Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, mit gondoltok...

Keresztények, mit gondoltok azokról a hívő társaitokról, akik bosszúból vagy visszavágásból lepontozzák a nekik nem tetsző (amúgy korrekt) válaszokat?

Figyelt kérdés
Jézus nem azt tanította, hogy „ha megütik a jobb orcádat, tartsd oda a másikat is”? Ebbe hogy fér bele az indulatból elkövetett „megtorlás”?
2013. máj. 17. 23:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
38%

Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.


Vagy ha ellenségnek gondolja akkor is imádkoznia kell azért, hogy a lepontozó jobb belátásra térjen.

Én pontosan ezért nem is pontozok senkit, mert megmondom a véleményemet, hogy egyet értek vagy nem és miért érzem úgy ahogy...


Aki pedig bosszút áll, az a Teremtő Istentől elveszi azt a jogot, hogy majd Ő az akinek joga van bosszút állni, ha úgy látja jónak, és evvel tulajdon képen Isten jogait veszi semmibe, sőt egyenesen felülbírálja a Teremtő jogait, mint ahogy Sátán is megkérdőjelezte azt.


Más részt ha egy ilyen kis semmiség miatt bosszú vágy alakul ki, akkor milyenek lennénk, ha nagyobb sérelem érne?

Jézus határozottan kijelentette:

(Máté 5:11, 12) 11 Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem. 12 Örvendezzetek és ugrándozzatok örömötökben, mivel nagy a ti jutalmatok az egekben; hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek.


Nos ha Jézus ilyet mondott, akkor tulajdon képen akit agyonra dicsérnek, ott nagy baj van, mert Jézus elmondása szerint a követőivel nem fognak egyetérteni, sőt bántalmazni is fogják szóban tettben a nevéért., mert nem ismerik azt aki Jézust elküldte.


(János 15:20, 21) . . .. 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


Katy Weaver

2013. máj. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Itt csak szerintem egyszerű véleménynyilvánítás ezen az oldalon az, ha valaki le-, vagy felpontoz valakit? Véleménye meg mindenkinek lehet. Legalábbis én még soha nem éreztem megtorlásnak, ha valaki piros kezet nyomott, sem jutalomnak, ha valaki zöldet. A középső kis kék kéz amúgy melyik kategóriába esik? Az a purgatórium? :D
2013. máj. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Isten szeme mindent lát, szoktam volt mondani:)
2013. máj. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

(Máté 5:11, 12) 11 Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem. 12 Örvendezzetek és ugrándozzatok örömötökben, mivel nagy a ti jutalmatok az egekben; hiszen így üldözték a prófétákat is, akik előttetek éltek.


Nos ha Jézus ilyet mondott, akkor tulajdon képen akit agyonra dicsérnek, ott nagy baj van, mert Jézus elmondása szerint a követőivel nem fognak egyetérteni, sőt bántalmazni is fogják szóban tettben a nevéért., mert nem ismerik azt aki Jézust elküldte.


(János 15:20, 21) . . .. 21 De mindezt az én nevem miatt művelik majd veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem.


Ez igy van:)

2013. máj. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
15%

Kérdésre: semmit.

Ne ítélj, hogy ne ítéltess.


(Én Katyt mindig felpontozom :))

2013. máj. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

1. Katy megértette, hogy a kellően alátámasztott ateista érvek nem pártatlan módon történő „szankcionálását” tartom abszolút keresztényietlennek. Értékelem a megfontoltságát.


2. Nem hiszem, hogy azoknál a válaszoknál, amelyekre én gondolok, szimplán csak véleménynyilvánításról van szó. Az általam felvetett eseteknél a kommentelő egyáltalán nem ír sületlenséget, illetve nem sérteget másokat. A töviről hegyire átgondolt véleménye teljesen normálisan van megfogalmazva.

Ennek ellenére rendesen le van értékelve, ami egyértelműen annak a jele, hogy a pontozók enyhén szólva is elfogultak vele szemben.

2013. máj. 18. 11:29
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

Én meg Franket fogom felpontozni :)

Katy Weaver

Kivéve ha nem értek egyet, de akkor nem pontozok

2013. máj. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szia !


Úgy viselkednek mint a napközisek, ezek a keresztények lelki sérüléseket hordoznak magukban.

2013. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ezekkel a pontozásos vackokkal foglalkozni nagyon óvodás dolog. Ez rád is vonatkozik, kedves Kérdező, nem kell így felháborodni rajta, ha lepontozták a válaszodat.
2013. máj. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Sosem háborít fel, ha lepontozzák a válaszomat. Ezt mindenféle ferdítés nélkül állíthatom. Ellenben, ha meg akarják szabni nekem, hogy mivel nem kell foglalkoznom, az valahogy mindig kiakaszt. Főleg, ha a „tanácsadó” azt sem tudja rólam, hogy ki vagyok.


Ami a lepontozást illeti, én is óvodás dolognak tartom. Éppen emiatt éreztem szükségét annak, hogy feltegyek egy ilyen kérdést.

2013. máj. 18. 20:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!