Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők mit gondolnak, miért...

A hívők mit gondolnak, miért van a férfiaknak mellbimbójuk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 19:27
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
83%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:02


Attól, hogy valaki hívő, miért cáfolná az evolúciós elméletet? Gondolod, hogy a vallásos iskolákban bioszórán a teremtéselméletet tanítják Darwin bácsi helyett? :) A Biblia egy csomó dolgot nem szó szerint ír le, hanem képletesen, átvitt értelemben. Én se hiszem el katolikus létemre, hogy az ember csak úgy lett egy pillanat alatt, főleg hogy a tudomány bebizonyította, hogy évmilliók alatt lett a világ olyan, amilyen.

2009. okt. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
26%
Én meg azt sajnálom, hogy valaki, akinek fogalma sincs a bibliáról, meg a teremtésről, mégis úgy nyilvánítja ki a véleményét, mintha tény lenne, sőt, mintha katolikus álláspont lenne! Attól, hogy bébikorodba rád csepegtettek egy kis vizet, még nem leszel keresztény és Isten embere sem!
2009. okt. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
49%

Tényleg sok fanatikus vallásoskodó ember van a földön, akik (már bocs a szóért, akinek nem inge úgysem veszi magára) elég fanatikusak ahhoz, hogy birka módjára kövessék az éppen kinevezett, vagy tekintélynek elfogadott vezérüket, bárki legyen is az. DE(!) ilyen emberek nem csak az állítólagos "istenhívő" oldalon vannak!!!

És ezek ellenkezői (ésszel élő, racionális emberek) sem csak a materialista táborban vannak. Az a szűk látókörű ember, aki általánosít! Ha pedig az ember nem elfogult, és használja a logikus eszét, akkor azt is észre kellene vennie, hogy a végső kérdésekre egyik oldal sem ismeri a pontos választ. Persze lehet, hogy némelyek kicsit messzebb látnak, de a "lefanatikusozó", nagyszájú, valódi bizonyítékokat fel nem mutató, esetleg személyes sértegetésekkel lejárató, hiteltelenné tevő személyeket nem tartom ezekben a kérdésekben vitapartnernek!

Márpedig a belinkelt értem oldalon részben erről is szó van! Érdemes elolvasni, nem pedig demagóg jelzőkkel válaszolni, mert ehhez ész nem kell.

2009. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
91%

Attól még, hogy valaki hívő, nem veti el a tudomány eredményeit. én is hívő vagyok, de nem tagadom az evolúciót, és nem hiszek az ősnemzésben, meg a négy őselemben...

Egyébként a helyes választ már leírták előttem. Azért, mert a férfi XY kromoszómájából a Y később aktiválódik, mint az X, ezért kezdetben nőként fejlődik a magzatban. A női elsődleges jellegekért (nemi szervek) az X kromoszóma felelős. A mellbimbó azelőtt alakul ki, mielőtt az Y aktiválódna. Amikor az Y aktiválódik, akkor alakulnak ki a férfiak elsődleges nemi jellegei. De a mellbimbó megmarad.


Ritkán előfordul például, hogy az Y kromoszóma nem aktiválódik egyáltalán. Ilyenkor az illetőből lány lesz. Teljes értékű nő fejlődik belőle (olykor még nőiesebbek is az XX kromoszómájú hölgyeknél), de genetikailag férfi.


Tessék, hívő létemre ezt gondolom :)

2009. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vagyok különösebben jártas a bioszban, sem a genetikában, azonban az előttem szólók állításaiból ("kromoszómás" magyarázatokból)levonható egy következtetés:

Isten megteremthette Ádámot mellbimbó nélkül, de ha az embriófejlődés folyamatát úgy alkotta meg, hogy minden embrió eredetileg nő legyen, akkor a férfiaknak is lesz mellbimbóljuk. Tehát az alapján, hogy a mai férfiaknak van

mellbimbójuk, nem következtethetünk egyértelműen arra, h a legelső férfinak is volt. A másodiknak (Ádám fiának) azonban kellett, hogy legyen(feltéve, hogy az embriófejlődés folyamata nem változott az idők során).

2009. nov. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
47%

A válasz megírásának időpontja: ma 02:01


Atya ég! Na ez a kemény, nem a beton! :DD

2009. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
77%
erre mégiscsak miért vagy kíváncsi?A vallásnak alig van köze a biológiához és amikor van akkor is csak idiótaságokat mond.Itt egy példa:Galileo Galilei tanításait például a GRAVITÁVIÓT istenkáromlásnak tartotta az egyház.Ugyanígy azt is h a föld kerek és a nap körül forog a föld.Akkoriban az egyházi személyek "beszéltek" "istennel" és ő azt mondta nekik h a gravitáció nem létezik, a föld lapos és a nap forog a föld körül...Ezek ma már mind hami állítások.De akkor "isten" miért " mondott" mást?Hiszen ő teremtette a világot nem?...Hát nagyonnem.Szal ne hidj az ilyen egyházi maszlagabn
2009. nov. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus egyházat ne keverd össze a Bibliával, abban pedig ilyen állítások nincsenek.

Senki nem gondolhatja őszintén, hogy Ők Istennel beszélgettek volna erről.

2009. nov. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
49%

a hívők sem hiszik azt, hogy Isten úgy teremtette az az embert, ahoigyan az a bibliában meg van írva.

Erősen provokáló kérdés, úgy hiszem.

2009. nov. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, nőből indulunk, szal átfejlődünk, nem vissza XD de komolyan mért ne lenne? amikor az anyaméhben vagy semmid se nő vissza (Gondolok itt a fiú , lány külömbségekre ) és a hormonok beindulásáig egyik fél se használja...
2009. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!