Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hívők mit gondolnak, miért...

A hívők mit gondolnak, miért van a férfiaknak mellbimbójuk?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 19:27
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
70%

"a hívők sem hiszik azt, hogy Isten úgy teremtette az az embert, ahoigyan az a bibliában meg van írva. "


De ! sajnos az a baj, hogy a hívők jelentős része abban hisz, hogy Isten úgy teremtette meg a világot meg az embert ahogyan az a Bibliában meg van írva ! nem tudják összeegyeztetni a tudomány eredményeit a Biblia tanításával és azt hiszik, hogy az Istenben való hit az egyenlő azzal, hogy elfogadják szóról szóra a Bibliát és a papok tanítását . (tisztelet a kivételnek, rájuk tényleg felnézek ! )

Ez nem egy provokáló kérdés, ezt mindenki megkérdezi magától akit ért valamilyen keresztény vallási hatás és még az evolúciós elméletből is tud valamicskét. Ez a kíváncsiság eredménye. ha valaki valamit provokált az én vagyok, mert tényleg kíváncsi vagyok a hivatalos kreacionista válaszra amit sem a kérdező sem én nem kaptam meg.

02:01 es válasza meg megmutatja, hogy milyen tévhitek keletkezhetnek elég könnyen ha valaki egyeztetni próbálja a Biblia szóról szóra való értelmezését a tudománnyal.

2009. nov. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim válasza:
33%
Ha a kérdező ateista, akkor biztos csak azért teszi fel a hülye kérdéseket, hogy provokálja a nem ateistákat. Ha igazán ateista lenne, eszébe se jutna ilyenekkel foglalkozni. A vallás nem erről szól kérlek szépen!
2009. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Szerinted minek van a Valláskritika? És miért provokatív? A hívők vagy ezzel jönnek, vagy pedig beszélnek össze vissza.
2009. nov. 6. 18:18
 34/54 anonim ***** válasza:
10%
Hát ez nagyon vicces! Nézegesd csak a mellbimbódat és agyaljál rajta! Megérdemled!
2009. nov. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
51%

Tudod, kedves kérdező, azért van ez a fajta intolerancia irányodban a keresztények felől, mert olyan dolgot mersz feszegetni, ami ellentétes az ő hitükkel. És ilyenkor ők támadva érzik a kis begyepesedett hitüket. Az értelmesebbje elgondolkodik rajta és ésszel próbálja felfogni, magyarázni, stb. Esetleg még érdemben próbál vitatkozni is (ebből roppant kevés van). Ez a jobbik eset.


Az idiótábbja meg inkább téged támad. Nincs magyarázata rá, nincsenek érvei, és ő is tudja, hogy roppant kellemetlen a dolog számára. Így csak egyszerűen fogggal-körömmel védi a hitét. Megingattad neki, de ő nem ereszti. Hiába érv, hiába tudomány, hiába bármi, amit mondasz. Élete értelmét vontad kétségbe. Azt, ami eddig stabil alapot nyújtott számára. És ezt nem akarja elveszíteni. Fontosabb számára a hit (mégha sok esetben az, amiben hisz, nyilvánvaló őrültség is), mint hogy szembe merjen nézni a valósággal.


Anno az ilyenek égettek meg máglyán, meg kínoztak halálra embereket. Úgy hívják őket, hogy fanatikusok.

Itt is van pár példa rájuk:


[link]

2009. nov. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim válasza:
52%

Mert Isten a saját hasonlatosságára teremtette az embert. Istennek van szem, orra , lába, tehát feltételezem hogy mellbimboja is van. Nem olyan nehéz erre a kérdésre válaszolni, csak nyilvánvaló hogy a hitet próbálja meg ezzel megkérdőjelezni, csak azt nem értem miért teszed? Hallottál a kreacionizmus tudomány ágáról? Olvass utánna. Egy halom ugyan ilyen szuper kérdést fel lehet tenni az evolucionizmusban hívő embereknek. Az IStenbe vetett hit is egy ugyan olyan hit mint a materialzmus, az anyagba vetett hit, vagy éppen az evolúció hipotézisébe vetett hit. AZ 1800-as évek közepén Semmelweis Ignác-ot pl kinevették hogy ici pici kis láthatatlan dolgokról beszél amit nem lehet kimutatni tuományosan tehát nem is létezik.

_Ugyan-mondták-micsoda hülyeség.Baktériumok.Na ne már...

És láss csodát most csak az igazán hülye emberek nem tudják hogy mik is azok a baktériumok. A gondolkodó ember legnagyobb hibája minden időben az alázat nélküki önhitség volt szerintem. Konkrétan kijelenteni, hogy nem létezik Isten, csak azért mert nem tudjuk bebizonyítani szerintem ostobaság. Ugyan így ostobaság biztosan azt állítani, hogy igen evolúció hozta létre az életet a földön és nem egy inteligens lény. Érdemes és fontos is minden hipotézist megismerni és aztán kialakítani az ember személyes véleményét. Így ebben az értelemben ez a kérdés nem hülyeség csak fonák és felesleges sztem.

2009. nov. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
63%

"Az IStenbe vetett hit is egy ugyan olyan hit mint a materialzmus, az anyagba vetett hit, vagy éppen az evolúció hipotézisébe vetett hit."


Mindössze csak az a baj az érveddel, hogy a materializmus nem hiten alapszik.

Tudom, vallásos hívő emberként nehéz megemészteni, hogy van olyan dolog is, ami nem hiten alapul, de jobb, ha hozzászoksz a gondolathoz.


A materialisták és evolúcióelméletet elfogadók (többsége) nem hisz az evolúció elméletében (ami mellesleg már korántsem elmélet, csak egyszerűen ez maradt meg a köznyelvben). Nem hisznek benne - én sem hiszek benne.

Vannak bizonyítékok, melyek alátámasztanak dolgokat.

Így van, ami valószínű (evolúció), és van, ami valószínűtlen (teremtés). Ennyire egyszerű.

Ha leugrok a 10. emeletről, akkor valószínű, hogy meghalok. Nem biztos, de roppant nagy az esélye.

Éppen ezért nem ugrok le. Nem azért, mert 100%-ig biztos (hiszen cseppnyi esélyem van azért). És nem is azért nem ugrok, mert hiszek benne, hogy akkor meghalnék.

Hanem azért, mert ez a legvalószínűbb!

2009. nov. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
78%

"Konkrétan kijelenteni, hogy nem létezik Isten, csak azért mert nem tudjuk bebizonyítani szerintem ostobaság. "


Hát fogja már fel az összes hívő, hogy az evolúció nem azt mondja, hogy nem létezik Isten ! A materializmus sem zárja ki Isten létezését ! csak azt mondja ki, hogy a teizmus szemlélete hibás !


[link]


A Karl Marx féle materializmus valóban hordozott magában ateizmus, de azóta nagyon sok változata lett.


Aki hisz Istenben annak szíve joga! De ne állítsanak kérem szépen hülyeségeket :"Ugyan így ostobaság biztosan azt állítani, hogy igen evolúció hozta létre az életet a földön és nem egy inteligens lény" te tudod egyáltalán, hogy mit állít az evolúció ? Semmi köze a teremtéshez ! "A biológiában evolúció alatt folyamatos változások olyan sorozatát értjük, melynek során bizonyos populációk öröklődő jellegei nemzedékről nemzedékre változnak. " [link]


"Hallottál a kreacionizmus tudomány ágáról?" az nem tudomány hanem vallási szemlélet, amire te gondolsz az az intelligens tervezettség, de ezt már elsütötték előtted is valamint nem nevezném éppen tudománynak, bár ez eddig a legjobb próbálkozás.


"Egy halom ugyan ilyen szuper kérdést fel lehet tenni az evolucionizmusban hívő embereknek." 1-et mondjál amit nem az interneten találtál, vagy mondhatsz olyat is, nem hiszem, hogy az itt lévő evolúció pártiak ne tudnának neked tudomány által alátámasztott értelmes választ adni. Ha gondolod össze is tudom neked gyűjteni, hogy mik szoktak lenni a klasszikus érvek az evolúció ellen és, hogy mi benne a félreértés !

Valamint ez nem egy szuper kérdés, nem igényel semmilyen előtanulmányt vagy ismeretet, egyszerűen le kell nézni a mellkasodra és ha kíváncsi természetű vagy akkor megfogalmazóik benned a kérdés.


"Mert Isten a saját hasonlatosságára teremtette az embert. Istennek van szem, orra , lába, tehát feltételezem hogy mellbimboja is van." én elég sokat jártam templomba életemben, de ezt még egyetlen prédikáción vagy hittanórán sem hallottam, szerintem lennének elég sokan hívők akik vitatkoznának veled ez ügyben, ide én nem kellek.


"AZ 1800-as évek közepén Semmelweis Ignác-ot pl kinevették hogy ici pici kis láthatatlan dolgokról beszél amit nem lehet kimutatni tuományosan tehát nem is létezik.

_Ugyan-mondták-micsoda hülyeség.Baktériumok.Na ne már... " képzeld levegő is létezik és még sem látod, na ne már, és még mágneses tér is létezik, na ne már .... a tudományos körökben legalább elismerik, hogy hibáznak és elfogadják az új elméleteket amire létezik bizonyíték, ez a másik félnek nem sikerült kb Galilei óta .


"Konkrétan kijelenteni, hogy nem létezik Isten, csak azért mert nem tudjuk bebizonyítani szerintem ostobaság. " Szerintem is, de vedd észre, hogy ez úgy működik vannak érvek isten létezésre mellet (ontológiai, kozmológiai, teleologikus) és vannak amik konkrétan ezek ellen van. Az nem fogod tudni bebizonyítani, hogy nem létezik isten, miként azt sem tudod bebizonyítani, hogy létezik. Ezt el kéne már fogadni ! valamint nem kéne a tudományt a vallással keverni!


"Érdemes és fontos is minden hipotézist megismerni és aztán kialakítani az ember személyes véleményét." Úgy látom te nem akarod megismerni az egyik fél véleményét, viszont eléggé élvezed lehurrogni, én személyesen még mindig várom a kérdésre a hivatalos (nevezzük) kreacionista választ.


"A gondolkodó ember legnagyobb hibája minden időben az alázat nélküki önhitség volt szerintem." végre valami amiben egyet értünk.


üdvözletem !

2009. nov. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
7%

""A gondolkodó ember legnagyobb hibája minden időben az alázat nélküki önhitség volt szerintem." végre valami amiben egyet értünk."


Na ez az abszolút önteltség!!!

A hozzászólásod nagy része az ellenkezőjét bizonyítja, mint amivel látszólagosan "egyetértesz", bocs!


A materialista oldal folyamatosan azt hazudja a világ képébe, hogy tulajdonképpen az evolúció folyamata nagyrészt bizonyított dolog és folyamat, csak jelentéktelen apróságokat nem tudnak még bizonyítani.

Csakhogy ennek valójában az ellenkezője is csak jó indulattal igaz!


Tipikus porhintés és demagógia felkérni valakit - mint most te - hogy ugyan kérdezzen már valamit, amire az itt lévő materialisták nem tudnának tudományosan igazolt, bizonyított választ adni. Mi ez, ha nem nagyfokú gőg?!


Az ertem.hu oldalain számtalan ilyen kérdés van!

Még akkor is, ha ti ezt nem tartjátok tudományosnak (nagyon is az), és az esetek túlnyomó részében azzal hárítjátok el az ott leírtakra való választ, hogy tudománytalan és különben is hülye fanatikusok...

2009. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
40%
"Mindössze csak az a baj az érveddel, hogy a materializmus nem hiten alapszik."
2009. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!