Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Honnan tudja, tudhatja egy...

Honnan tudja, tudhatja egy hívő, hogy a megfelelő vallást "választotta"?

Figyelt kérdés
Csak azért,mert minden hívő halálosan meg van győződve arról,hogy ő jár az "igazság" útján,míg a többiek csak szerencsétlen eltévelyedettek.
2013. júl. 22. 10:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%

A lélekben ez pontosan ugyanaz, mint amit egy materialista-ateista-hitetlen érez,

'csak azért,mert minden *hitetlen-materialista-ateista* halálosan meg van győződve arról, hogy ő jár az igazság útján, míg a *hívők* csak szerencsétlen eltévelyedettek.'

2013. júl. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező: A vallást nem választja senki, hanem rátalál, felismeri, magába engedi, megváltozik általa. Ez nem olyan, mint mikor valaki ruhát választ. Hitet nem lehet választani.

(Egy ateista.)

2013. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. A hit megtalál, vagy nem. És hogy melyik vallás, az nagyban függ attól, földrajzilag hol élsz. a sok buzgó keresztény ha egy kicsit keletebbre születik, hitből megölné azt aki szerint a keresztény Isten létetzk.
2013. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy a többiek eltévelyedettek. De az az út, amit én választottam, nekem a legmegfelelőbb.
2013. júl. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
De pl. a kereszténység esetében erkölcsi,etikai kérdésekben mg van arról győződve,hogy az út,amit követ tévedhetetlen és ebben a szellemben érvel,gondolkodik. Mindent megragad annak érdekében,hogy a fundamentuma nehogy meginogjon,ennek érdekében a racionalitás,észérvek gyakran háttérbe szorulnak.Ennyire fontos a hit?Miért?
2013. júl. 22. 12:16
 6/19 anonim ***** válasza:

"Ennyire fontos a hit? Miért?"

- neked miért ennyire fontos? itt vergődsz egész nap a vallásnál- szidod a keresztényeket (miközben egyáltalán nem ismered) - miért ennyire fontos? s az iszlám nem tartja igazának a hitét, a hindú? Megéri neked itt lepontozni engem és acsarkodni a keresztények ellen? vagy ezért fizetnek?

Kívánom, hogy legyen értelmesebb tevékenységed! Amit itt előadsz =nulla.

egyeske vagyok

pontozás indul

2013. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"Csak azért,mert minden hívő halálosan meg van győződve"


Nincsenek halálosan meggyőződve erről, tele vannak kételyekkel, ahogy minden értelmes ember.

Mindenki a kétkedésből indul, hogy egyszer megérkezzen a tudáshoz. Az a rögös út, amit a két pont között megtesz, maga a hit.

A jó hit tudásra vezet, a hamis a semmibe. Aki a semmit keresi, a halált keresi.

2013. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Sehonnan.

Reménykedik benne, hogy egyszer majd megtudja.

Szerintem ezért érdemes a tudást választani: mert az ugyan nem teljes - de biztos.

2013. júl. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A tudás meggyőződés kérdése, míg a hit nem az.
2013. júl. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

En hivo vagyok, de nem a vaskalapos fajta. En ugy gondolom, hogy a tobbi osi vallasban is van annyi igazsag mint az enyemben, es szerintem ha valaki vallasosan el (nem a heti templombajarasra gondolok) az jot tesz neki is, es a kornyezetenek is.


Ja es nem ertem, hogy miert pontoztatok le a fenti valaszokat. Attol meg hasznos valaszok, hogy nem feltetlenul ertesz egyet veluk.

2013. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!