Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kereszténység büszke arra,...

A kereszténység büszke arra, hogy csodálatos és tiszta vallásokat és kultúrákat semmisített meg?

Figyelt kérdés
Gondolok itt például az bennszülött amerikaiakra.
2013. szept. 10. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%

Jaj, kérdező hagyd már az anti-keresztény dumát.


Amerikai indián vallást nem a kereszténység nevében pusztították el.

2013. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy nem, csak akkor nem értem miért akarták áttéríteni őket a kereszténységre, miért erőszakolták beléjük az ostoba mesekönyvüket és szentségtelenítették meg a vallásukat. Odavitték a sok undorító betegségüket és a kapzsi természetüket, elvették a földjeiket majd azt mondták hogy legyenek hálásak az úrnak, amiért az megmentette őket. Nekem ez egészen úgy tűnik, mintha a kereszténység nagyban tehetne az igazi amerikaiak mostani helyzetéről.
2013. szept. 10. 20:41
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
Csak annyira voltak keresztények, amennyire én sátánista vagyok.
2013. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként meg ha a tudomány nem lett volna olyan fejlett a keresztényeknél, akkor lehet még ma is csecsemőket áldoznál.
2013. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Az ateizmus büszke arra, hogy több száz millió embert öletett meg? Országokban kiirtotta a nemességet és a művelt arisztokrata réteget? A darwinizmussal karöltve létrehozta a fajelmélet egyes változatait??


Teológus

2013. szept. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 nagylzs ***** válasza:
78%

A büszkeség egy emberi érzelem. A kereszténység nem egy ember. Tehát, szó szerint értelmezve a kérdés értelmetlen.


Ha úgy értetted, hogy minden valaha élt és ma élő, magát kereszténynek valló ember büszke-e arra hogy régen a keresztények emberek egy része segédkezett (tiszta és nem tiszta, bármit is jelentsen ez) vallások és kultúrák megsemmisítésében, akkor a válasz: egyértelműen nem. Bizonyíték: amikor keresztény voltam, nem voltam rá büszke.

2013. szept. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom...A hívők nagy része nem büszke erre, mert úgy igazából nem is tudnak róla. Az emberek igencsak nagy része műveletlen, hogy szépen fogalmazzak.


Egyébként emiatt tényleg ne a vallást hibáztassuk (még ha nem is kifejezetten a kedvenc vallásunk) ,hanem az egyházat, illetve azon embercsoportokat/embereket, akiknek közük volt ehhez.


Mivel ez amúgy is már csak a múlt, és nem ugyanazt képviselik (általában) a mai hívők, mint az akkoriak a magam részéről úgy zárom le ezt a fejezetet a történelemben, miszerint: Hülye emberek voltak, vannak, és lesznek, míg világ a világ!


Egy ateista...

2013. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok ateista szóval nekem aztán panaszkodhatsz róluk, csak az érdekelt hogy a keresztények mit gondolnak erről a tukmálós és erőszakos magatartásról, amit a kereszténység a megjelenése óta magáénak tudhat.
2013. szept. 10. 21:43
 9/17 nagylzs ***** válasza:
41%
Kb. azt amit a montani németek a gestapo-ról? Egyébként meg ha tényleg érdekelne akkor nem ide írnád be a kérdést, ahol sok nem-keresztény és troll ellenőrizhetetlen válaszokat ad az egyébként sem túl értelmes kérdésre. Bár panaszra nincs okod, a válaszadók így is tízszer annyi energiát fektettek a válaszokba mint te a kérdésbe.
2013. szept. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 titak ***** válasza:
64%

Az emberek nagyrészének fogalma sincs az akkori időkről. Megelégszenek annyival, hogy a Spanyol, Portugál, Holland vagy az Angol király csapatai-katonái hódítottak.

A háttérből irányító papokra-misszionáriusokra ma már senki sem emlékszik szívesen.

2013. szept. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!