Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Daniel konyvenek profeciai...

Daniel konyvenek profeciai egyertelmuek, vagy tobbfelekepopen is lehet ertelmezni oket?

Figyelt kérdés

Legfokeppen a 8. fejezet erdekel.

[link]

Van mas ertelmezes is?

Mert pl. Dan9, 27-re is ket verzio van.


2013. júl. 26. 17:15
1 2 3 4 5
 21/41 titak ***** válasza:

Kedves Katy, most mennem kell, de még visszajövök.

Pá-pá

2013. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

Kedves titak!


1. Jézus Mária révén volt Dávid leszármazottja a Lk. 1:27 helyes fordításában. Isten megígérte, hogy a messiás Dávid király leszármazottja lesz.

2. lásd első válasz

3. nem értem ez, hogy jön a kérdéshez.

4. Jézus hit mindenfelé terjedt.

5. Ha figyelmesen elolvasod az evangéliumokat, akkor egyértelmű, hogy Jézust Keresztelő János fellépésekor isz. 27 őszén keresztelte meg, és jóval később Jézus nagy galileai szolgálatának 2. szakaszán kb. 30 tavaszán végezték ki.

6. A mustárfa palesztinában akár 2-3 méterre is megnőhet, főképp a genezáreti tó vidékén...

Szerintem mielőtt "ostobaságokat" írsz nézz utána alapsabban... ;-)


Üdv. Péter

2013. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Kedves Tzolko!


Talán előbb olvasd el Dániel próféta könyvét az elejétől a végéig (12 fejezet - kb. 1 óra) és utána folytassuk az eszmecserét...

[link]


Üdv. Péter

2013. júl. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

[link]


Nos. Ha itt jol ertem, nem egyertelmu, hogy itt melyik kiralysag melyiknek felel meg. Jol ertem?

2013. júl. 28. 11:47
 25/41 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!

Részletekben válaszolok, hogy egy, egy kommentem ne legyen túl hosszú.

Az valóban valószínű, hogy Babilon egy időben kiterjesztette fennhatóságát a zsidó államra és ott rabszolgákat is szedett. Az már kevésbé hihető, hogy a nagy király, aki országát kellőképpen irányította, határait kiterjesztette, még Egyiptom ellen is döntetlen csatát vívott, leborult volna a rabszolgája előtt, pusztán azért, mert ostoba álmát, ami félkegyelműnek mutatja, az megfejtette és ez okból országa bölcseit meg akarta volna öletni. Az is rendkívül gyakori eset lehetett, hogy a birodalom igazgatása élére, nem előkelőket neveztek ki, hanem zsidó rabszolgákat és talán a babiloniak felvették a zsidó hitet, vagy legalább is előkelő helyre emelték. (kétségbe vonom)

"Daniel 3

29. Parancsolom azért, hogy minden nép, nemzetség és nyelv, a mely káromlást mond Sidrák, Misák és Abednégó Istene ellen, darabokra tépessék, és annak háza szemétdombbá tétessék: mert nincs más Isten, a ki így megszabadíthasson.

30. Akkor a király nagy tisztességre emelé Sidrákot, Misákot és Abednégót Babilon tartományában."

Csodás esemény is van, éghetetlen emberek, akik még Auschwitzban is vidáman integetnének a krematórium ablakából, mert nem fogja őket a tűz.

Később megint gyermeteg álom jön, aminek negatív értelmét, ti. hogy ha nem tér meg, akkor elveszti az uralkodást, durván a szemébe mondja Daniel a zsarnoknak. Na ez megint igencsak fura eset, ezért valószínűleg azonnal karóba húzták volna.

Azután megjelenik a falon az írás a lakomán: " Mene, Mene, Tekel, Ufarszin!"

Bizonyára a Neon Sign Kft. készítette a feliratot.

Be is igazolódik a futó reklámszöveg:

"D. 5

31. És a méd Dárius foglalá el az országot mintegy hatvankét esztendős korában."

Csakhogy azt a perzsa nagy Kürosz foglalta el, kb. 60 évvel később, mint amikor Daniel fogságba esett, aki fogságba esésekor felnőtt fiatalember, tehát ekkortájt legalább 80 éves aggastyán, de ez nem látszik rajta. Igaz, nem világos, ki 62 éves, Dániel e, vagy a hódító. Dareiosz ekkor még nem valószínű, hogy élt, hiszen Kürosz unokája volt, Kürosz sem lehetett, mert i.e. 575, vagy 576 ban született és Babilon elfoglalása 539-ben történt. Már elnézést, hogy ennyit vacakolok ezzel, de végre egy adat, a sok népmeseszerű elem után és azt sem lehet kideríteni, kire vonatkozik.

Daniel továbbra is toppon marad, hiszen az előző, vagyis az ellenkirály kegyeltje létére az új uralkodó is kedveli, ami szinte kizárt eset, hiszen a perzsák kivégezték a legyőzött Babiloni állam fő embereit, nagy vérengzéssel kezdték, amit viszonylag békés uralkodás követett. Ennek dacára oroszlánverembe vetik, ahol semmi baja sem lesz, pedig nem vegetáriánusok az oroszlánok, mert ellenfeleit családostól szétmarcangolják.

D/7 - ben Daniel elkezdi a látomásait sorolni, amik igencsak zavarosak, sas, meg tűzfolyam, oroszlán és szarvak, három, meg négy király, tisztára öregkori halandzsa, vagy valami narkotikum hatása érezhető rajta, eddig jutottam, látom most kezdődik a java.

[link]

Azt hiszem, nagy fába vágtam a fejszémet, ennyi zavaros és értelmetlen hablatyot értelmezni igencsak feladatnak tűnik, tisztára meghőköltem, pihennem kell egy kicsit.

2013. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Nagy Sandor legyozese utan 4 vagy 3 orszag alakul az o orszagabol?
2013. júl. 28. 12:23
 27/41 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az általad felvetett link angol szövege arról tanúskodik, hogy a keresztények közül sem érti senki a zavaros próféciát, legalább tucatnyi változat létezik és még az sem eldöntött, megvalósult e már, vagy ezután következik be.

2013. júl. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Nos, folytatom:

"2.

Szóla Dániel, és monda: Látám az én látásomban éjszaka, és ímé, az égnek négy szele háborút támaszta a nagy tengeren;

3.

És négy nagy állat jöve fel a tengerből, egyik különböző a másiktól.

4.

Az első olyan, mint az oroszlán, és sas szárnyai valának. Nézém, míg szárnyai kitépettek, és felemelteték a földről, és mint valami ember, lábra állíttaték és emberi szív adaték néki.

5.

És ímé, más állat, a második, hasonló a medvéhez, és kele egyik oldalára, és három oldalborda vala szájában fogai között, és így szólának néki: Kelj fel és egyél sok húst!

6.

Ez után látám, és ímé, egy másik, olyan mint a párducz, és négy madárszárnya vala a hátán; és négy feje vala az állatnak, és hatalom adaték néki.

7.

Ezek után látám éjszakai látásokban, és ímé, negyedik állat, rettenetes és iszonyú és rendkivül erős; nagy vasfogai valának, falt és zúzott és a maradékot lábaival összetaposta, és ez különbözék mindazoktól az állatoktól, a melyek előtte valának, és tíz szarva vala néki.

8.

Mialatt a szarvakat szemlélém, ímé, másik kicsiny szarv növekedék ki azok között, és három az elébbi szarvak közül kiszakasztaték ő előtte, és ímé, emberszemekhez hasonló szemek valának ebben a szarvban, és nagyokat szóló száj."


Hát szóval, felvetek egy sokadik értelmezést, mi van akkor, ha valóban csak furcsa állatokat látott az öreg Dániel, erre utal saját maga is:


"15.

Megrendülék én, Dániel, az én lelkemben ezek miatt, és fejem látásai megháborítának engem."


Magam is úgy vélem, amit ki is mond a nagy próféta, hogy ti. megbolondult kissé, amit a zárszóban is hangsúlyoz:

"28.

Itt vége lőn a beszédnek. Engemet, Dánielt pedig az én gondolatim igen megrettentének és az én ábrázatom elváltozék rajtam; de e beszédet megtartám szívemben."

2013. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

Daniel 8 ról már volt szó fentebb, ezért a 9. résszel folytatom:

" 1. Dáriusnak, az Asvérus fiának első esztendejében, a ki a Médiabeliek nemzetségéből vala, a ki királylyá tétetett vala a Káldeusok országán;

2. Uralkodásának első esztendejében én, Dániel, megfigyeltem a könyvekben az esztendők számát, ..."


Valószínűleg itt is Küroszról, vagy Czirrusról beszél, nem Dareioszról hiszen az sokkal később élt, Kürosz lett a "Káldeusok országán" király, csakhogy Ő perzsa volt és nem méd.

A többiről felesleges beszélni, mert csak annyi, hogy könyörög az Úrhoz a megbocsájtásért és megjósolja a templom újjáépítését, a hazatérésért könyörög. Megjegyzem, hogy a perzsák kifejezetten toleránsok voltak más népekkel, hitekkel. A zsidóknak nem volt ott rossz dolguk, amit az is bizonyít, hogy hazaengedték azokat, akik menni akartak, bár korántsem tért mindenki haza, azóta is folyamatosan élnek ott zsidók, bár azt nem merném állítani, hogy az ott élők ennek a kornak egyenes leszármazottjai, de még az is lehetséges.

Bocsánat, a vége felé van itt is látomás:


"24. Hetven hét szabatott a te népedre és szent városodra, hogy vége szakadjon a gonoszságnak és bepecsételtessék a bűn, és hogy eltöröltessék a hamisság és elhozassék az örök igazság, és bepecsételtessék a látomás és a próféták, és felkenettessék a Szentek szente.

25. Tudd meg azért és vedd eszedbe: A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van és újra megépíttetnek az utczák és a kerítések, még pedig viszontagságos időkben.

26. A hatvankét hét mulva pedig kiirtatik a Messiás és senkije sem lesz. És a várost és a szenthelyet elpusztítja a következő fejedelem népe; és vége lesz mintegy vízözön által, és végig tart a háború, elhatároztatott a pusztulás.

27. És egy héten át sokakkal megerősíti a szövetséget, de a hét felén véget vet a véres áldozatnak és az ételáldozatnak, és útálatosságok szárnyán pusztít, a míg az enyészet és a mi elhatároztatott, a pusztítóra szakad.

"

Vagyis durván két-három éven belülre jósolja a Messiást, aki elpusztul végül és valamilyen özönvizet is megálmodik, bár mintha az már régen lezajlott volna, csak lehet, hogy kiment a fejéből.

Végül pusztulás képei lebegnek a szemei előtt, na ez aztán nem következett be, legalább is azokban az időkben, lehetséges, hogy kissé elszámolta magát.

2013. júl. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

A többi teljesen zavaros, megemlíti Görögországot, meg Egyiptomot, különféle harcok során, beméne, és kijöve az ászaki, meg a déli király és a végén megint valamilyen terminus: "ezerkétszáz és kilenczven nap lesz", ami aztán " ezerháromszáz és harminczöt nap" ra változik.

Mindenesetre a vége felé elismerem, hogy igazat mond:


"9. És monda: Menj el Dániel, mert be vannak zárva és pecsételve e beszédek a vég idejéig.

10. Megtisztulnak, megfehérednek és megpróbáltatnak sokan, az istentelenek pedig istentelenül cselekesznek, és az istentelenek közül senki sem érti; de az értelmesek értik, "


Belátom, hogy értelmetlen a prófécia a számomra, nekem úgy tűnik, sok kendert szívott Daniel, vagy más cuccot szedett, de ha Te érted, akkor minden rendben van, gratulálok hozzá...

2013. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!