van a baj, csak helyén kéne kezelni a dolgokat. Az ókori görög és római vallásokkal is ismerkednek a gyerekek, mégsem kezdenek Zeuszban hinni.

A Bibliát és vallást irodalmi és történelmi szinten kéne oktatni, a hittant meg nagyon nagyon messzire elzavarni mindenhonnan, de főleg az iskolákból.


"Egy gyerek azt fogadja be, amit lát, tapasztal otthon.Ha már pl az oviban van hittanóra, akkor a gyereknek nincs esélye eldönteni, hogy akarja-e azt, amit ott hall, vagy nem.Egyszerűen nincs viszonyítási alapja, és néhány év múlva kész a csőlátású vallásimádó ember."

Ez pontosan így van sajnos.


"Jobb lenne, ha csak felnőtt, döntésképes emberek ismerhetnék meg a vallásokat.Könnyebb úgy eldönteni, hogy akarod-e a vallást, vagy nem, hogy nem tömték a fejedbe gyerekként.

Így nem is lenne ennyi fanatikus hívő."

Így van, a legtöbb felnőtt ember aki megismerkedik a kereszténységgel csak egy jót mosolyog rajta, mert kb ennyit is ér a dolog.

2013. júl. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Rengeteg olyan 30 feletti van aki még nem nőtt fel, és benne van az a csodák, és mesék utáni nagy vágyakozás. Igazából ezeket az embereket szinte bármiről meg lehet győzni. Akár arról is hogy a föld alatt manók élnek. Van is olyan aki ilyenekben hisz. Csak a kereszténységgel találkozik a legtöbb, ezért ebben hisznek sokan.
2013. júl. 4. 12:37
 24/43 anonim ***** válasza:
21%
Látszik hogy rohadtul nem ismered a Bibliát csak a vallásos ismerőseid alapján ítélkezel
2013. júl. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Én mint nem vallásos!!!! Kérdező! aszért legyen már joga minden szülőnek el dönteni hogy gyermeke járjon e hit oktatásra vagy sem! te is ezt teheted a gyermekeddel ha van! de mi van ha ennek ellenére hittanra akar majd járni? Mit csinálsz? meg tagadod? Hát fura szülő lennél? Nekem két nagy fiam van az egyik akart hittanra járni a másik nem! Tiltottam meg volna a kisebbiknek, a nagyobbikat beszéltem volna rá? Én igazságosan döntöttem és jó ez így és semmi gondunk vele!
2013. júl. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Még valami. hidd el a gyerekek nem hülyék nagyon is jól el tudják dönteni, hogy hittanra járjanak e vagy sem. Mind két fiam hallott az óvodában a hitről még se jár mind kettő hittanra. És jó lelkű mind kettő egyik hisz másik nem mégis mind ketten jól meg vannak. Amiért harcolnak hívők és nem hívők kinek van igaza és kinek nem az inkább gyerekes és óvodás, és ami itt folyik az is! vegyetek példát a gyerekeimről és testvérként közelítsétek meg.. hívő nem hívő ember társak vagyunk! ÁLLJ MEG ÉS GONDOLKOZZ EL EZEN AKÁR HÍVŐ VAGY AKÁR HITETLEN!!!!
2013. júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
92%

"aszért legyen már joga minden szülőnek el dönteni hogy gyermeke járjon e hit oktatásra vagy sem!"


Basszus, neked a tulajdonod a gyereked? Mi az, hogy te döntöd el, hogy járjon-e vagy nem? Nem neki kéne? Fura, ha csak 20-25 éves kortól lehetne egy embernek hittanra járnia, akkor visszaesne a vallásosak száma pár tizedes jeggyel...

2013. júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
27 es olvasd el figyelmesebben mit írtam!!! Mivel szülőknek is bele kell egyezni ezért kell engedni vagy nem te okos, de a gyerek dönti el!!!
2013. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
27 es senkinek se kötelező hittan ra járnia vedd már észre :))
2013. júl. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Na és akkor mi van, ha visszaesne a vallásosok száma?

Nem halna bele az emberiség.amúgy sem lenne tartós a visszaesés, ráadásul nem a gyerekek képzik a túlnyomó rész sem.De legalább nem ártana a gyerekeknek a korai hittan.

Persze, van olyan, aki el tudja dönteni, és is ilyen voltam.De csak azért, mert mindkét oldalt ismertem.Nem minden gyerek ilyen, és azokból lesznek a fanatikusok.

2013. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!