Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az hogy amikor a...

Nono2600 kérdése:

Miért van az hogy amikor a protestáns hitek (református, evangélikus) megjelentek akkor a katolikusok elkezdték üldözni őket (amit legjobb tudomásom szerint tiltja a katolikus hit) és mégis a katolikusokat segítették?

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 19:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
17%
Mert az emberek mocskosak.
2013. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Pietrosol ***** válasza:
24%

Szia!


A reformáció a világi berendezkedésű, korrupt klérus ellen irányult és az ostor mégis az egyházon csattant. Ezzel tulajdonképpen azt érték el, hogy a klérus érintetlen maradt, míg az egyház elvesztette presztízsét. A klérus pedig, hogy hatalmát fenn tudja tartani katonai erővel támogatta hűséges presbitereit.

2013. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
48%

Kedves kérdező!

Nem világos számomra,mit is szeretnél tudni?

Ki segítette a katolikusokat?

A protestáns hitek?

Vagy azt kérdezed, miért üldözték őket?

Lényegében a hatalomért

2013. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
68%
Mert feltek,hogy elveszitik az egyhazukat,amit az egyetlen igaz egyhaznak hittek es kepesek lettek volna kiirtani mindenkit aki nem a katolikus hitet valja,hat nem tudom ennek mennyu koze van a Krisztusi szeretethez,dontsetek el ti.
2013. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

A protestánsok is ugyanúgy üldözték a katolikusokat, sőt néhol protestánsok egymást is öldösték.

De én inkább szeretek úgy fogalmazni, hogy bizonyos magukat katolikusnak vagy kereszténynek valló személyek politikai okokból üldözték a másikat. Mert ezek mögött igazából nem a vallási ellentét állt, hanem mindig valami más, nagyobb érdek.

2013. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
45%
mert az akkori katolikus egyház egy álszent, hazug, mocsokláda konkurenciát nem tűrő szervezet volt (szerintem ma is az) és érdekükben állt több hívet magukénak tudni
2013. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%

szerintem mélyedj el egy kicsit a történelemben, mert ment ott az öldöklés oda-vissza. Konkrétan csak a példa okáért a kassai vértanúk (katolikus papok), akiket protestánsok kínoztak halálra. Ésatöbbiésatöbbi

Vagy olvasd el Keménytől Az özvegy és leányát. Abban a katolikus jezsuita pap csak titokban látogathatja meg a szüleit, mert a protestáns Erdélyben halál várt volna rá, ha elkapják. Csak mert jezsuita. Na, akkor?

2013. jún. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Én sem értem a kérdést.

Kik segítettek a katolikusoknak?

Az meg, hogy üldözték őket, természetes volt abban a korban, hiszen a protestánsok eretnekek voltak.

2013. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%
Es megis miert voltak eretnekek?Azert mert a biblia igazsagat vallottak?Mert nem imadtak a szuzanyat,meg a szenteket?Vagy mert nem imatkoztak a halottakert?Vagy talan nem fogadtak el a papat mint Krisztus foldi helytartojat?
2013. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Segítek.


"eretnek: tág értelemben egy tanítás egészéből kiszakított és abszolutizált állítás minősége; szoros értelemben katolikus ember, aki az Egyház által elítélt tévtanokat hirdet vagy azok szerint él (→eretnekség). - Az ~ hisz Istenben, tehát nem ateista, de az igazságot a teljes →kinyilatkoztatás helyett szubjektív szempontok szerint válogatott tételekben keresi és hirdeti."

2013. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!