Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mikor jut el...

Szerintetek mikor jut el odáig az emberi civilizáció, hogy teljes mértékben megszabaduljon primitív, babonás és haszontalan vallásosságától?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 15:14
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
33%
Amikor kihalnak a hitetlen kutyak mint te.
2013. jún. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:
Oké, hogy nem értesz egyet velem, és ezért valami primitív sértést kell ide böfögnöd, de akkor már ne lőj ekkora öngólt!
2013. jún. 26. 15:52
 3/53 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem poénnak szánta, nekem tetszett. és annak is értettem!


A primitív vallásosság, képmutatás akkor fog megszűnni, mikor Jézus, mint Messiás megjelenik, és mindnekinek nyilvánvalóvá lesz, hogy mi is, illetve Ki is az Igazság.

akkor a sok primitív sajátmaguk választotta istentiszteleti formák, bálványkultuszik, ideológiák mind megbuknak.

:D

Happy End

2013. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Az én véleményem: Minden vallás (a kereszténység is) egyszer majd elveszti az értelmét, a civilizációnk fejlődik, s vele együtt a tudomány is, mely megdönt majd megdönti ezen kultuszokat.
2013. jún. 26. 16:48
 5/53 anonim ***** válasza:
87%
Szinte soha, mert ez érdeke egyes csoportoknak, hogy az embereket irányíthassák általuk, ilyen a kereszténység is pl. vagy az ábrahámita vallások szinte mindegyike. Láthatod ilyen olyan formában mindig megújul, hogy jobban el lehessen adni, pl. Hit Gyülekezete.
2013. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
88%
Soha, bigott vallásmániások mindig lesznek.
2013. jún. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
29%
Soha. Mindig lesznek olyan emberek akik elgondolkodnak az életük értelmén és rájönnek, hogy kell létezni egy alkotónak, teremtőnek egy magasabb intelligenciának, aki létrehozott mindent.
2013. jún. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
87%
Valószínűleg mire ez megtörténne az emberiség már nem fog létezni.Egyébként a vallásosság egyátalán nem haszontalan hisz sok szempontból igen fontos része az életünknek.
2013. jún. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
68%
Akkor amikor neked sikerül megszabadulnod a primitív, haszontalan előítéleteidtől, és gondolkodni kezdesz. Szóval valószínűleg soha.
2013. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
63%

Remélem mihamarabb eljuttok arra a szintre a tudományotokkal, hogy építhettek egy nagy űrhajót amin elmentek örökre. Na akkor. Hidd el, én pont úgy várom ezt a napot mint te, ha nem jobban. Mert már kezd elegem lenni a sok magyarázkodásból, amit "értelmes és intelligensnek" tartott emberek nem tudnak felfogni, de egy átlag józan paraszti ésszel megáldott hívő igen.

Számomra inkább az a furcsa, hogy akik ilyen hiper okosnak tartják magukat, hogy hihetnek el egy olyan mesét hogy nagy bumm, ahol az anyag egy gombostűfej méretűvé összepréselt valami volt és egyszercsak magótól felrobbant. Ahhoz, hogy ez bekövetkezhessen egy stabil és ilyen tömör anyagnál igencsak óriási energia kellett. De ha minden ebbe volt összetömörödve, honnan ez az energia. Ja, hogy az mndegy, csak az nem, hogy Isten miért hagyja az embert szenvedni, meg az, hogy a sátán hányszor fingott, ezek a legfontosabb kérdések. Gratulálok.

2013. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!