Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jobbá tesz e a vallás, különös...

Jobbá tesz e a vallás, különös tekintettel a kereszténységre?

Figyelt kérdés
Számos kérdés, válasz hallatszik el ezeken a lapokon és feltűnő, hogy a vallásosak az ateistáknál jobbnak képzelik magukat. Mi a véleményed ezzel kapcsolatban?

2013. júl. 5. 21:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Messziről jött ember azt mond, amit akar. Itt a fórumonon minden azok vagyunk.
2013. júl. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
90%

Ha a kérdés az volt,hogy békésebb, erkölcsösebb emberré válik,akkor a válaszom:

van akit jobbá tesz,de van akit nem és persze olyan is,aki hajlamos fanatizálni dolgokat csak rosszabbá tesz.

2013. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Pietrosol ***** válasza:
51%

Szia tzolko!


Vallása mindenkinek van, ugyanis a vallás nem más, mint ahogy a saját valóságunkat érzékeljük (vallás-val(l)óság). Ha te az önátadó, emberbaráti szeretetben vagy az egymástól elvágó versegésben,-hogy csak a végleteket említsem-,hiszel, akkor az ilyen felfogás lesz az alapja (sziklája) a valóságodnak. Ha bezárod magad a rosszul feldolgozott,- többnyire a múlt információi által kondícionált,- valóságodnak, akkor a teljes valóságnak csak egy szeletét látod, érzékeled.


A rosszul felfogott kereszténység éppúgy lehet hibás, mint ahogy a jól megértett kivezethet a tévelygésből.

2013. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Én mióta megtértem ezerszer jobb ember vagyok. Krisztus megváltoztatott. Nem igaz amit írtál, a kérdésed leírása. Emberfüggő, van aki beképzelt, van aki szerény.
2013. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szívből csinálja, és betartja Krisztus tanításait akkor jobbá teszi őket. Hisz gondolj csak bele a mai erkölcs alapját a kereszténység tanításai adják.

Tiszteli szüleit, igyekszik nem hazudni, nem lop, nem csal, úgy viselkedik másokkal, ahogy vele is szeretné, hogy viselkedjenek stb.

2013. júl. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
68%
Ateistaként vagy bármilyen más vallás hívőjeként is lehetsz jó ember. Az ateizmusban meg pont az a szép, hogy nincs szükségünk egy égi apucira, meg "szent" könyvére, ahhoz, hogy belássuk mi a jó és mi a rossz, hogy hogyan éljünk teljes életet.
2013. júl. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%
Keresztényként nekem eszembe sem jut, hogy összehasonlítsam magam egy ateistával vagy egy másik kereszténnyel, vagy egy más vallás hívőjével. De azt tudom, hogy ÉN jobb ember vagyok, mióta rátaláltam az én utamra.A régi önmagamhoz képest.
2013. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
68%

Persze ateistaként is lehetsz jó ember.

Vallásosként ha viszont őszintén, szívből betartod és magadévá teszed a keresztény tanításokat, akkor az általánosan elfogadott értelemben jó ember leszel.

2013. júl. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
57%

"Az ateizmusban meg pont az a szép, hogy nincs szükségünk egy égi apucira, meg "szent" könyvére, ahhoz, hogy belássuk mi a jó és mi a rossz, hogy hogyan éljünk teljes életet."


A dolgok 90%-át illetően ugyanazt tartja egy ateista és a Biblia is jónak, hisz a mai európai erkölcs a kereszténységen alapul.

Mindenki úgy éli az életét, ahogyan szeretné. Mi vallásosak úgy véljük, hogy a Bibliában leírtak megfelelnek az elvárásainknak, és ezért követjük őket.

2013. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
25%

Tényleg szívesebben ebédelnék együtt egy Jehova tanújával, aki csak a Bibliáról tud beszélni, mint hogy bele kakiljak a barátom sörébe poénból és játszam a kemény alfa csávót.


Egyébként meg az ateisták is nyomizzák rendesen a hívőket.


Én inkább úgy mondanám, hogy jobb abban hinni, hogy a szeretet jó, mint abban, hogy az erősebbnek meg kell enni a gyengébbet. A személyiség fejlődésének szerintem jobbat tesz.

2013. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!