Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi történne Veled -tisztelt...

Mi történne Veled -tisztelt Istenhívő-, ha holnapra megszűnne a hited? Hogy építenéd újra életed alapjait? Mit tennél először, milyen irányba indulnál?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hogyan goldoltad, hogy megszűnne?
2013. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Filoszmen


:)

Arra várhatsz, ilyen ha rajtam múlik nem történik meg.


Katy Weaver

2013. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A hitem majd csak akkor fog megszűnni, ha meghalok vagy esetleg ha én magam feladom. De ez nyilván nem tud egyik napról a másikra történni...

Vagy rosszul értelmezem a kérdést.

2013. júl. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem hogy a kérdező nem is a válaszra kíváncsi, inkább csak a hívőket akarja szekálni.

Remélem soha nem lesz ilyen, ha mégis, akkor is legfeljebb én adnám fel, ahogy az előttem lévő mondja, és ha ez meg is történne, akkor is az életem kényszerítene erre, ami meg ugye adott lenne, ezért nem kellene újra letenni az alapjait.


De találj már ki valami normális történetet, mert ez így egy kicsit nehezen elképzelhető.

2013. júl. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Gondoljátok el legalább. Valamilyen okból már nem hisztek. Hogyan tovább?
2013. júl. 24. 21:01
 6/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Attól függ, hogy a mi a hit centruma. A hitnek van olyan arca, amely kimondottan káros, de elbontható, és el is kell bontani.


"Annak növekednie kell, nékem pedig alább szállanom."

2013. júl. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: Keresnének egy újat. Aki nem bír szembenézni a valósággal, az soha se fog tudni szembe nézni vele.
2013. júl. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te a hit szót mindig összekevered a hiszékenységgel.

A hit csak akkor tud "elmúlni", ha úgy döntök tudatosan, hogy én innentől kezdve testi életet akarok élni és tojok Isten szavára, ami aztán egy idő múlva elhalkul bennem.

De nem akarom ezt, minden egyes nap érzem Isten szeretetét, ami abszolút kézzel fogható és nem egy elképzelt valami, ahogy ti hiszitek.

Te mit tennél, ha egy nap elmúlna ez a hited és végre megértenéd miről beszél neked minden hívő?

2013. júl. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mi az a testi élet? Egy nem hívő mitől él testi életet? Mindenki ugyanazt csinálja,álszentnek érzem a testi-nem testi közti különbségtételt. Van egy fontos mondás a mindennapokra:"Szép dolog a bizalom,de jobb az ellenőrzés". Hogy bízhatnék valamiben,aminek nem látom az alapját...?
2013. júl. 24. 23:03
 10/16 anonim ***** válasza:

Hogy mi a testi? Az, amit műveltek normális címszó alatt. Még nem tértem meg, de már akkor éreztem belül, hogy ez nem lehet a helyes, és nem értettem miért elfogadott?

És te csak ne beszélj a nevemben, mert ha még a szó jelentéséről sincs fogalmad, akkor csöppet sem hasonlítunk egymásra. Én nem a szexet tartom elsődleges, sem másodlagos, vagy harmadlagos örömforrásnak. Ha a férjem ma lebénulna és többé nem lenne képes szexre, akkor sem dőlne össze a világ, egy házasságnak nem ennek kell lennie az alapnak, ahogy a világban normális ugye.

Nem érdekel ki hogy néz ki, nem tartom fontosnak. Ha egy férfi kövér, akkor kövér, nem röhögöm ki és nem ézem úgy, hogy gúnyolnom kéne. Ha koszos, akkor is lehajolok hozzá, nem csúfolódok rajta hangosan.

Nem iszom, nem dohányzom, nem bulizok, nem tartom ezeket fontosnak, nemhogy létszükségnek, ahogy ti világiak beállítjátok. Az én párkapcsolatom tartós, az ágyamban nincs egyéjszakás kaland, mert a szex házasságba való, és nem létszükséglet, ahogy állítjátok é számomra nem az az ember érdekes és értékes, aki hamarabb tud lesz.pni 5 kannégert é le is nyeli, hanem az, akivel el tudok úgy beszélgetni egész éjszaka, hogy feltöltődve menjek onnan és bölcsebben, mint leültem. Sosem volt még abortuszom sem, és nem játszok Istent, mikor a terhesség alatti vizsgálat betegséget jelez előre, hanem felnevelem. Nem válogatok. Minden egyes életet tisztelek és védek.

Szerintem a szeretet mozgatja a világot és nem a pénz. A pénzt csak létfenntartásra tartom, ha van felesleg, azt másnak adom.

Nem, nem vagyunk még hasonlóak sem.

2013. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!