Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Az emberiséget Isten az...

Az emberiséget Isten az angyalok segítségével teremtette?

Figyelt kérdés

Üdv!

Nemrég hallottam egy olyan elképzelést, amely szerint Isten a teremtett 144 angyalát megbízta azzal, hogy alakítsanak hozzanak létre a saját képmásukra teremtményt. Azonban megbuktak a feladat teljesítésével, mert a saját teremtetésük nem volt Istennek tetsző és ezért belelehelte a lelkét. Elvileg így született meg az emberiség és az angyalokat bízta meg a Mindenható azzal, hogy szolgálják őket. Azonban 72 angyal megtagadta Isten parancsát és az emberiség ellen tevékenykednek. Valamint ezek a tagadó angyalok létrehoztak valamiféle féllényeket, amik tulajdonképpen a földönkívüliek lennének. Mit szóltok hozzá?



2013. júl. 13. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Gyakorolj még, ez elég gyatra eddig.
2013. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jobban és figyelmesebben is megfogalmazhattam volna a kérdésem, de a lényeg szerintem érthető.
2013. júl. 13. 22:25
 3/9 anonim válasza:
nem földönkívüliek lettek hanem a sátán
2013. júl. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

„26. És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

27. Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.”


1 Móz. 1,26–27

2013. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mathekah válasza:

nem tudom hogy te ezt honnan vetted, mert Isten nem angyalokkal teremtett hanem egyedül.


"amely szerint Isten a teremtett 144 angyalát megbízta azzal, hogy alakítsanak hozzanak létre a saját képmásukra teremtményt" - ez is kamu mert a Biblia elég érthetően fogalmaz:

Mózes I. könyve 1. rész

27. Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.

(f/16)

2013. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én egy olyan történetet hallottam, hogy az istenek közül egy Isten és egy Istennő---na, ők leültek a kis kertjükben, megfogták egymás kezét, és énekelni kezdtek, és így keletkezett hát sok minden:):):) Ez tök ari:)
2013. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ez tényleg aranyos történet. :)

De azt a fogalmazást, miszerint Isten a saját képmására teremtette az embert azt érthetjük úgy is, hogy isteni lelkünk van. Az angyalok pedig csupán a testünket formálták meg minden velejárójával együtt (mint például az ösztönös gondolkodás). Ez pedig gondolom azért kellett, mert Isten a világ teremtésénél nem akarta kihagyni az első lelki teremtményeit (az angyalokat, akik tulajdonképpen Isten 144-féle tulajdonsága), hogy ők is magukévá érezhessék a világot.

2013. júl. 16. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:

„Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.

Ő kezdetben Istennél volt. Minden általa lett, és nélküle semmi sem lett, ami létrejött. Benne volt az élet, és az élet volt az emberek világossága.”

(János evangéliuma 1:1-4) Az Ige Jézus volt. Jézus teremtette az embert. Sátán és angyalai irigyek voltak, mert Isten nagyon szerette az embereket és Ő pedig gyűlölte Istent és ezáltal az embereket is. A világ kezdete óta a gonosz angyalok alátesznek Istennek és megtévesztik az embereket, hogy eltávolítsák Istentől. Isten angyalai pedig segítségünkre vannak.

2013. júl. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Isten miért nem tünteti el a rossz angyalokat? Miért teremtette őket? Ha mindenható és mindentudó, akkor tudhatta előre a dolgokat. Ha mindent ő teremtett, akkor mindenért ő a felelős.
2016. ápr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!