Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Prométheusz vs Jézus?

Prométheusz vs Jézus?

Figyelt kérdés
Ki hozott nagyobb áldozatot az emberiségért?

2013. aug. 12. 09:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
3%
Jézus.
2013. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
98%
Hát, Jézus csak egyszer hallt meg, Prométheusznak meg mindennap kitépték a máját...
2013. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 AeonFLUX ***** válasza:
15%
Prométheusz csak egy mítosz.
2013. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
84%
Nekem Prométheusz szimpibb. Utolsó: az meg, hogy Jézus is csak mítosz-e, csak felfogás kérdése.
2013. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
77%
Jézus meg nem az... :D Hogyne :D
2013. aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
1%

Első vagyok. Akkor tisztázzunk valamit:

Jézusról és úgy az egész Bibliát régészeti leletek, tehát TÉNYEK támasztják alá.

Az, hogy Isten létezik, azt pedig az, hogy millió hívő (ide most nem sorolom azokat, akik megtérés nélkül mennek heti egyszer templomba és kilépve onnan folytatják tovább a bűnt) napi kapcsolatba áll vele. Ti röhögtök, mert nem tapasztaltátok még. Kb ugyanazt jelenti a röhögésetek, mint amikor azok vannak kiröhögve, akik reumásak és az orvosok hiába bizonygatják, hogy a reuma létezik, mivel ti még nem éltétek át, ezért nem hiszitek el.

Én nem lennék erre a viselkedésre büszke. Prométeusz pedig legenda.

2013. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, a többiek hogy vannak, nekem nem szokásom senki hitén vagy meggyőződésén röhögni, sérteni sem sért, amíg az én személyes terembe nem akar vele behatolni.
2013. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 kzs ***** válasza:
2%

@ Kérdező


Ezzel az elvvel megkérdezhetnéd, hogy melyik jobb autó: egy 25 éves agyonhasznált rozsdás Trabant, vagy egy vadonatúj Bentley ?


De még ez a példa se mutatja a különbséget Prométheusz és Jézus között, mert kimondhatatlanul nagyobb áldozatot mutatott be JÉZUS!

2013. aug. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

Akkor tisztázzunk valamit.

Jézus valószínűleg egy élő személy volt, aki Tiberius császár uralkodása idején végezte térítői munkáját Júdeában.

A Bibliában szereplő Jézus Krisztus, aki a vizet borrá változtatta, meg járt a vízen, viszont ugyanannyira mitológia alak, mint Prométheusz. Valaki hisz a létezésében, az isteni személyében, valaki pedig nem. Jézus és Jehova is számomra ugyanolyan legenda, mint a titánok. És én ezt úgy is kezelem.


Kedves kzs!


Ha Trabant Jézus, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy helytálló a hasonlatod. Mert mit adott nekünk Prométheusz? A tűzet, ami a tudás szimbóluma. Attól a naptól kezdve az emberek egy olyan dologhoz jutottak, amelyet azelőtt csak az istenek ismertek. De önmagában a tűz is nagyon fontos, ha belegondolsz mennyi mindent köszönhetünk neki.


És mit adott Jézus? Olyan eszméket, melyeket már Szókratész, vagy Platón is hangoztatott. És mi lett az egyházzal melyet arra a bizonyos kősziklára "épített"? Egy politikai szervezet, mely több ezer, sőt több millió ember halálát okozta. De persze ő erről nem tehet.


És ki szenvedett többet? Jézus, aki csak pár napig volt a kereszten, majd feltámadt. Vagy Prométheusz, kit örök időkre egy sziklához láncoltak, s egy sas minden nap kitépte a máját. Szerintem mindegyikünk inkább Jézus szenvedéseit választaná a kettő közül.


Jézus jól járt. Prométheusz meg nem. Szerintetek melyik sors jár nagyobb áldozattal, az amelyben feltámadsz, majd örökké élsz a mennyben, vagy az amelyben örökké szenvedsz?

2013. aug. 12. 11:47
 10/41 anonim ***** válasza:
97%

"Jézusról és úgy az egész Bibliát régészeti leletek, tehát TÉNYEK támasztják alá."


Ebben nem lennék biztos...az, hogy a Bibliában történelmi városok szerepelnek, nem teszi az egész Bibliát a maga hókuszpókuszaival igazzá. Ezek alapján a trójai háborút is el kéne fogadnod, mint igazi eseményt, minden mitológiai elemével együtt, szimplán azért, mert a helyszín Trója, egy ténylegesen létező város volt...


"Az, hogy Isten létezik, azt pedig az, hogy millió hívő napi kapcsolatba áll vele."


1) Hogyne, csak épp ezt senki nem tudja bizonyítani, és helyette jönnek az ilyen mondások, mint: "nem kell tudni, elég érezni", "a szívemben tudom, hogy igaz" meg egyéb hülyeségek.

2) Alkoholt is sokan isznak a világon, mégse mondanád rá, hogy egészséges...az, hogy valamiben sokan hisznek, még nem teszi igazzá.

2013. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!