Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők mit gondolnak, miért...

A hívők mit gondolnak, miért van a férfiaknak mellbimbójuk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 19:27
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
17%
Nyilván nem ugyanazt a funkciót tölti be, mint a nőnél, de feleslegesnek nem nevezném.
2009. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok hívő, de már korábban találkoztam ezzel, így gondoltam belinkelem:


[link]


"Kezdetben az emberi embrió fejlődése mindkét nem esetében azonosan történik. (Azaz még nem választódik külön nemenként.) A csiramirigy (here/petefészek) is kezdetben teljesen azonos. Csak későbben fejlődik ki egy „Y“ kromoszóma jelenlétében/hatására herévé. Leánynál, akinél nincs „Y“ kromószóma, ezért a csiramirigyből petefészek lesz. Minden további nemet meghatározó jellemző/jelleg a csiramirigy által termelt hormonok hatására jön létre.

Az ember alaptípusa tehát nőnemű, ami a férfiak mellbimbójának létét megmagyarázza. A tejképzés képessége, mindenesetre a női nemihormonokra vezethető vissza, ami a férfiaknál nincsen.


Ha ezt tudták volna azok az írástudók, akik a teremtés szájhagyományát írásba foglalták, akkor nem Ádámot, hanem Évát gyúrta volna földből és lehelt volna lelket bele az Isten és csak azután a szaporodás végett vette volna ki Éva oldalbordáját, hogy abból a bájdorongos Ádámot alkossa."

2009. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 A kérdező kommentje:
Értem én csak azt nem, hogy ebből miért következik, hogy a nőt teremtette először? Akkor a férfire már nem kellett volna rátenni.
2009. okt. 30. 21:25
 14/54 A kérdező kommentje:
Ja és nem értem, miért lenne ostoba a kérdés?
2009. okt. 30. 21:25
 15/54 anonim ***** válasza:
81%

Ez egyáltalán nem egy ostoba kérdés ! érdekes, hogy mennyien nem értik ...


Az evolúciós elmélet szerint a mellbimbó az egyik jele annak, hogy valamikor a férfi és a nő egy közös hímnős ősből vált szét, a nőknél funkciót tölt be a mellbimbó, a férfiaknál nem, valamint fennáll annak is a lehetősége, hogy a férfiaknál el is fog tűnni (nem holnap hanem mondjuk 5 millió év múlva .. hasamra ütöttem az évvel kapcsolatban).


a kérdés meg pont az, hogy az aki nem hisz az evolúciós elméletben az hogy magyarázza meg a férfiak mellbimbóját ? ha isten Ádámot teremtette meg először és utána a nőt akkor ez nem túl logikus ...


megkérdeztem egyébként egy papot erről (annakidején mikor felmerült bennem is a kérdés) aki ugye kreacionista, csak hebeget-habogot majd hozzátette "isten útjai kifürkészhetetlenek" .

Én is kíváncsi vagyok most a válaszokra, hátha valaki felvilágosít, h erről mi a hivatalos "kreacionista" álláspont és nem tér ki a kérdés alól

ha valaki

2009. okt. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
16%

[link]


Egy picit más a téma, de alapjaiban cáfolható az evolúció.

Az előttem szólók történetét pedig ezeken az oldalakon szintén komolyan kétségbe vonják, csak egy kicsit kutatni kell.

[link]

2009. okt. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:
A szöveg baromság, a faszi meg három és fél percet beszél a semmiről.
2009. okt. 31. 01:32
 18/54 anonim ***** válasza:
91%

Hogy ne csak az egyik oldal képviseltesse magát én is belinkelek pár oldalt.


ezt érdemes olvasgatni : [link]

valamint a Magyar Tudományos Akadémia hozzászólása : [link]


a kérdésekre a válasz : [link]


de szerintem a legjobb érvek egyike az intelligens tervezettség ellen az, hogy a követői között nagy az ellentmondás pl. egyesek azt mondják, hogy 6 millió éves a Föld mások meg azt mondják, hogy 400 ezer és nem ülnek le megvitatni egymás között, hogy mi az igaz.

A tudományos körökben ez nem elfogadható, nem így működik a fizikában vagy a biológiában, amint felmerül valamilyen probléma összehívják a szakembereket és tanácskozni kezdenek. Ennek nagyon jó példája az Einstein vs. (Planck) kvantumfizika féle vita, amiben végül Einstein maradt alul a tudomány javára.


kép az egyik konferenciáról : [link]


Az evolúciós elmélet kinőtte magát az elméletek közül, mára már tény! az elmélet jelző rajta maradt, úgy mint a relativitás elméleten pedig az is tény.


no de ne csináljunk ebből evolúció vs. intelligens tervezettség vitát ... miért is van a férfiaknak mellbimbójuk ha nem tölt be funkcionális szerepet ?

2009. okt. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
19%

"A szöveg baromság, a faszi meg három és fél percet beszél a semmiről."


Valóban? Akkor meglepődsz még, ha eljut hozzád is, amit most még nem veszel észre!


"Az evolúciós elmélet kinőtte magát az elméletek közül, mára már tény!"


Ez a nyitóoldalon van, de előttem világos, hogy ez az elhamarkodott és pökhendi kijelentés, nem éppen igaz.

[link]

2009. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
80%

A válasz megírásának időpontja: ma 20:38


Hallod, ha tudnék ilyet érezni fanatikusok iránt, akkor téged nagyon szánnálak...

2009. okt. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!