Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehetséges-e, hogy az emberisé...

Lehetséges-e, hogy az emberiség vallásos kultuszait már régóta idegen életformák felügyelik és alakítják a saját érdekeiknek megfelelően?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az emberiség vallásos kultuszai, vallásai valójában nem az ember érdekeit szolgálják - hanem idegen "kizsákmányolókét".

Szerintem túl sok az emberiség-ellenes vonás a vallásokban.

Az áldozatokat sem igazán értem, hogy miért kellett "szakmányban" ölni és gyilkolni az "istennek".

Azt sem értem, hogy miért a gyengeséget, alázatosságot, szolgaságot, butaságot, a saját tulajdon átadását favorizálják és tanítják a vallások.



2013. szept. 13. 10:14
 1/7 nagylzs ***** válasza:
Az igaz vallások célja nem egyéni érdekek kiszolgálása. A valóságban a vallások egyéni érdekeket is szolgálnak. Igen, sok vallásban vannak emberiség ellenes hittételek. De ez nem bizonyítja és nem is cáfolja az "idegen életformák" létezését. Valójában egyik életforma sem teljesen idegen. (Földön kívülire gondoltál?) És az ilyen alternatív életformák érdekei nem teljesen ellentétesek a saját érdekeinkkel. Maga az érdek egy nagy kérdés ebben az egészben. Hogyan határozod meg, hogy kinek mi az érdeke, vagy hogy mi az érdek egyáltalán. :-)
2013. szept. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Arra már gondoltál, hogy szimplán csak az emberek ennyire primitívek?
2013. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

kettes válasza elég meggyőző.


De nem mintha az idegeneknek való gyilkolászás értelmesebb lenne.


A vallások általában a hatalmuk féltéséből folyamodtak bármikor is öldökléses megoldáshoz,és nem az isteni üzenet miatt (bár van néhány kicsit uszító jellegű írás a Bibliában meg az ábrahámi vallásokban).


Egyébként nemes egyszerűséggel a kérdésre a válaszom:nem.

2013. szept. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


2: túl sok az okkult jel, túl sok az okkultum a kommunikációban és az összes okkult jel kb. néhány egymással szemben álló nem emberi életformára mutat - akik kb. itt harcolnak/megegyeznek/üzletelnek stb. a fejünk felett.


Az obeliszkeket elhozni Egyiptomból és felállítani egy nagy jelentőségű területen stb. : ehhez erő kell és hatalom, ezeket a dolgokat keresztül kell tudni vinni - és keresztül is viszik.

Túl sok a geometriai forma a közéletben, pl. a templom mellé felhúznak egy piramist, egy kockát stb.

Ezek nem véletlenek.


A kocka tartalmazza a "szent grált", amit annyira imádnak.

2013. szept. 14. 00:41
 5/7 A kérdező kommentje:

3: a nehéz idők elfajult kultuszai hívták meg az ember világába a negatív asztrális életformákat.


Szükséghelyzetben voltak, a Nap sem világított (rendesen), sötétségben éltek és fáztak,

a papjaiknak "villantak be" a véres dolgok és így jelentek meg a negatív, energiazabáló entitások.

2013. szept. 15. 16:54
 6/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre csak annyit, hogy ha valakinek van egy kis igazság érzete, észre kellene vennie a félrevezetést.
2013. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én... én Nem tudom. Ne rágódj ilyen dolgokon, mert az élet, meg úgy eleve a világ dolgai túl bonyolultak számunkra. Nem tudom, hogy már mit higgyek el, és mit ne. Egy dologban biztos vagyok. Isten létezik. Tudom, hogy létezik! Léteznie kell. A halál után is van élet. Vannak energiák. Van rossz, és van jó. TÚL BONYOLULT! Nincs rá magyarázat. Isten mindent ért, és tud. Mi nem. Vannak csodák, és vannak letargikus események... De ez.. tényleg bonyolult. Elvileg több dimenzió is létezik. De én nem értem, ezt az egészet. Az biztos, hogy többek vagyunk egy agynál, és testnél. A halál után valami elképesztő helyre jutunk. Egy másik helyre. :) Olvasd el Dr. Alexander Eben könyvét... Ő a tudományban hitt, mindvégig, míg átnem élt valami természetfelettit.. :) Ne akard megérteni, mert egyszerűen túl bonyolult és kacifántos.. :) 14/L
2013. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!