Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az gáz, ha két egymással...

Az gáz, ha két egymással ellentétes párttal is szimpatizálok? Jobbik vs. Együtt 2014. Melyikre lenne érdemesebb szavazni?

Figyelt kérdés
Mindkét párt programjában vannak nagyon pozitív és nagyon negatív dolgok, így nem tudom, hogy melyiket lenne inkább érdemes választanom. Tudnátok nekem fröcsögéstől mentes érveket mondani arra, hogy szerintetek melyik pár a jobb és miért? Kulturált kommenteket kérek, annak nincs értelme, hogy az egyik oldal pocskondiázza a másikat (lásd: nácizás meg kommunistázás).

2013. máj. 26. 08:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: egyelőre nem érdemes dönteni. Van még egy év, addig még sok víz lefolyik a Dunán. Még az is lehet, hogy addigra kiderül, hogy egy harmadik párt lesz a nyerő.

Kövesd a híreket, figyeld az aktivitásukat, idővel kikristályosodik, hogy kit akarsz az élen látni.

Annyi, hogy szerintem érdemes néhány nem triviális dolgot is figyelembe venni a döntésnél: például hogy amit mondanak, az vajon megvalósítható, de azt is, hogy tényleg el lehet-e nekik hinni,amit mondanak. Néha már amikor felvet valaki egy ötletet, akkor érezni lehet, hogy valójában még ő se hisz saját magának :)

2013. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
44%

Hát valóban nem a legszokványosabb kombináció :))

De igazából azt kéne megnézni, hogy melyik pártban mi tetszik neked?


Együtt 2014 Bajnaival az élen véleményem szerint egy liberális párt, ami az eddigiekhez képest nem sok változást hoz. Bajnai nálam már ott elásta magát, amikor Hajdú megyei libás gazdák öngyilkosok lettek mert lenyúlta a fizetésüket(!) És ugyanaz az irányvonal, mint az MSzP és a DK: egyik önkormányzati választáson együtt is indítottak jelöltet, és ez nem lesz másképp a törvényhozásban, vagy egy esetleges kormányalakításnál sem...


Jobbik viszont nagy fordulat lenne... Ők ugye sok hangsúlyt fektetnek a "haza mindenek előtt" jelszónak, mind gazdaságban, mind kultúrában... Radikális fellépésűek, ami sem a cigánybűnözőknek, sem a korrupt politikisoknak nem lenne jó...

2013. máj. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
4%
Sík hülye lehetsz a politikához, már ne haragudj, ha egyszerre tudsz szimpatizálni ezzel a két párttal. Valamit nagyon nem értesz szerintem.
2013. máj. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
34%
pont a két véglet ... Kíváncsi lennék, mi alapján választottad ezt a kettő pártot?
2013. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is várj a választásokig. Egyrészt addig mindkét párt elődrukkol egy frissebb programmal, még van egy szűk éved arra, hogy elmélyedj az adott politikusok célkitűzésében nyilatkozataiban másrészt addig feltűnhet még egy új párt is ami képes lesz akár a parlamentbe bejutni.

Ha nem tudsz dönteni még így se akkor listán szavazz az egyikre és egyéniben a másikra.

2013. máj. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
74%

Neked kell eldönteni de segítek.

A legalapvetőbb különbség a két párt között hogy az Együtt az a nyugati nagytőkében bízik, a Jobbik meg minden erővel a hazai közepeseket támogatná. Rövidtávon a nyugati nagytőke hozhat valami javulást mez igaz, de a hosszabb távú lehetőségeinket feléli és konzervál egy rossz gazdasági struktúrát. A Jobbiké a rögösebb út és nagyon gyors sikert nem fog hozni, viszont a mai pocsék és fejlődésképtelen gazdasági struktúránkon képes átlépni egy fejlődőképes formára.


Mi a számodra a fontosabb?

2013. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
38%

Nem gáz, csak azt jelenti, hogy nagyon felszínesen foglalkozol a dologgal.


Én a kettő közül mindenképp az E14-re szavaznék:

- mert készít egyeztetett, reális, kivitelezhető programokat

- mert elhatárolja magát a gyűlöletkeltéstől, és nem akarja tovább mélyíteni a magyar társadalomban lévő szakadékokat

- mert sokkal kevésbé populista és demagóg

- mert egy erős piacgazdaságú, jogállami Magyarországot szeretne építeni

2013. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
69%

"- mert készít egyeztetett, reális, kivitelezhető programokat "

Ezzel semmit nem mondtál...


"- mert elhatárolja magát a gyűlöletkeltéstől, és nem akarja tovább mélyíteni a magyar társadalomban lévő szakadékokat"

És a magyarellenes gyűlölettel kinfoglalkozik? Amikor cigányok büdösmagyaroznak, vagy mikor Felvidéken meg akartak verni mert magyarul beszéltem, az érdekel valakit is? Persze ha cigány lennék és úgy akartak volna megverni, akkor már főhír lennék az esti hírekben...


"- mert sokkal kevésbé populista és demagóg"

blablabla... idáig te se sok konkrétumot mondtál...


"- mert egy erős piacgazdaságú, jogállami Magyarországot szeretne építeni"

Ez is csak egy üres mondat... És mégis hogyan? Tovább privatizálnak mindent mint eddig? Akarni én is sokmindent akarok... Amit ők igazán akarnak szerintem az a vastag pénztárca :)

2013. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Pozitívum például:


E2014: Progresszív, többkulcsos adózási rendszer. Szerintem érthető indok.


Jobbik: A cigánybűnözés visszaszorítása. Szerintem ez is érthető indok.


Negatívum:


E2014: Támogatja a cigánybűnözést és minden liberális maszlagot (Pl: melegfelvonulás).


Jobbik: El akarja zavarni a multikat és ki akar lépni az EU-ból. Nem mondom, hogy anno jó ötlet volt belépni, én nem akartam, de már bent vagyunk. Ha a Jobbik ilyen programmal akar kormányt alakítani, az lesz az első dolog, ami bekövetkezik, hogy a forint elértéktelenedik, a gazdaság csődbe megy, totál elszigetelődünk.



Ez csak 1-1 példa volt, hogy mi az, ami tetszik bennük és mi az, ami nem. A jelenlegi felhozatalból ők ketten esélyesek arra, hogyha szavazni megyek, akkor közülük válasszak.


Az LMP meg a DK viccnek is rossz, az MSZP már egyszer megmutatta, hogy "mit tud", a Fideszről meg inkább ne is beszéljünk... Észak-Koreában kiváló kormány lenne, de minket a jó isten mentsen meg attól, hogy még egyszer megszavazzuk őket.

2013. máj. 26. 10:05
 10/30 anonim ***** válasza:
70%

"Én a kettő közül mindenképp az E14-re szavaznék:

- mert készít egyeztetett, reális, kivitelezhető programokat

- mert elhatárolja magát a gyűlöletkeltéstől, és nem akarja tovább mélyíteni a magyar társadalomban lévő szakadékokat

- mert sokkal kevésbé populista és demagóg

- mert egy erős piacgazdaságú, jogállami Magyarországot szeretne építen"


Csak ebből semmi nem igaz....

2013. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!