Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Fanatikusak a hívők?

Fanatikusak a hívők?

Figyelt kérdés

Én egy átlagos keresztény családhoz tartozom. Elmegyek gyülekezetbe,igyekszem erkölcsös életet élni. Semmi olyant nem teszek ami a fanatizmusra utalna. Nem járok házról házra,nem térítgetek az utcán és még senkit nem kergettem az öngyilkosságba.

De sajnos már többször előfordult,hogy ha leírtam a véleményemet csak egy kérdésre válaszolva,jött a visszajelzés,hogy fanatikus vagyok. De ugyan ezt más keresztényeknél is észrevettem.

Miért lennénk mi fanatikusabbak mint az az ateista aki ilyen titulussal illet minket?

Ha leírom a véleményemet,hogy hiszek Istenben akkor már fanatikus vagyok?



2013. szept. 12. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nos a fanatikusság az elég érdekes dolog. Van aki szűken és van aki tágan értelmezi. Elvileg minden vallási hit ilyen,hiszen a valóságot nélkülöző. Szerintem inkább az a gond,ha valaki úgy hisz,és cselekszik a hit nevében,hogy közben nem veszi észre,ezzel mennyit árt másoknak. Akik ellentmondanak hitének,azokat lenézi , magát eltéríteni nem hagyja.
2013. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%
Ha egy keresztény elutasítja a homoszexualitást(pedig hetero vagyok:D), akkor az nálam már kapásból fanatizmus. Ugyanez az abortusszal is, mert szerintem nem beteg, aki hagyná, hogy egy szegény családból származó 15 éves lány megszüljön egy gyereket, ami talán fogyatékos is.
2013. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
mert szerintem beteg*
2013. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Hát igen, vannak ateisták, akik már magát a vallásosságot is fanatikusnak nevezik, és vannak, akiknél csak a vérátömlesztés és egyéb orvosi beavatkozások elutasítása veri ki a biztosítékot. Sajnos ez a "fanatikus" szó is egyfajta indulatszó lett, és könnyen dobálózik vele, aki nem tud (nem akar?) érvelni.

(Egy ateista.)

2013. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Girgoy ***** válasza:
82%

Minden fanatikus beteg, de nem minden hívő fanatikus. :)


Ha egyébként normálisan tisztelettel érveltél, de a hited mellett szilárd tanúságot tettél, akkor ne izgasson, ki minek hív, mert Istennek kell tetzseni, nem az emebreknek. Mostanában egyébként azokra a hívőkre is rá mondják, hogy fanatikus, akik egyszerűen komolyan veszik a hitet. Ezen nem kell meglepődni, mert az ördög ezzel akarja szivatni a hívőket. Valaki beveszi a trükköt, és csak azért gyengébben veszi a hitet, hogy a világnak jobban tetszen. Hülyeség, a világnak így se fog jobban tetszeni, Istennek meg pláne. Te még nem hallottál arról, hogy az igaz hívőket üldözik, gúnyolják a hitéért? A Biblia minden 2. oldalán olvasható ez a jelenség, ez is az, örülj neki! :)


A fanatizmus ott kezdődik, ha valakinek az elméje elborul és valóban ellenszenvesen, beszűkülten viselkedik. Az igaz hívőnek pont, hoyg kitisztul, kitágul az elméje és alapvetően szeretetteljesen viselkedik, még az őt üldözőkkel szemben is. De ezt azért tudja megtenni, mert komolyan ragaszkodik a hitéhez és ahhoz, hogy Istennek tetsszen. A világ nemcsak a fantikusoktól érzi magát fenyegetve, és ezért támadja őket, hanem az igaz hívőktől is fenyegetve érzi magát, mert azok puszta léte megkérdőjelezi azt, hyg vajon ők jó úton járnak-e. Ezért támadja őket. Ez ennyi, el kell viselni, továbbra is ragaszkodni kell a hithez erősen, de amennyire lehet, szeretettel és tisztelettel viselkedni az ateistákkal és üldözőkkel szemben is. Sokan közülük pont ezt látva fogják később letenni a fegyvert. A fanatikus a kardra karddal vagy puskával válaszol, az igaz hívőnek pedig vára van, amelyet nem sértenek a külső fegyverek.

2013. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a fanatizmus a békéből is táplálkozhat, egészen pontosan a közönyből. Mikor valaki a hite miatt mond nemet a segítő szándékú világi közeledésre (pl. orvos), az is fanatizmus. :(


Bár lehet, hogy keverem a fundamentalizmussal. Javítsatok ki, ha tévedek.

2013. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Öszintén megmondva kellemesen megleptek az eddigi válaszok főleg az amely ateistátol jött.

Ilyenkor miért nem ír az aki dobálodzik a szóval?

Köszönöm az eddigi válaszokat...öszintén!

2013. szept. 12. 17:20
 8/15 anonim ***** válasza:
Na igen, az ateista is érző emberi lény. :)
2013. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Elnézést de nem rossz szándékkal írtam amit írtam hanem tisztelettel.

Bocs a félreértésért.

2013. szept. 12. 17:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Tudom, semmi gond. Csak humorizáltam. :))
2013. szept. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!