Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a sátán nem létezne, akkor...

Ha a sátán nem létezne, akkor a keresztény vallás alapjaiban omlana össze?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy itt a GYK-n a hívők legnagyobb ütőkártyája a sátán. A sátánnal minden ellentmondást ki lehet magyarázni. Pl:

Azért van ennyi vallás a világon, mert a sátán így vezeti félre az embereket.

A sátán miatt van bűn a világon.

A sátánnak köszönhető minden rossz... stb.

Tehát szerintem a keresztények nagyon is "hálásak lehetnek neki", mert így elég egyszerűen ki lehet magyarázni a vallás ellentmondásait.

Ti mit gondoltok erről?



2013. júl. 8. 16:24
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
28%

Én például egy olyan keresztény gyülekezet tagja vagyok, amely nem hisz a Sátán, mint szellemi lény létezésében, hanem csak a szívünkben lakó bűn, és gonosz vágyak megszemélyesítésének tartja.

Egyébként meg az Isten adja a jót és a rosszat is.

Szóval semmi nem dől össze, a Sátán nem létezésétől.

2013. júl. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
De ha nincs sátán, akkor Isten sem jó, mert ő teremtett minket olyannak, amilyenek vagyunk, tehát bűnösnek és erőszakosnak. Tehát a bűnt is ő maga teremtette. Ezzel pedig sok keresztény nem ért egyet.
2013. júl. 8. 16:50
 3/58 anonim ***** válasza:
11%

Az embert nem bűnösnek, hanem szabad akaratú lénynek teremtette, aki szabadon dönthet a bűn és a jó között.

Te emberi mércével méred a jót és a rosszat, aki hisz Istenben az őhozzá, az abszolúthoz mér mindent. Mivel egyedül ő tud mindent, ezért egyedül ő lehet jó (és aki az ő akaratát követi), hiszen csak ő látja minden tett következményét.

Az, hogy te emberi szemmel mit nevezel jónak, vagy rossznak, az egy keresztény számára nem érdekes.

2013. júl. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 Tyler913 ***** válasza:
Jól leírták előttem a lényeget. Függetlenül attól,hogy a Sátán egy valóban létező lény,vagy egyszerűen a rosszra hajló emberi szív,az "ó-ember" jelképe,a bűn annak következménye,hogy az ember elfordult Istentől. Az embernek megvan a szabad akarata arra,hogy Jézust válassza,és arra is,hogy elutasítsa. Ha hátat fordítasz neki,lesz olyan az életed,amilyen,és ebből fakad a legtöbb dolog,amit a világban rosszként tapasztalsz.
2013. júl. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Igen. A kereszténység ugyanis Krisztus követését jelenti. Krisztus pedig elég konkrét tanítást adott sátánról. Beszélt vele a megkísértésekor, "emberölőnek" nevezte, és a vele való küzdelem jegyében élte le az életét. Ha nincs Sátán, akkor Jézus hazudott vele kapcsolatosan, innentől az egész kereszténység borul.


A keresztény vallásnak ilyen értelemben tehát nincsenek ellentmondásai...


Üdv. Péter

2013. júl. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
31%
Igen Péter, ha materialista, emberi látásmóddal olvasod Isten szavait, mintha egy történelemkönyv lenne, akkor könnyen erre az eredményre juthatsz. Ebben az esetben, minden magasrendű, szellemi esemény materiális létezővé degradálódik.
2013. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező.


Ha az az angyal akit most Sátán néven ismerünk nem lázad fel, akkor nem lennének vallások,


Hanem egy féle imádat lenne az Istennek aki létre hozta az életet, az egész földön.


Katy Weaver

2013. júl. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem, mert a kereszténység alapja nem a Sátán, hanem Jézus. Tehát, ha nem lenne, akkor sokkal jobb lenne, és azért Isten még lenne.
2013. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
Sötét erők nincsenek, csak hibás és gonosz döntések. Gonosz pedig ami ami szándékosan árt.
2013. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:

Ha a sátán nem létezne, akkor minden máshogy alakult volna.

De nem így történt, így ha a mai állapotokban kiderülne, hogy nincs sátán, akkor bizony igen, összeomlana.

Az 1-es pedig valami szekta tagja.

De nem így van, a sátán létezik, rosszra csábít minket, mi meg hagyjuk.

Ennek az ellenkezőjét nem lehet bizonyítani. Igaz, észérvekkel erre is csak utalások vannak, de én érzem Isten tekintetét, mikor imádkozom, én érzem, hogy a Biblia igaz.

2013. júl. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!