Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Istenről tett tanúbizonyság...

Az Istenről tett tanúbizonyságok, miben térnek el?

Figyelt kérdés

Nem akarom most belekeverni a többi vallást, szóval egy másik példával szemléltetném a kérdésem lényegét: Adott egy hívő. Ez a hívő vállig állítja (ahogy itt is néhányan) , hogy ő "meglátta" Istent, illetve Isten bizonyította létezését a számára. Ennek azt kellene eredményeznie, hogy egy életre meginoghatatlan legyen a hite, de több ilyen hívőnél is előfordult már, hogy valamiért mégis elhagyta a kereszténységet, illetve elvesztette a hitét stb. (sok opció van, nem akarom az összeset felsorolni)


Tehát, létezik egyáltalán, olyan, hogy valaki "találkozott", illetve ténylegesen ISTENT tapasztalta meg?


HA igen, akkor miképp tehetünk különbséget, azon két ember között, akikből az egyik csak azt mondja (és elhitette magával), hogy "találkozott" Istennel, ahogy az a fenti példában is láthattuk?



2013. szept. 9. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen nem létezik, csak bebeszélik maguknak. Az lehet, hogy imádkozott Istenhez, hogy segítse meg, és kérése teljesült. De ekkor sem találkozott Istennel, és nem is őt tapasztalta meg.

Egy hívő katolikus.

2013. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem az az oldal, ahol egy kereszténynek lennie kell, már napok óta érzem, azt, hogy itt nincs helye Jézust követő embernek, mert csak a szemétkedés megy, viszont nemrég kiírtak Facebook-ra egy kérdést, azt bemásolom, mert ad a kérdésedre választ több, valódi keresztény embertől:

[link]


Számodra mit jelent a hit? Mi volt az a pont az életedben, amikor úgy döntöttél, változtatsz? Az a pont, amikor találkoztál Jézussal, és szembesültél magaddal/helyzeteddel? Írnál erről pár sort kommentben?


Érdemes elolvasni a válaszokat. Én is ismerem Jézus hangját, és tett már tanúbizonyságot, aki ezt még nem tapasztalta, annak kívánom a megtérést és az ezzel járó örömöt.

A kérdésed másik felére pedig az a válaszom, ami csak szubjektív, hisz nem ismerek mindenkit, hogy van aki azért kezd hinni és imádkozni, hogy több legyen neki. Semmi önzetlenség nincs benne, tehát érdek. Amikor viszont azt veszi észre, hogy semmi haszna a hitének, akkor továbbáll, keres más lehetőséget a meggazdagodásra.

2013. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 nagylzs ***** válasza:

Megvallom, megpróbáltam válaszolni erre a kérdésre, és rájöttem hogy nem vagyok tisztában a "tanúbizonyság" jelentésével. Homályos elképzelésem van róla, de nem olyan tiszta hogy választ mernék írni egy ilyen kérdésre.


Tud valaki küldeni egy hivatkozást valami külső oldalra, ahol definiálva van ennek a fogalomnak a jelentése? Csak megbízható oldalak érdekelnek (értelmező kéziszótár, wikipedia és hasonlók). Egyetlen leírást találtam róla ami viszonylag hivatalos, de sajnos ott nincs definíció, csak két példamondat:


[link]

2013. szept. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!