Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A magyar keresztények mit...

A magyar keresztények mit szólnak ehhez?

Figyelt kérdés
Van egy leszbikus keresztény barátnőm. Mi lesz vele? Pokolra fog jutni? Vagy csak félig? El tudják fogadni, hogy egy keresztény lehet homoszexuális? A "keresztény" értékrendhez hogy kapcsolódhat a habzó szájjal b.u.z.i.zás?

2013. aug. 17. 13:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 anonim ***** válasza:
52%
Ok fogyatékosokkal nem érdemes vitázni...
2013. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/116 anonim ***** válasza:
61%
milyen hajfestésről vakersz lol? és milyen vesztésről beszélsz? ez itt nem sportmérkőzés. nincs nyeremény. omg a fekete-fehér házasságot is az ilyen valláskárosultak ellenzték a Biblára hivatkozva... szánalom.
2013. aug. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/116 anonim ***** válasza:
22%

Én néztem Katy 9-es válaszát, és nem találtam semmi elvakultságot. "Katy, a kérdés nem nektek szól, mert nem vagytok magyarok" Nekem magyarnak tűnik. Nem értem miért kell ilyen lekezelően beszélni vele, ő is ember , ő is tévedhet, beszélhet zöldséget is, de meg lehet mondani valamit így is, meg úgy is. Nem kell kirekeszteni, és megtaposni, pláne annak nem, aki kereszténynek mondja magát. Én úgy tudom, hogy a szekta szó jelentése elkülönülés, ezért én szektás vagyok, és az első szektás Jézus volt. Elkülönült az akkori kor vallási felfogásától, Istenképétől. "Ráadásul a középkorban rengeteg részt átírtak, kihúztak vagy betoldottak, hogy a népet könnyebben lehessen az orránál fogva vezetni a hit nevében." Igen, de mióta eljött a Szentlélek, ugye meg lehet kérdezni, hogy mi a betoldás, és mi nem az, úgyhogy nem kell félni az átírásoktól. "Ennek értelmében én bízok abban, hogy a homoszexualitás nem bűn, addig, amíg ezzel nem ártasz senkinek" Megint csak azt tudom mondani, talán kérdezd meg Istent, hogy ő ezt bűnnek tartja-e vagy nem. Ha azt mondja, hogy nem bűn, akkor ülve lenyalom a Holdat az égről. Egyébként társadalom, és családromboló a homoszexualitás."egyikünk sem tudhatja biztosan a tutit"

Akkor valaki nem mond igazat, vagy te, vagy Isten. Vedd komolyan Istent, különben ő sem vesz komolyan téged. Leszbikus keresztény? Olyan nincs is. Vagy ez, vagy az. Valahol olvastam, hogy aki férfival hál úgy, mint asszonnyal szoktak, az haljon meg. Ez Isten véleménye az ilyen cselekedetekről.

2013. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/116 anonim ***** válasza:
68%

"Megint csak azt tudom mondani, talán kérdezd meg Istent, hogy ő ezt bűnnek tartja-e vagy nem."


aha, ha meg valaki azt a választ kapja hogy nem az: német, osztrák, svéd, dán, norvég, finn, svájci, stb.. protestáns egyházak, akkor meg ők tudják rosszul és te vagy tévedhetetlen. :D

2013. aug. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/116 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagyok tévedhetetlen, ezért is kell Istent kérdezni. Mivel keresztények válaszát kérte, akkor a közös alap a Biblia. Ha közös a Biblia, akkor közös az Isten, és akkor nekem nem fog mást mondani mint a más országokban lévő keresztényeknek. Az persze más kérdés, hogy van olyan, aki nem fogadja el a Bibliát "keresztényként", de nem az ilyenekről beszélek.
2013. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/116 anonim ***** válasza:
61%
akkor egy kicsit nyisd ki a szemed és lásd, hogy több száz keresztény egyház van, amelyek a Biblián alapszanak, a tanításuk mégis eltér egymástól. mégis milyen alapon vagy jogon tartod a saját Bibliaértelmezésedet a helyesnek a többiekét pedig helytelennek?
2013. aug. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/116 anonim ***** válasza:
100%
Hol írtam, hogy az én értelmezésem jó? Kétszer is írtam, hogy nem biztos, hogy jó. Egyébként a tapasztalataimat írom le, nem szoktam a levegőbe beszélni.
2013. aug. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/116 anonim ***** válasza:
38%

" Ha azt mondja, hogy nem bűn, akkor ülve lenyalom a Holdat az égről."


ha fenntartom a tévedés jogát, nem mondok egy olyan példák, amit nem lehet kivitelezni

2013. aug. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/116 anonim ***** válasza:
30%
Abban nem tévedek, hogy bűn,mert a Biblia azt mondja, és akik melegek voltak és megtértek, többé nem melegek. Ha olyan jó dolog lenne, és nem lenne bűn, Isten nem szabadítaná meg a melegeket a melegségtől.
2013. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/116 anonim ***** válasza:
26%
látod, mégis azt hiszed, hogy tévedhetetlen vagy. Pál szerint a melegség a bálványimádás következménye, ami nyilván nincs így, ezért Pál nem beszélhetett melegségről vagy pedig tévedett. és ha hozzáveszzük, hogy az ezmber szexualitása nem függ a vallásosságától, hisz számtalan meleg hívő ember van és ahol lehet, még egyházilag is összeházasodnak, teljes képtelenség, amit állítasz.
2013. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!