Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, Mit gondoltok...

Keresztények, Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=ODetOE6cbbc

Angol tudás szükséges, és végig kell nézni, csak úgy lesz értelme



2013. aug. 17. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Azzal az energiával, amivel Istenkáromlásokat kreáltok és visztek véghez, ezer jótettet tudnátok véghez vinni. Ez mind időpocsékolás és elég szánalmas.
2013. aug. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Gondoltam, hogy ez lesz, ezek nagyon jók! :D

Főleg az "if man obeyed God"-os rész. Van benne logika és elgondolkodtató. És most szögezem le: nem az utálatomat élem ki, mivel ilyenem nincs! Csak szeretem, ha valaki intelligens és a dolgok mögé lát, mer kérdezni és gondolkodni egy kicsit! Hogy mi van, ha ez így van, ez pedig úgy, és nem minden úgy, ahogy mi gondoljuk.


Első válaszoló pedig: nem kell egyből besértődni és istenkáromlást kiáltozni. Ez a rajzfilm minisorozat csak egy óvatos kérdezgetés, feltételezés.

2013. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Jajj cöccöccö le lehet ám szavazgatni, én erre nem sértődöm be, kedves besavanyodott népség, tessék, itt van még egy komment, szavazd le ezt is :)
2013. aug. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%

Ti abból indultok rosszindulatból vagy egoizmusból, ki tudja, hogy a hívő nem képes a logikus gondolkodásra.

Szerintem pedig éppen ti nem vagytok erre képesek és azt hiszitek, hogy amit ti nem ismertek, az nem létezik, amire pedig nem tudtok válaszolni az hazugság (kivéve a remek és abszolút bizonyítatlan véletlen-elméleteteket :P).

Tehát egyre szánalmasabb.

2013. aug. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2013. aug. 17. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Nyugodj le, és ne vágd hozzánk az ilyenkor oly tipikus támadásaidat.

Csak hogy tudd, én is hívő vagyok (vagy csak voltam?) és nekem is eszembe jutottak már ezek a kérdések, amik ezekben a videókban vannak benne. Én is elfilozofálgattam már rajta, hogy mi lenne ha. Nem mondtam, hogy egy hívő nem képes logikus gondolkodásra.


A véletlen elméletek, az evolúció egyes lábai és az ateisták univerzumkeletkezés elmélete ugyanúgy zavar (szóval hogy egyszer csak lett az univerzum egy hatalmas robbanásból oszt' jóvan, de hogy előtte mi volt, miért történt az a robbanás arra nincs válasz), mint a keresztények néhány "Azért mert Isten így csinálta és pont" sémájú magyarázata. És tudod miért? Mert nem adnak teljes választ. És ez az embert a kíváncsi természete révén zavarja. Itt van egy vízválasztó, ugyanis egyes embereket képesek megnyugtatni az "Azért, mert csak" típusú válaszok, míg másokat nem.

2013. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, négyes, ezt a te válaszodra írtam.
2013. aug. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még nem néztem meg a videókat, csak a válaszokat.

Ahhoz az emberhez, aki intelligensnek van kereszténynek mondja magát, nem méltó ez a hangnem.

A hívőknek egyenesen kötelessége elgondolkodni Istenről, logikusan, hiszen enélkül nem értheti meg őt még egy kicsit sem! Márpedig a hívőknek célja, hogy megismerjék Istent. Aki nem gondolkozik, az nem fogja őt megérteni. Aki nem olvas Bibliát, nem jár misére/istentiszteletre, nem fogja őt megérteni.


töftöftöf

2013. aug. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Végignéztem az eredeti kérdés klipjét és a +4 közül az elsőt.


1. a teremtés


Keresztények: Isten létezik az időtől és tértől, a természet és a logika szabályaitól függetlenül, hiszen mindezeket ő teremtette. Ő maga az időtől függetlenül létezik, így a kérdésnek, miszerint mi volt Isten előtt, nincs értelme. Ő teremtett mindent. Mivel mindent csak egyvalaki teremthetett, nincsenek Istenek őfölötte, hiszen akkor ő Isten, aki legfölül áll, és mi róla beszélünk, közvetett Istenek nincsenek.

Isten nélküli világkép: A termodinamika 0., 1., 2. és 3. főtétele következtében kellett, hogy létrejöjjön az Univerzum az ősrobbanással. Foglalkozom matekkal és fizikával, így értem ezt a felfogást. Hawking szerint lehetséges, hogy az Univerzumunk tér és idődimenziói egysokdimenziós gömb felszínét alkotják, így az időnek nincs kezdete és vége, az Univerzum az időtől függetlenül létezik. Ebbe bele tudnék kötni, de mindegy, a lényeg, hogy több tudományos elmélet van.

Következésképp: vagy a Teremtő, vagy egyes axiómák (logikai, természeti törvények) léteznek mindenképp, időtől, tértől függetlenül.

Egyik sem ésszerűbb a másiknál, és a tudományos nem cáfolhatja a keresztény világképet, sőt, a két világkép egyike sem cáfolható vagy bizonyítható. Ezek után bárkit lenézni vagy épp felmagasztalni aszerint, hogy melyiket hirdeti, butaság.


2. a bűn


Isten eredetileg bűn nélkül teremtette a világot, az angyalokat és az embereket egyaránt. Az egyik angyal elváltozott, és bűn keletkezett a szívében. Ő a sátán. Ez a folyamat nincs tisztázva, ezt axiómaként kell elfogadni, miképp az energiamegmaradást: így van és kész, ez az axima jelentése. Axiómák nélkül nem építhető fel semmi. Mivel Isten jóságos, nem enedte volna ezt meg, ha nem lenne törvényszerű, hogy valaki ellene lázadjon, de sajnos ez az, ha nem mindenható és mindentudó lényeket teremt.

A sátán pedig mindenki mást is csábított a bűnre: az elcsábított angyalok a démonok, a sátán szolgái. Az embereket pedig folyton csábítja a gonoszra, Isten meg jóra csábít minket a lelkiismeretünk segítségével, meg a Biblia, az Egyház segítségével, tehát nem igaz, hogy nem érdekeljük. Csakhogy: Isten bűn nélküli világot szeretett volna, és ezt létre is fogja hozni a végítélet után, ami után mindenki vagy üdvözül, vagy elkárhozik.

Azok, akik üdvözültek, képesek lesznek bűn nélkül élni, mert már megtapasztalták a bűn következményeit, látják, hogy az szenvedést hoz, és már nincs a sátán, aki őket rosszra csábítja. Mivel megismerték a bűnt, nem fognak isten ellen lázadni, mint ahogy azt a sátán tette.

Mi van a kárhozottakkal? Azok kárhoznak el, akik bűneiket nem bánják meg, nem kérnek értük bocsánatot és nem próbálnak erősen jót cselekedni, hanem csak élnek a nagyvilágbaés bűnt bűnre halmoznak.

Továbbá: bár itt, a földön meghalunk, a végítélet után egy örökkévalóságig élhetün majd bűn nélkül, ami minden üdvözültet kárpótol (mintha Isten tartozna kárpótlással, pedig mi köpjük őt arcon folyton), hiszen a földi szenedéseik végesek, de mennyei örömük végtelen.


Isten eredeti, tökéletes törvénye szerint a bűn zsoldja a halál, vagyis ha valaki bűnt követ el, akkor azért halállal, örök halállal lakol, nem ideiglenessel, mint mi, ami után még üdvözülhetünk, hanem örök megsemmisüléssel. Ez tehát felfogható Isten pénzbüntetésének, amit a bűnre vet ki. Ezen törvényén Isten enyhített: törleszthetjük az adósságunkat egy másik ember életével. Persze nyilván nem lehet senkit megölni, úgyhogy ő küldte el ezt az embert: a saját fiát. Az ő kereszthalála kezünkbe adta a csekket, amit ha beváltunk, törleszthetjük adósságunkat és örökké élhetünk (persze nem a Földön, hanem a végítélet után). Nagy kegyelmének és szeretetének köszönhetően bűneink ellenére élhetünk örökké. Itt 2 kérdés merülhet fel:

a, így megszűnik az igazságosság, hiszen mindenki egyformán ítéltetik meg

b, hogy lehet hát, hogy egyesek mégis elkárhoznak


a, nem szűnik meg az igazságosság, hiszen

1. Mindenki elkárhozást érdemelne, aki bűnt követett el. Ha veszekedtünk, verekedtünk, loptunk, öltünk, bármit Isten elé helyeztünk, bálványt imádtunk, az Úr napját nem szenteltük meg önös érdekből, szegényt nem segítettük ki némi pénzzel pedig nekünk volt némi fölöslegünk, jobban szerette magát, mint valamelyik embertársát, nem szerette Istent, stb..

Gondolkozzon el mindenki, aki már részben felelősségre vonható tetteiért (aki ezt olvassa, valószínűleg ilyen): tette-e már a fentiek bármelyikét is? Nyilván igen. Ez azt jelenti, hogy semmilyen jogalapja nincs bárki mást megíténi, azt mondani, hogy ő jobb a másiknál, hogy ő öüdvözüljön de az a másik kárhozzon el, mert ő maga is bűnös és ennél fogva méltó a kárhozatra Isten eredeti, tökéletes törvénye szerint. Csak Isten kegyelméből van a csekk a kezébn, amivel megválthatja adósságát, és üdvözülhet. Tehát igazságos dolog ez, vagy ha valaki szerint mégsem, akkor azt vetheti fel, hogy miért nem kárhozik el mindenki.

Elérkeztünk a b ponthoz.

b, azért nem üdvözül mindenki, mert nem mindenki váltja be a csekket. Márpedig a halál eljön, mert Isten olanra alakította át a világot, hogy egyszer mindenkinek meg kell halnia, és a végítéletkor támadhat fel újra. A halálodkor, ha bűnöd van, meg kell fizetni az adósságodat. Ez vagy az életed, vagy ha beváltottad a csekket, törleszthetsz azzal is. Látnunk kell, hogy ez már engedmény: a bűn ugyanis a másiknak vagy Istennek szánt szándékkal okozott kár, tehát az, hogy kaptunk egy csekket, már kegyelem. Perse van, aki kidobja a csekket.

Mit jelent az, hogy valaki kidobja a csekket? Azt jelenti, hogy rossz életet él: másoknak, magának, Istennek okoz kárt. Nem bánja meg bűneit, nem kér értük bocsánatot, nem próbálja őket elkerülni a jövőben. Pedig van lelkiismerete neki is.

Mi van, ha valaki bűnözéssel tartja el a családját? Az kárt okoz másoknak. Ha tanulna, dolgozna, eltarthatná a családját. Ha tizedannyi pénzből is, de az esetek nagy többségében eltarthatná őket munkából is, tehát bűnt követ el, ha megélhetésből teszi, amit tesz. Persze vannak, akik később visszaadják, amit elloptak, de ez szintúgy nagyon ritka, mint ahogy az is, hogy valaki TÉNYLEG rászorul a lopásra. Van kivétel, de ritka.

Tehát az ilyen esetekben alapvetően ennek kell érvényesülnie: Isten az első, az emberek véleménye másodlagos. Ha valakit elhagy a családja, mert lopás helyett munkából tartja el őket, akkor nem is szerették őt igazán. Kissé erőltetett példa, de a lényeg talán érthető. A többi videóban van szó olyanról, amiről eddig még nem írtam? Ha igen, megnézem őket.


töftöftöf

2013. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!