Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogy megbecsülik...

Miért van az, hogy megbecsülik azt, akik egy több ezer éves mesekönyvet tisztelnek és életük irányítójának tartják, ellenben lenézik, aki babonás, vagy más dologban hisz?

Figyelt kérdés
Szerintem abszolút nincs különbség a kettő között.

2013. júl. 23. 09:47
1 2 3 4
 21/31 HudsonHawk ***** válasza:

Valóban a kereszténységnek vannak sötét dolgok a múltjában. Elfogadjuk, bocsánatot kérünk érte, de nem tudunk vezekelni az elődeink bűnéért. De már rég nem itt tart a vallás. Rég nem akarjuk ráeröltetni senki (legalábis a többség nem akarja). Azok nevében is bocsánatot kérek akik vallásos létükre nem tudnak kultúráltan megnyílvánulni és "térítenek"


Kérek mindenkit lépjünk túl a múlton és ne azt nézzük hogy az ember hogyan alkalmazza az ideológiát, hanem az ideológiát szemléljük általában. (Attól hogy a szomszéd egy részeges bunkó aki veri az asszonyt még főzhet jó pálinkát. Nem?)


Szerintem egyikőtök sem tehet a tudományos sötét dolgokról: Mengel kísérletei, Atombomba, Génmanipuláció, Biohadviselés

Ráadásul sok tudományos dolog fűződik a papokhoz:Botanika, csillagászat, gyógyszerészet, ami hirtelen eszmbe jutott...


Közösen bocsássunk meg egymásnak és kezdjünk egy új 21.századi fehér lapot az értelmes vitához

2013. júl. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Nincs valódi jóslat a Bibliában? Nem is olvastad ezek szerint! Akkor olvasd el a Dániel 8-at, aztán vesd össze az azt követő történelemmel! Nagy Sándor is nagyot nézett, amikor Jeruzsálemben megmutatták neki, hogy benne van az írásokban...
2013. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 fairi1 ***** válasza:

22

Húhha, te vmi kemény dolgot szívsz!

Dániel kanonizáltan i.e 187-184 közt íródott.Azt látjuk benne amit egy i.e 2.században élt ember gondol az i.e 7 századról

Történelmi háttere teljesen elnagyolt, hibás, ami az ötödfél évszázados távlatból tulajdonképpen teljesen érthető is. Ezért azonban az egész könyv forrásértéke kérdőjeles. Mégis sok történelmi téveszme ered innen, így Baltazár lakomája a perzsa betöréskor, Nebukadnézár őrülete, stb. Baltazár (Bél-sar-uszur) nem Nebukadnézár (II. Nabú-kudurri-uszur), hanem Nabonidusz (héber Nabúnáj, Nabú-naid) fia és társuralkodója volt. Babilont nem a médek, hanem a perzsák foglalták el, akiknek akkorra a médek alattvalóivá váltak. A „méd Dárius” értelmezhetetlen jelző, Babilont a perzsa Cirrusz (Kurus) vette be, és ő rakta le a satrapia-szervezet alapjait is. A Dániel 9, 1. hasonlóképp: „Achasvéros”-t általában I. Xerxésszel azonosítják, de csak II. Xerxészt követte Dareiosz nevű uralkodó. Ekkor médekről már szó sem volt (i. e. 5. század), de ezidőben a zsidók is legalább engedéllyel rendelkeztek a hazatérésre, még ha nem indult is meg a nagyobb arányú áttelepülés.


Mond milyen jóslatról beszélsz?


Attól hogy a hagyományok azt mondják i.e 600 körül írt,biztos nem így van.

Mivel a Dániel szerzője IV. Antiochus Epiphanes korában élt (aki 175–183-ig uralkodott). A szerző tud a jeruzsálemi templomnak egy Zeus-oltár beállítása által való megszentségtelenítéséről (187) és a támid-áldozat betiltásáról (8:12k.; 9:27; 11:31; 11:38k.). Viszont nem találunk egyértelmű utalást a templom újrafelszentelésére, ami 184 decemberében volt


[link]

2013. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Szerintem egyikőtök sem tehet a tudományos sötét dolgokról: Mengel kísérletei, Atombomba, Génmanipuláció, Biohadviselés

Ráadásul sok tudományos dolog fűződik a papokhoz:Botanika, csillagászat, gyógyszerészet, ami hirtelen eszmbe jutott... "


1. Mire gondolsz? Erre?

MENGEL K. (1976): A növények táplálkozása és anyagcseréje. Mezőgazdasági Kiadó, Bp.

2. Az atomerőmű viszont áramot ad és továbblépési lehetőség a fúziós erőmű felé. Mit gondolsz a sok milliárd embernek hogyan lehetne áramot termelni?

3. A génmanipuláció veszélyei közismertek, de nem gonoszságból csinálják. Az emberiségnek szüksége van olcsó, könnyen tárolható, szállítható, jó minőségű élelmiszerekre. Különben ne teljesen új a módszer, régen is oltották a fákat, ha jól tudom, az is génmanipuláció.

4. Az mindig is volt a háborúkban, megmérgezték a kutakat, kígyókat doblltak már a rómaiak is az ostromlott erődökbe, de még a Biblia is dicsőít példát, de természetesen én sem helyeslem, csak sajnos nem új jelenség.

A botanikában csak egy, egy ember, aki esetleg egyházi személy volt, jeleskedett, nem a papság érdeme a tudomány fejlesztése, hanem kifejezetten mondjuk Pázmányé.

A csillagászat nekem fordítva jön le, hiszen annak fejlődését az egyház sokszor és erőteljesen akadályozta és tenné ma is, ha tudná.

A gyógyszerész, vagy patikus céh féltékenyen őrizte kiváltságait, még orvosnak is tilos volt gyógyszert készítenie, nemhogy papnak, akiknek semmi köze nem volt ehhez.


Megértem a szabadkozásod, de sajnos ezt sem lehet teljesen akceptálni. Auschwitzra is mindig emlékezni kell, hogy ne lehessen még egyszer, az egyház bűnei is a tanokból fakadtak, újra előfordulhat minden, hiszen azok alapjait nem változtatták meg, bárki értelmezheti megint hasonló módon és ha hagyjuk, fellángolhatnak az inkvizíció máglyái. Egyáltalán nem szükségtelen a történelem tanítására emlékezni és emlékeztetni.

Egyébként a prófécia már alapból marhaság, de a konkrét esetek alapos vizsgálatával kijönnek a visszásságai. Egyszerű érzelmi magyarázataitok vannak, mint a Nagy Sándoros példád, aki aligha hallotta hírét is a zsidó népnek, a próféciájával meg főleg nem törődött.

2013. júl. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"Rég nem akarjuk ráerőltetni senki (legalábbis a többség nem akarja)."

Lehet, hogy te nem, de én pl múltkorában voltam egy misén, mely az egyik ismerősömért volt és ott a pap, ha nem is szidta a Jehovásokat, de kiérződött a hangján a megvetés.

Ráadásul ezt egyre többen észrevettük és... cseppet se volt gáz. Ráadásul legalább 3× elmondta, hogy a kereszténység legalább 2000 éves, a Jehovások meg valami 1850 valahányas vallási irányzat. Meg Jézusról hadobált valamit, hogy a Jehovások nem hisznek benne vagy mi.

Megjegyezném, az hogy egy vallás 2000 évig fenn tudott maradni az nem nagy kunszt. Az egyiptomi birodalom istenei 3000 évig fennmaradtak és lám most hol tartanak?

2013. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Fairi1, ismerem a rágalmait a Dániel könyvének, attól még azok hazugságok maradnak. Ami igaz, hogy a görög Septu Agintában hozzátettek két részt, de az soha nem volt a héber kánonban. Amit fent állítasz, azt azok találták ki, akik szerint akkor sem lehet igaz, hogy a Biblia tudta a jövőt, ha benne látják. Ugyanez az eleve elutasító hozzáállás (csak más forrásból táplálkozva) szül ilyen hiedelmeket, hogy például Jézus nem zsidó, hanem pártus herceg volt. Mindennek az alapja az eleve elutasítás.
2013. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Leszögezném, soha nem zavart, hogy ki miben hisz vagy miben nem. (Persze attól én még továbbra is azt gondolom, hogy értelmesebb dolog az ismeretlen dolgokat megismerni, megérteni a működését, mintsem meséket kitalálni rájuk, de ettől függetlenül mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy miben hisz. Van nekem keresztény, hites, wicca, de még muzulmán barátom is, és soha nem szoktunk egymás torkának esni, csak mert másképp gondolunk egyet s mást.)


Viszont pár dologra reagálnék.

Oké, zárjuk le a múltat. Felejtsük el, hogy a kereszténység nevében tízezreket (sőt.. lehet, csúnyán alulbecsültem) öltek meg ilyen vagy olyan módon. (Inkvizíció, keresztes háborúk... melyik keresztes hadjárat is volt az, ahová gyermekeket küldtek?....), de akkor nézzük el az iszlámoknak is, hogy párat robbantottak, elvégre az is már a múlt.

Meg mondjuk én mindig azt mondom, hogy a vallást nem kell mindig azonosítani az egyházzal. (Főleg azért, mert azért most sem olyan szelíd és jóságos, elnéző az egyház, amilyennek #21 gondolja.)


A jóslatokról: mutass egyetlen konkrét jóslatot a Bibliából (névvel, helyszínnel, valamint az esemény konkrét leírásával)! Az olyan jóslatok, hogy "a gonosz évében veszedelmes fenevad zúzza széjjel a szent város kapuit" (ez csak kitaláció volt, nem idézet) az nem jóslat. Az ehhez hasonló dolgok nem jóslatok. HA én megírom, hogy majd lesz egy gonosz, aki sokezer embert fog legyilkolni... akkor én jós vagyok? Pedig sajnos úgy vélem, lesz ilyen a történelemben. A homályos jóslatokkal két probléma van: 1. sok dolgot bele lehet magyarázni, 2. ha elég ideig várunk, előbb vagy utóbb majd' minden egyszer megtörténik.


Mellesleg csak egy apró felvetés: igen, egy vallás annál tovább marad fenn, minnél agresszívebben terjed. Azzal, hogy a gyermekeket már akkor megkeresztelik, amikor még döntésképtelenek, majd - mivel innentől már keresztények - ugyan nem fegyverrel vagy erővel, de rákényszerítik a vallás gyakorlását, mi ez, ha nem a vallás erőszakos terjesztése?

Egyébként az én nézetem szerint nem attól lesz valaki keresztény, hogy megkeresztelik. Egyik, amúgy teljesen ateista elveket valló ismerősöm mondta múltkor, hogy ő keresztény, mert anno megkeresztelték. Megkérdeztem tőle: hisz Istenben? - Nem. Jár templomba? - Nem. Akkor mitől is lenne keresztény? Ennyi erővel én létrehozok egy vallást, amiben előírom, hogy még megkeresztelni sem kell a híveket, hanem minden születendő gyermek automatikusan ennek a vallásnak a tagja lesz. Akkor ezzel most elintéztem, hogy a világon mindenki az én vallásomat kövesse?

2013. júl. 27. 02:36
 28/31 Sághegyi Csaba ***** válasza:
Látod? Végig se olvastad a Dániel 8-at. Majd ha elolvasod, amit mutatnak neked, akkor lehet érdemben válaszolni. Addig nem...
2013. júl. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 fairi1 ***** válasza:

" Fairi1, ismerem a rágalmait a Dániel könyvének, attól még azok hazugságok maradnak."egy hithű keresztény bármit hazudik,pedig a felsorolt bizonyítékok elég erősek ami i.e 6 század ellen szólnak.

Sőt ha már betoldások lehetnek, akár változtatás is. lehet 6.században megírták egy változatban amit később megfelelően módosították, vagyis modernizálták.

Mivel a mű története i.e 2 században ér végét, ami behatárolja az írás dátumát. Történeti események elnagyoltak benne. és i.e 2 században mikor hozzányúltak nyugodtan aktualizálhatták történelmi ismeretek fényébe a próféciát.


Többi hit kérdés. míg a kereszténység létezik Biblia valódi igazsága nem fog fény derülni.

2013. júl. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
De igen. Nézd meg a "Brian élete" c. dokumentumfilmet. Egyből vidámabb lenne minden vallásos...;-)
2013. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!