Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény egyházak miért...

A keresztény egyházak miért nem támogatták sohasem a tudományt, és annak fejlődését?

Figyelt kérdés

A keresztény egyházak nem csak, hogy sohasem támogatták a tudományt, pedig akár hasznukra is válhatott volna (hisz, ha annyira biztosak benne, hogy Isten létezik, akkor akár a tudomány bizonyítékokat is feltárhatott volna [persze már ha lennének, mindegy, hisz a szándék meglett volna, hisz a legtöbb tudós régen keresztény volt, pl.: Newton]), ehelyett inkább támadták, próbálták minden áron elfojtani, és sokáig sikerült is nekik, amíg volt hatalmuk és befolyásuk. Vajon miért? Mert ha kiderül, hogy a keresztények világnézete hamis (mondjuk például kiderül, hogy a Biblia csak egy az ókori vallási könyvek közül), akkor elvesztik minden hatalmukat és befolyásukat, és mivel tudták, hogy nagyon is valószínű, hogy a tudomány előbb vagy utóbb lerántja róluk a leplet, ezért tettek ellene.


Ha ők és a vallásuk valóban tudják az "nagybetűs" igazságot, akkor miért nem engedik, hogy a tudomány is a maga módján rájöjjön erre az igazságra, hogy bizonyítékokkal szolgáljon? Talán, mert amit a hívők igazságnak vélnek, az nem is az.


Csak gondolkodjatok el ezen. Ha valamit állítok, ami nagyon valószínű, hogy nem igaz, és valaki megpróbál jobban utána nézne, tehát valószínű, hogy bebizonyítja az ellenkezőjét, akkor megpróbálom megállítani, nehogy kiderüljön, hogy nincs igazam. Viszont ha én tényleg HISZEM a saját igazam, tehát biztosan meg vagyok róla győződve, akkor inkább támogatom azt, aki alá tudná támasztani, nem?


Tehát a kérdés: Miért nem támogatta az egyház a tudományt, ha teljes mértékben biztos a saját hitében, tehát, hogy igaza van? Hisz ha valaki az igazat mondja, annak nincs mitől félnie.



2013. aug. 22. 21:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


Bár az általad ajánlott könyvet még nem olvastam, de sok mást igen, ami az evolúciót próbálta boncolgatni. Azt kell, hogy mondjam, hogy nem meggyőzőek. Az evolúció igenis létezik ez bizonyított. Hiányosságai valóban vannak, de ez ellen nem tudunk mit tenni. Az evolúciónál nincs jobb magyarázat, valamint bizonyíték sincs ellene. Az ajánlott könyvet mindenképp elfogom olvasni, de ahogy eddig, úgy szerintem ez se fogja megcáfolni az evolúciót. Szerintem.

2013. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nem csak evolúcióra vannak jó ellenbizonyítékok,hanem az egész magától létrejövő világ ellen. Szerintem érdemes elolvasni. Pl. Semmi nem magyarázza az emberi agy teljesítményét,mert az evolúció törvényei feleslegesnek tartják egy ekkora kihasználatlan teljesítmény elérését. A világ magától való létrejöttének esélye igen kicsi. Kb 10 a 950-ik en. kb úgy képzeljük el,hogy a világ milliárdnyi véletlenek sorozata. na most. mi a véletlen? földrengés után hegyén álló ceruzát találni,vagy.... egy nagy tálca szines gyöngyöt addig rázni,míg ki jön belőle egy mona lisa,vagy egy írógépet úgy nyomkodni össze vissza,míg egyszer kijön egy shakespeare mű. na ez a véletlen. ebből kellene sok milliárd. na ehhez hasonló dolgok teszik érdekessé a könyvet. köszönöm,hogy elolvasod. A lényeg nem az,hogy meggyőzzek valakit annak ellentétjéről,amit hisz,hanem hogy más lehetősége is legyen a világ elképzeléséről.további szép napot mindenkinek!
2013. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló! (nincs se nevet, se százalékot szóval csak így tudlak megszólítani :) )


Az agy ilyen fokú fejlettségére már van példa (delfin). Valamint, az ilyen fokú fejlődéshez csak az kellett, hogy használjuk az agyunkat, felgyorsítva ezzel a fejlődését. Mondhatod, hogy ez hülyeség, hisz minden állat használja az agyát, mégse fejlődik emberi szintre, de annyi különbség van, hogy nekik nem kellett változtatni az életben maradáshoz az embernek viszont igen. Sok minden elősegítette a változást. pl:társas életforma, gyenge testfelépítés.


Amúgy a Föld létrejöttére nagyon nagy esélyünk volt. Kőzet bolygók kialakulása nem nagy kunszt. Csupán a körülmények különlegesebbek egy picit, de a nagy számok törvényének ez nem akadály. Ha egy másik naprendszerben lennénk, ahol 2 napunk lenne stb. ugyanezt mondanánk :)


Amúgy a példáit egy szempontból nem jók. A valószínűség számítás, csak nagyon nehezen tud a körülményekkel dolgozni. Ezért szokták inkább a lottót, vagy a sorsjegy húzást választani példának, mert ott nem kell számolni a külső hatásokkal. Persze szemléltető eszköznek most jók voltak, de minden csak idő kérdése.

2013. aug. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A szerencsejátékok mind a csekély valószínűségre épülnek, most is régóta nem volt ötös, de eddig még egy főnyeremény sem maradt benn, bármilyen kicsi a valószínűsége, előbb, utóbb biztosan megnyeri valaki. Megprófétálhatom, be fog jönni.

A világ kialakulása biztos, hiszen van. Valahogyan ki kellett alakulnia neki és Istennek is, az a nézet, hogy mindig is volt, egyenlő az őrültséggel.

Értelmezhetetlen.

Sajnálom, de ez az igazság.

2013. aug. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
mindegy. :) hisz aki amiben szeretne. :) (magam) nem fogadom el a magától létrejövő dolgok sztoriját. Írhatnék rengeteg más dolgot. de az az igazság. ha valaki szilárdan megvan győződve arrol amit hisz,semmivel sem lehet eltántorítani. :) ez igaz mind két oldalról. az enyémről is,és az önéről is. az idők végéig lehetne érvelni. talán az igazságot nem mi tudjuk igazán... sőt az is lehet mind kettőnknek van igaza,és egyikünknek sem. :) Ön egy értelmes és fejlett állatnak gondol engem,én meg egy embernek önt Isten hatalmas művéből. :) az eredeti kérdésre visszatérve. bizony az egyház jól tette időnként ha akadályozott. sok őrült kísérlettől menthetett meg esetleg minket. :)
2013. aug. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én nem tartom állatnak Önt, szó sincs róla. Csupán érthetetlen számomra a felfogása, az, hogy eldöntötte magában, hogy ez így van, mondhat bárki bármit, a tények, a tudomány, a logika, nem számít, mert az nem lehet igaz.

Én fordítva nézem a dolgokat, azt fogadom el igaznak és valóságnak, amit értelemmel el lehet fogadni.

A többi nem értelmes.

2013. aug. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy látom ahogy ön kedves barátom,csak a másik oldalról. :) Ez olyan kicsit,mint amikor egy ember megkérdi az utcán járókelőt. " Melyik az utca másik oldala?" "az ott szemben!" Megőrülök! Onnan meg ide küldtek!" :) Szerény személyem ezt látja jobbnak,és logikusabbnak,és értelmesebbnek. Ön a másik magyarázatot. Nincs két egyforma ember. :) Nekem az utcának ez az oldala látszik érthetőnek,és logikusnak,a másik nem. Ön a másik oldalról ugyan így lát engem. :) Azért minden tiszteletem azoké,akik kutatják az igazságot,és időt szakítanak a tanulásra. Valószínűleg ön is ilyen ember lehet,úgyhogy maximális tiszteletem! :) Szép estét!
2013. aug. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Viszont kívánom!
2013. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mert az Örök Középkor és benne az ostoba, lebutított, primitivizált és irányított rabszolga-ember az ideáljuk.
2013. szept. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!