Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásokban (bármelyikben)...

A vallásokban (bármelyikben) miért vannak ilyen "csodás" hihetetlen legendás dolog? Anélkül nem lenne már vallás a vallás?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon egyik vallásban sem, de lehet rosszul fogom mondani, de azt hallottam, meg tanultam suliban, hogy Jézus, pl vízen járt, leprásokat gyógyított, borrá változtatta a vizet, és mikor meghalt, berakták a hulláját egy barlangba, ahol sziklát gördítettek elé, eltünt a teste, és egy angyal volt ott.

Itt leszögezem, nem voltam ott egyik eseménynél is, akkor ebből jön a "akkor mit okoskodsz?" De ha ebből jön az is, hogy ha nem voltam ott, az 2öt jelent, vagy megtörtént, vagy NEM. És mivel ilyenek nem történnek manapság, a modern korban, akkor inkább a nem hiszem el jön fel nekem.

Azt elhiszem, hogy létezik az Antarktisz, habár még sosem voltam ott, de be van bizonyítva. Képek, videók, cikkek, interjúk azokkal, akik ott voltak, és bárki elmehet, ha ki tudja fizetni.


Kérdem én. Miért kell szinte minden vallásba, ilyeneket belerakni? Ki találta ki ezeket? Illetve, lehet, hogy valaki mondjuk Mózes ketté választotta a Vörös tengert, ami lehet, hogy átmentek egy hajóval, közben meg lehet, hogy úgy jött ez, hogy valaki nagyot akart mondani, és így adta tovább: "Bakker, nem láttad! Az ember ketté választotta a tengert!"

Ilyenek manapság miért nincsenek? Ha nem történtek volna ezek, akkor nem lett volna ebből vallás?


Illetve tudok egyet, Dynamo is vízen jár. Akkor Ő egy szent vallási vezető?

http://www.youtube.com/watch?v=NmJaRI35orw



2013. aug. 26. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Vallások már csak ilyenek. Régen bejöttek ezek a legendásdi dumák.
2013. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 titak ***** válasza:
52%

Szerinted kinek kell/ett egy olyan ősapa vgy isten akinek nincsenek csodás- emberfeletti tulajdonságai, isteni származása, mennybemenetele?

Egy tetves, koszos, büdös rabszolga zabigyerekből nem lehetett se istent se felmenőt csinálni.

2013. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 pelgrim ***** válasza:

A legendák, a hitregék azért vannak a vallásos tanításokba foglalva mert azok segítségével lehetővé vált bizonyos dolgokat megmagyarázni. Ez nem jelenti azt, hogy ezek a dolgok valóban, vagy úgy ahogy le van írva, meg is történtek. A keresztény vallásban főleg az ószövetség könyveiben leírt események nagy része jelképes tanmese, hitrege. Egy ilyen tanmese az ember bűnbeesése, az eredendő bűn fogalmának eredete.


Ez a tanmese az ember fejlődésének azt a szakaszát ábrázolja, mikor az ember (ön-)tudathoz jutott, mikor látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei közt, a jó és a rossz, az én és a másik, az én és a többiek fogalmak megjelenését az emberi tudatban. Az ember „evett” a jó és a rossz termésének gyümölcséből.


Más az eset Jézus csodáival. Csodák valójában nem léteznek, de létezik egy magasabb rendű természeti törvény, amely alkalomadtán minden más törvényt érvénytelenít, az általunk ismert természeti törvényeket is. És egy ilyen alkalom egy tudatos, értelemmel rendelkező lény mint az ember, tökéletes utasítása. Ismerjük a véletlen fogalmát, a csodákkal azonos módon, a véletlen se létezik. Mikor egy véletlen dolog történik, csak röviden tűnődünk fölötte és hamar elfelejtjük. De ha egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a hívő, vallásos emberek csodáról, isteni beavatkozásról számolnak be, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt, amit nem tudnak megmagyarázni. Akkor ez a magasabb rendű természeti törvény lépett érvénybe.


Az embernek lehetőségeihez tartozik e törvényt megismerni és tudatosan alkalmazni. Jézus ismerte ezt a törvényt, és mikor a vízre lépett, lábai alatt a víz oly szilárd lett mint a szikla. Az elbeszélés szerint ezt tapasztalta Péter is, aki a Mestert a víz felszínén látta sétálni. Jézus biztatására nekibátorodott, kilépett a hajóból és tett néhány lépést a víz felszínén, de a hullámzó vizet látva lábai alatt, megrémült, „hiszen ez lehetetlen!”, akkor azonnal alámerült. - Egyik nélkülözhetetlen feltétel, hogy ez a törvény érvényesüljön a hit. Szó szerint igaz az, hogy a hit segítségével akár egy hegyet odébb lehet tenni, de kinek van akkora hite? Mégis ez a törvény mindig, és ma is érvényesül de az ember megfelelő hit hiányában nem ismeri ezt a törvényt, és nem tudja szándékosan alkalmazni, következetesen ez a törvény csak véletlenszerűen érvényesül, - ez a törvény Isten.


Jézus, aki az emberek (ön-)tudatának javítását, felemelését látta feladatának, a tudat segítségével gyógyította a betegeket, felemelve azok tudatát arra a színvonalra melyen a beteg egészségesnek látta önmagát. Ő már kora ifjúságában isteni kilétére ébredt, az Isten egyszülött Fiára, a Krisztusra és a végsőkig kifejezésre hozta azt. A Krisztus volt az, aki a holt testét ismét életre szólította; semmi sem lehetetlen annak az embernek, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozza kifejezésre. Az ilyen ember egy nagyszerű, emberhez méltó módon elkerülheti a halált. Nem válik halhatatlanná, mert egy magasabb cél érdekében mindig vállalhatja, de nem kényszerül arra hogy elszenvedje.

2013. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a vallás életképes hosszú távon, amelyben ilyen csodás elemek is vannak.

Ezen kívül is van még néhány feltétel, amit egy sikeres vallásnak teljesítenie kell.

2013. aug. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A sátánizmus nem tartalmaz csodás elemeket.

[link]

2013. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De az egy az egyben egy hagyományos vallásra épül!

Tehát végül ott is van csodás elem, csak más megvilágításban.

2013. aug. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Régen állítólag az emberek tudtak telekinézist alkalmazni, meg telepátiát. Tök jó lehetett:)
2013. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*márhogyha tényleg, de én el tudom képzelni!!:)
2013. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, pontosan úgy van, ahogy mondod. Ettől vallás a vallás.

Ma már mindenki természetes tényként kezeli, illetve elhiszi, hogy létezik Isten; mivel a keresztény vallás el lett fogadva világszerte, eleinte senkinek sem jut eszébe, hogy megkérdőjelezze - mert ő már úgy született, hogy tudta, minden Isten körül forog. De gondoljunk bele: a legtöbb keresztény nem szereti az ateistákat ("szeresd felebarátodat, mint magadat"? Na mindegy), de valamit nagyon elfelejtenek. Senki sem tudja biztosan. Ez az egész ott kezdődött, hogy a világ keletkezését valamivel magyarázni kellett. Így az emberek kezdték valami természetfeletti erőnek tulajdonítani a világ létrejöttét. És úgy látszik, hogy az emberek számára ez sokkal elfogatóbb volt.

2014. máj. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szilárd47 ***** válasza:
A vallásnak épp az a lényege, hogy azt állítja, hogy van az embernél magasabb rendű lény vagy lények. A világ teremtéséhez képest a vizen és hasonló csodák járás egy aprócska kis "mutatványok". Ha a csodákat kivesszük a mitológiából, akkor semmi sem marad. Pál apostol ki is mondja - nem szó szerint idézem - hogy ha nem történt meg a Feltámadás, akkior a mi hitünk is ételmetlen. A vallás ottkezdődik, ahol a racionálitás befejeződik. Lehetnek kivételek is, mondjuk például a taoizmus, de azt nem ismerem eléggé, így nem szívesen mondanék róla véleményt. De az erurópábqan eltejedt vallásoknak a csoda alapvető eleme.
2015. márc. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!