Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A katolikus egyhaz miert van...

A katolikus egyhaz miert van ellene a Waldorf-iskolaknak?

Figyelt kérdés
Mert Rudolf Steiner tanitasara epul ? mi kivetnivalot talal R.S. irasaiban, filozofiajaban ?

2013. aug. 6. 01:59
 1/6 Makoscsiga ***** válasza:
61%

Eléggé meglepett, amikor a neten rákeresve azt találtam, hogy a katolikus egyház valóban ellene van a Waldorf iskolarendszernek. végülis nem meglepő, hiszen a katolikusok komoly iskolafenntartók, és így egy konkurens iskolatípusról van szó. Nyilván a leendő diákok forrása kötött is átfedés lehet kb, hasonló családi háttérrel lesz valaki katolikus és Waldorf tanuló.


Szóval megtaláltam a neten a kvázi hivatalos véleményt a Waldorf iskolákról, és valóban az az egyik kardinális pontja a negatív kritikának, hogy ki volt az alapító száz évvel ezelőtt. :-) Teljesen nevetséges, érvek... miért nem azzal érveltek, hogy a gyerekeknek ezért vagy azért nem jó ott? Hogy nem tanulnak rendesen, hogy buták maradnak? Nem szimpatikus hozzáállás egyátalán.

2013. aug. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Félig meddig off topic, bocsánat. Az agykontrollt is ellenzi, ami szintén nevetséges... ezeket általában nem tudják normális érvekkel alátámasztani. A kiindulásuk talán az lehet, hogy nem szeretik azt, ami a nyitott gondolkodásra ösztönöz. Nem erőltetik rá a vallást az emberre, hanem arra buzdítanak, hogy szabadon kételkedj és ezáltal magadtól találj rá a hitedre, a meggyőződésedre. Persze a katolikusok nem veszik észre, hogy valójában nem ellentétes a vallással, de ezt magyarázd meg nekik...
2013. aug. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%
Én katolikus vagyok, és jártam agykontrollra, a gyerelkeim is jártak. A Waldorf iskolákkal sincs elméletben problémám (a gyakorlatban szerintem gyűjtőként funkcionálnak, sok nem oda való gyereket is felvesznek, és olyanok is járnak oda, akiket liberális nevelés helyett következetlenül neveltek)- de ez minden iskolával így van, a katolikus iskolában is vannak problémák. Tehát nem minden katolikus ellenzi... És az egyháznak nincs "hivatalos" álláspontja, amit hirdet és be kell tartani, ez nem dogma vagy hit kérdése. Van egy nyitott gondolkodású, haladó katolikus értelmiségi réteg is (igaz, arányaiban kicsi), és a katolikus egyházban is vannak irányzatok, pl. nekem a ferencesek szimpatikusak.
2013. aug. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Mert az antropozófia nem egyeztethető össze a Biblia tanításaival. Nem vagyok katolikus, de más, a hitüket komolyan vevő keresztények sem értenek egyet ezzel a világnézettel.

A Waldorf pedagógiával nincs semmi baj, de én hívő keresztényként pl. nem engedném, hogy a gyerekem minden reggel a naphoz fohászkodjon például (mint ahogy azt teszik a Waldorf iskolákban).

2013. aug. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Makoscsiga ***** válasza:
33%
Épp ez a kérdés: mennyivel jobb minden reggel egy kiszögelt csávóhoz fohászkodni? Ezt hiányolom a katolikus vélemény mögül: rosszabb emberekké válnak-e azok a gyerekek, akik reggel a naphoz fohászkodtak? És különben nem igen hiszem, hogy valóban _fohászkodnának_... De ezen a ponton be kell valljam, nem nagyon ismerem a Wldorf rendszert, de az a módszer, ahogy támadják, igencsak szimpatikussá tette számomra. Szerintem még inkább világnézelieg semlegesebb, mint a katolikus iskolák. Úgy tűnik, hogy van némi spirituális rizsa, ami nem nagyon szimpi, de a itt mint előbb írtam a kérdés az, hogy az ott végzett tanulók hogy teljesítenek később.
2013. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
72%

Én is elmondanám, amit gondolok.

Nem mindegy neked, hogy mit gondolnak a katolikusok, ha te másban hiszel? Miért kell a katolikus egyház jóváhagyása a te hitedhez? Ezt nem értem, ha mindenki azt gondol amit akar, azt csinál amit akar, abban hisz amiben akar, akkor a katolikusoknak nincs joguk az gondolni amit akarnak?

A keresztények nem hisznek az antropozófiában és az agykontrollban, nem csak a katolikusok. Miért is kellene hinni a karmában meg egyebekben, amikor nem tantétele a keresztény tanoknak.

2014. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!