Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istenhívő vagy? (többi lent)

Istenhívő vagy? (többi lent)

Figyelt kérdés
Írd le azt is, hogy miért hoszel, vagy miért nem. Én nem hiszek benne.
2010. aug. 15. 21:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Saját tapasztalatok miatt hiszek benne.De a teremtés sem egy utolsó dolog.Tudom,nem mindenkié a hit.Hosszú lenne itt most részletezni,hogy miért is hiszek.
2010. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
35%

Nem hiszek istenben, többek közt azért mert a vallások miatt már több ezer ember halt meg.

Nem hiszek istenben azért mert amíg engem itt olt Jehova Tanuja addig Afrikában továbbra is éhezés, nyomor szenvedés van.

Nem hiszek istenben azért mert mindenre van célszerű magyarázat, ha nem is teljesen reális de könnyebben el lehet hinni mint azt, hogy egy természet feletti erő van a dologban.

Ha isten létezik miért hagyja az embereket szenvedni?

Ha isten létezik miért nem látta még senki?

"Istennek egyetlen mentsége van a világ gonoszságaira az, -hogy nem létezik!"

Üdv

Természet, Tudomány, Művészet

2010. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
48%
Szia.Én úgy gondolom,hogy mivel valaki leírta a Bibliát,valaki tehát kitalálta a benne lévő történeteket is...elhiszem,hogy élt egy Jézus Krisztus,és hogy rendes és gyógyító ember volt,de a körülötte lévő legendákat nem veszem be(feltámadás,mennybe menetel...).Nem hiszem el,hogy az anyja a Szent lélektől esett teherbe,tehát Istentől...Nem hiszek EGY Istenben,akihez ha templomba járva imádkozol,akkro meghall,vagy jobb leszel,ha adakozol a templomnak.Hiszek egy nálunk nagyobb dologban,ami felettünk áll vagy valami ilyesmi,de az nem Isten vagy Úr,hanem valami olyasmi mint a lélek. A keresztény hittérítési folyamatot és a sok gyilkolászást a hitért,a templomokat,az emberek bolondítását az ez miatt kialakult egyházat és vallást meg egyenesen elítélem.A buddhistákat viszont valahogy tisztelem,azon kívül egyik vallást sem gartom hitelesnek,ami egy megalkotott istent ugrál körül...Tehát elég hosszú véleményem van erről,sok lenne bővebben kifejteni=)
2010. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
57%

NEm hiszek istenben, mert semmit sem magyarázna meg, csak egy szintel arréb tolja a kérdéseket.

Csak egy példa: a vallásosok azt mondják, hogy kell egy isten, mert valaki megteremtette a világot, magától nem keletkezhetett.

Nekem ehhez az a kérdésem, hogy akkor istent ki teremtette? Az nem érv, hogy isten mindig volt, mert akkor ugyanezt el lehet a világról is mondani ugyanilyen logika alapján.

2010. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
40%

Hiszek Istenben.


Hiszek istenben, többek közt azért mert tudom, hogy miért van Afrikában éhezés, nyomor szenvedés.

Hiszek istenben azért mert mindenre van célszerű magyarázat.

Hiszek istenben azért mert tudom, hogy miért hagyja az embereket szenvedni.

Hiszek istenben azért mert tudom, hogy miért nem látta még senki.


Isten teremtett mindent. A gonoszságot, és a jóságot is. Mindig azt teremti, amit az ember akar.


Üdv

Természet, Tudomány, Művészet mind, mind Istenre mutat!

:)

2010. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
71%

Istenhívő vagyok, de nem vallásos. Bár járok templomba, olvasok Bibliát, imádkozom, nem szeretem magam vallásosnak nevezni.

Hogy miért hiszek? Ezt nehéz elmagyarázni. Azért, mert számomra hihető, hogy ez a világ nem csak úgy magától jött létre, hanem valaki vagy valami logikusan felépítette, megalkotta.

Vagy mondhatjuk úgy is, hogy hiszékeny, begyepesedett agyú fanatikus vagyok, aki beveszi ezt a sok vallásos maszlagot. Ha Istenben hinni ezt jelenti, akkor felvállalom, hogy én ilyen vagyok.

2010. aug. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

én hiszek, mert el sem tudom képzelni hogy lehet úgy élni hogy nem.

hit nélkül semmi értelme az életnek, annyira kiszolgáltatott és magányos lennék, senkihez sem tudnék fordulni ha nem hinnék.tényleg, aki nem hisz, az kitől vár segítséget? az kitől vár bármit is???? 16/L

2010. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
66%
Szögezzük le: Isten nem egy szakállas, ősz hajú jóságos apóka aki egy felhőn ül és kis angyalkák repkednek körülötte. Isten a Mindenség pozitív energiája, a Rend és Élet megteremtője. Sátán sem egy patás szarvas démon aki vulkános-lávás-kénköves földalatti világban kondérban főzi a bűnösöket, közben gonoszan röhög. Sátán az, ami negatív a világmindenségben, a Rendetlenség és Káosz.
2010. aug. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy úgy van a földi életen túli világban. De a földön tényleg úgy nyilvánul meg ahogy leírod.

Azért hiszek, mert az a csekély élettapsztalatom ezt igazolja, hogy mind igaz.

Azért hiszek, mert értelmes parancsokat diktál.

Azért hiszek, mert az egyház nélkül bizonyítottan lejjebb lennék lelkileg és értelmileg is. Mint pl. akik elhiszik hogy az univerzumleves magától főtt meg. Keverés, tűz és elkészítetlen alapanyag nélkül.(Lehet rajta gondolkodni!)

Azért hiszek, mert látom azt, hogy nem az egyház teszi a rosszat, hanem az emberi gyarlóság.

Nem fogom azért feladni a hitem, mert nem divat. Ha kell vizsga előtt elfogok menni imádkozni. Ha baj ér vagy akármi. Ha kell elviselem, hogy kinevetnek. De ettől nem leszek konzervatív. A mai kereszténységet csak az egyéniségek menthetik meg. Deszkáspap stb.(mekkora arc már xD)

2010. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
Nem hiszek semmi mámbódzsámbóban, azon egyszerű oknál fogva, hogy nincs okom hinni benne. Azért, mert valaki azt mondja, vagy valaki leírta, még nem fogok elhinni egy szót sem.
2010. aug. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!