Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mindenható és mindent tudó...

A mindenható és mindent tudó Isten elégedett e a munkájával, amelyet gondosan megtervezett?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 10:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező.


Nagyon jó összetételű a kérdésed.

Bár egy kis "rafináltságot" vélek felfedezni benne.


:)

Azzal igen, amit megtervezett és létrehozott.

A mindent tudását azért nem használta fel az előre látásában, mert akkor eleve elrendelés szerint élnének az emberek, és akkor nincs szabad akarat.


Ezt kellene megérteni. :)


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Elég nehéz megválaszolni mivel nem egy ember a mindenható és mi emberek csak emberi felfogással gondolkodunk.
2013. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha jókat mulat azon, hogy túlsúlyos őrültek népirtással fenyegetnek, embereket égetnek nyilvánosan, míg valaki 200 kilósra eszi magát egy mekiben addig mást 5 évesen ragad el egy keselyű...akkor biztosan elégedett.
2013. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

A második válasz nem mond semmit, csak arra utal, hogy nem tudja milyen az Isten, mit akar, mit, miért tesz, vagyis semmit sem tud róla.

Kedves Katy!

Azért a kérdésre nem válaszoltál, szerinted elégedett e Isten a munkájával?

2013. ápr. 14. 11:13
 5/20 anonim ***** válasza:

tzolko, ha csillagokról szeretnél nekünk prédikálni itt, akkor menj át az ezotéria témakörbe. Bár a tudomány témakörben is fogsz hallani néhány alaptalan marhaságot és dogmát, ami okkultizmusnak talán elmegy.


Az egy dolog, hogy nem tetszik neked valami, mert régi. Az is érthető, hogy butaságnak tartod a Bibliát, mert nem érted, nem akarod érteni vagy tényleg butaság. Ettől viszont minden áron elhinni másik mesét, aminek csak annyi a lényege, hogy ne legyen benne Isten, szerintem sokkal rosszabb dolog, mint bigottnak lenni. És akkor azért hihetőbb, mert néhány "tudós" méricskélt valamit, valahogyan. Persze egyszerűbb úgy elintézni, hogy mivel ők tudósok, biztos jobban tudják és igaz. Még akkor is, ha az egész levezetésiknek semmi alapja nincs, vagy hemzseg az irreális ellentmondásos dolgoktól, amit igyekeznek elrejteni. A lényeg nektek, hogy a tudósok, nem hisznek istenben és akkor ők az istenek és mi is lehetünk azok, talán. (De előbb nekik kell hinni!).

Még valamit akartam, de már nem tudom :D

Bevallom hogy mindenben kételkedem már, amibe kapcsolatba hozható a részecske fogalmával. :P

Mondjuk azt nem hiszem, hogy a felmutatott eredmények mögött a Sátán áll (pl. gyógyszeripar).

Egyedül akkor tűnik értelmetlen Istenre gondolni, amikor nézegetem a videókat, hogy a kisgyereknek a szíve a testén kívül dobog meg hasonlók. De még nem fogja az evolúciót sem bizonyítani. Sőt.

Múltkor írtál jó poént a majmokról. Szerintem hamarosan a tankönyvekbe is bekerül...

További szép napot :D

2013. ápr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 selender ***** válasza:

"A mindent tudását azért nem használta fel az előre látásában, mert akkor eleve elrendelés szerint élnének az emberek, és akkor nincs szabad akarat. "


Tehát jelenleg nem mindentudó?

2013. ápr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló!

Tévedésben vagy velem kapcsolatban, mert én elismerem a keresztény hit pozitív elemeit. Egyáltalán nem vagyok ellensége és tudatában vagyok a történelemben játszott szerepének, továbbá az erkölcs, a törvények, a szokásaink kialakulásában való részvételének.

Sajnos nem ismerem az összes irányzatot, illetve alig tudok ezekről valamit, valójában a Bibliára hagyatkozok és arra akarok rávilágítani, hogy számos kérdésben elmarad a mai életünktől és a pozitív dolgokon kívül a negatív mondanivalója tarthatatlan.

2013. ápr. 14. 12:43
 8/20 anonim ***** válasza:
Mert te kérdező mit tudsz Istenről? Azt ami a Bibliában van? Hisz nem is olyat kérdezel hanem személyeset. Isten elégedett e? Szerinted ki látta vagy ki beszélt vele? Még jó, hogy nem tudom, de másik válaszoló se fogja tudni. Erről csak véleményt lehet alkotni. Azt is tettem. Ha ez neked nem mondott semmi akkor sajnálom.
2013. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Pendulum92 ***** válasza:

"Ettől viszont minden áron elhinni másik mesét, aminek csak annyi a lényege, hogy ne legyen benne Isten"


Komolyan így definiálnád a tudományokat? A tudomány mérésekre alapszik, megfigyelésekre, következtetésekre. Elméleteket állít fel. Az, hogy nincs benne isten, nem megátalkodottságának az eredménye, hanem a rengeteg megszerzett tudásból próbál logikusan következtetni. Ha istent belevenné az elméleteibe, nem lenne értelme a tudományoknak, mivel istennel bármit meg lehet magyarázni.

2013. ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kedve Kérdező.

Igen teljesen elégedett a munkájával, és ezt ki is jelentette.

(1Mózes 1:12) . . .És látta Isten, hogy ez jó.

(1Mózes 1:18) 18 uralkodjanak nappal és éjszaka, valamint hogy elválasszák a világosságot a sötétségtől. És látta Isten, hogy ez jó.

(1Mózes 1:20, 21) . . .” 21 És Isten megteremtette a nagy tengeri szörnyeket, és mindenféle mozgó, élő lelket teremtett, amely a vizekben kezdett nyüzsögni a maga neme szerint, és mindenféle szárnyas repdeső teremtményt a maga neme szerint. És látta Isten, hogy ez jó.

(1Mózes 1:25) 25 Isten kezdte megalkotni a föld vadállatait a nemük szerint, a háziállatokat a nemük szerint, és minden földi csúszó és mászó állatot a maga neme szerint. És látta Isten, hogy ez jó.

(1Mózes 1:31) 31 Isten ezek után megnézett mindent, amit alkotott, és lám, mindaz nagyon jó volt! Így lett este és reggel: hatodik nap.


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!