Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent, mire utal a...

Mit jelent, mire utal a Biblia legelső lapjain említett viszály és ellenkezés (ellenségesség, ellenséges viszony) az Asszony és a Kígyó között?

Figyelt kérdés

2013. szept. 1. 09:36
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Erre a részre gondolok:


" 14. És monda az Úr Isten a kígyónak: Mivelhogy ezt cselekedted, átkozott légy minden barom és minden mezei vad között; hasadon járj, és port egyél életed minden napjaiban.

15. És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."

2013. szept. 1. 09:38
 2/25 kzs ***** válasza:

Azonnal mondom: amire kíváncsi vagy, az az 1.Mózes 3/15-ben van.


Ezt a katolicizmusban Máriával azonosítják, aki széttapossa a kígyó fejét. Ezt a jelenetet ábrázolják gyakran képek és szobrok formájában, holott semmiféle Igei rá- vagy visszautalás nincs arra vonatkozóan, hogy ez az Ige ténylegesen Máriáról szólna.

----------

Sokkal helyesebb az az álláspont, hogy ez egy Jézusról szóló prófécia, akinek asszonytól kell megszületnie és aki legyőzi a Sátánt.


Ezt erősíti meg az 1.János 3/8: "Azért jelent meg az Istennek a Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa"


Zsidó 2/14: "a halál által megsemmisítse azt, akinek hatalma van a halálon, tudniillik az ördögöt"

2013. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Salx Narval ***** válasza:
Nekem úgy jön le, hogy Évát és kígyót bünteti Isten az árulásuk miatt, mondjuk érdekes, hogy Ádám ebből kimarad, de az utódok nem.
2013. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
42%

Káin lett az első gyerek, nem érdekes?

Aki bűnt követett el.

Ki lehetett az apja? Csak nem a kígyó?


Másik megközelítés:

Miért nem halt meg Ádám és Éva azonnal, amikor ettek a fáról?

Lehet Éva már terhes volt?


Jó, semmi alapja nincs annak, amit írtam. De gondolkodni azért nem rossz rajta.

2013. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Salx Narval ***** válasza:
79%
Sőt, provokálva is lett azzal, hogy nem fogadta el az Úr az áldozatát, vajon miért?
2013. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Pietrosol ***** válasza:
79%

Szia!


A viszály a szétválasztással kezdődik: Ádám-Éva(héber), Jin-Jang(kínai), Purusa-Prakriti(hindu), Nap-Hold(egyiptomi), minden nép hagyományában ugyanaz.


Ha elolvastad a Mózes első könyvét, akkor nyilván észrevetted, hogy itt: "Isten megteremtette az embert, saját képmására, az Isten képmására teremtette őt, férfinek és nőnek teremtette őket.", az ember még egész, androgűn, mint Isten. Éva másodlagos, hiszen nem eredeti teremtmény, mert Isten nem közvetlenül teremti, hanem a teljes emberből veszi el, és el is indul a viszály. Egyébként a Biblia hallgat az egész szétválasztásáról és a szétválasztás okáról, eredetéről. Tehát arról, hogy ami egy, egész azt miért kell szétválasztani, hogy kettő legyen.


Abban viszont megegyezik minden nép hagyománya, hogy a teljesség akkor következik el, amikor a kettő egy lesz. Az viszont fontos, hogy itt egy emberről van szó, az egyes emberen belül valósul meg a teljesség, az egy.

2013. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Szerintem az asszony lehet maga az Egyház is. Nem egy egyházra gondolok, hanem AZ Egyházra, mint Krisztus teste. Az asszony magva, pedig ami egyértelműen NEM Mária, fogja a kígyót és annak magvát (hozzá tartozó utódok?) elpusztítani.


Káinnál a testvérek abból a hibás feltételezésből indulnak ki, hogy Káin áldozata tiszta és őszinte volt. Ezt sehol sem írja a Biblia. Isten igazságos, ezt ne felejtsük, nem tudni mi üljü a háttérben, ami miatt nem fogadta el. A zsidók is végeztek gyermekáldozatot, rájuk is joggal haragudott Urunk.

2013. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy került oda az üljü szó, én mást akartam írni. :)
2013. szept. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

lost in the darkness!


"Másik megközelítés:

Miért nem halt meg Ádám és Éva azonnal, amikor ettek a fáról?

Lehet Éva már terhes volt?"


Gondolkodtam rajta, ahogy tanácsoltad.


A Biblia ezt írja:


És kiűzé az embert, és oda helyezteté az Éden kertjének keleti oldala felől a Kerúbokat és a villogó pallos lángját, hogy őrizzék az élet fájának útját


AZUTÁN ismeré Ádám az ő feleségét Évát, a ki fogad vala méhében és szűli vala Kaint, és monda: Nyertem férfiat az Úrtól.


Ez pont azt írja, hogy Ádám a kiűzetése után ismerte meg Évát, azaz nemzette Káint.


"Káin lett az első gyerek, nem érdekes?

Aki bűnt követett el.

Ki lehetett az apja? Csak nem a kígyó?"


Szintén a bemásolt írás szerint egyértelmű, hogy Éva volt Káin anyja, és Ádám az apja. És Ádám volt az első, aki bűnt követett el, nem Káin.


Pietrosol!


"A viszály a szétválasztással kezdődik: Ádám-Éva(héber)..."


Nem, a szétválasztással semmiféle viszály nem kezdődött a férfi és a nő között. Ezt Isten is megerősíti:

"És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt."


Sőt, ez a házassággal egyesülve egy testté válnak ismét, ami nem jelenti azt, hogy addig nem voltak egy-egy test:

"Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté."


A ragaszkodik szó, nem a viszály szinonimája!


A szétválasztás nem az egyből kettő legyen elv alapján történt. Ha megfigyeled, Ádámnak lehetősége lett volna bármit vagy bárkit is választani a teremtésből, viszont Isten rávezette, hogy az ember a véréből való, és csontjából való embert fogad el, senki mást nem. Ezzel kapcsolatban szerintem oldalakat lehet kitölteni, nagyon mély teológia az eset, nagyon mély mondanivalója van. Mindenesetre nem viszályszítás a jelenség.


"viszont fontos, hogy itt egy emberről van szó, az egyes emberen belül valósul meg a teljesség, az egy."


Nem értek egyet!


1Kor 7,8 "Mondom pedig a nem házasoknak és az özvegyasszonyoknak, hogy jó nékik, ha úgy maradhatnak, mint én is."


Szerinted Pál félember volt, és arra ad tanácsot, hogy maradjon az ember részben teljes?

Az ember a szétválasztással nem lett fél, vagy nem teljes. A nő teremtése nem erről szól, és a Biblia nem is utal semmi ilyesmire.

2013. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Pietrosol ***** válasza:

# 9!


Amit írtam, annak szikrányi köze nincs a nemiséghez, szociális és társadalmi viszonyokhoz.


Az utolsó kérdésedet Pállal kapcsolatban azt mutatja, hogy egy szót sem értettél meg abból, amit írtam!


Egyébként felhívom a figyelmedet, hogy a szétválasztás után következik a Paradicsomból való kiűzetés. Méghogy nem utal rá a Biblia!

2013. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!