Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért higgyen bárki a proféták...

Miért higgyen bárki a profétáknak a bibliából?

Figyelt kérdés
(Máté,Márk,Lukács,János) a 4 evangélista, miért hiszi el bárki a bibliát, ha a 4 "próféta" álom/látomás formájában látta meg "isten szavait" . Ennyi erővel kitalálok egy saját vallást/hitet egyéni történetekkel, mesékkel, tele hazugságokkal, azokkal töltöm meg amiket álmodtamés amik a placebó hatás miatt megjelentek a fejemben, és egy egész komoly történetet ösze tudok dobni, amit aztán elhihettek, amit még csak bizonyítanom sem kell, mert HIT KÉRDÉSE ! :D Tehát a világunkat egy Raimhol nevű isten teremtette, aki arctalan, és képes bárkit irányítani, be sem kell bizonyítanom, elég ha elhiszed, mert HIT KÉRDÉSE ! (Remélem az ironiát érzékelitek)

2013. szept. 14. 00:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Sikerült a nyalás vagy visszanyalt a fagyi?


Egyébként ilyen vallás létezik, amiről beszélsz.

Azt hiszem, te is szimpatizáltál vele.

2013. szept. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

csinálnak manapság is ilyeneket szcientológia például, nem sokat tudok róla de ha ez a töredék igaz akkor már vicc az egész szerintem.( elnézést a szcientológiában hívőktől ezúton is)


de azért manapság kissé jobban meg kell magad erőltetni mivel többen bizonyítékot akarnak, nem elég egy tucat alak aki elhiszi a dolgaid. ma már nehéz lenne a csodatétel mert többen felvennék mobillal és utána kiderítenék a trükköket.ja meg a feltámadást is bizonyítani kellene és kisebb lenne a tábor.

de próbálj alapítani egy vallást elvileg tök jó buli, sok pénzt is hoz ha a híveidet arra ösztönzöd hogy földi javaikat fordítsák az egyházra.


De manapság a tudománynak hisznek aminek szintén vannak homályos részei, és ott sem szabad mindent vakon elhinni.


én speciel a prófétákra úgy tekintek mint valami mitológiai alakokra, hiszen a keresztény mitológia részei, szerintem legalábbis.

2013. szept. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"(Máté,Márk,Lukács,János) a 4 evangélista, miért hiszi el bárki a bibliát, ha a 4 "próféta" álom/látomás formájában látta meg "isten szavait" ."


Hát azért ez nem egészen így van. Ez ennél egy csöppet bonyolultabb.

Nem minden látomás alapján lett leírva. Ez a megállapítás a Jelenések könyvére igaz az szinte teljes egészében egy látomás alapján lett leírva. De az evangéliumok nem ez a kategória.



Lukács 1:1 Miután sokan vállalkoztak már arra, hogy tudósítsanak bennünket a közöttünk beteljesedett eseményekről úgy, 2 amint reánk hagyták azok, akik kezdettől fogva szemtanúi és szolgái voltak az igének: 3 magam is jónak láttam, hogy miután eleitől kezdve mindennek pontosan utánajártam, sorjában megírjam azokat neked, nagyrabecsült Teofilus, 4 hogy azokról a dolgokról, amelyekről tanítást kaptál, megtudd a kétségtelen valóságot.

2013. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Máté,Márk,Lukács,János.

Négy evangélista.És nem látomás alapján írtak,hanem emlékezetből.

2013. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Úgy tudom álmok/látomások formájában jelent meg számukra az amit leírtak. De simán lehet placebó az egész... Kilehe próbálni, elhiszed, hogy isten kiválasztott lénye vagy, valamilyen istené, és elkezded kiélni a kreativitásod egy papíron... elég komoly történeteket lehet írni.
2013. szept. 14. 17:53
 6/15 Szeressük egymást ***** válasza:
58%
Jézus nem kitalált személy. A zsidók is és a környező népek is tömegesen özönlöttek hozzá hogy hallgathassák és meggyógyuljanak betegségeikből. Jézus szolgálata nem volt akkoriban elrejtett dolog, csak a kilétét hogy ő Isten Fia, azt tartotta titokban a nagy nyilvánosság előtt, hogy az emberek higgyenek Benne.
2013. szept. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne, hogy ha létezett is jézus, akkor valóban isten fia volt-e nem csak egy ügyes gyógyítani tudó bűvész (de kicsit érdekes, hogy jézusról még egy lábjegyzetnyi feljegyzés sincs a történelem során, csak utánna száz évekkel...).
2013. szept. 15. 00:00
 8/15 anonim ***** válasza:

"Úgy tudom álmok/látomások formájában jelent meg számukra az amit leírtak."

Nem jól tudod.Legalábbis a 4 evangélista esetében nem.

2013. szept. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Úgy tudom álmok/látomások formájában jelent meg számukra az amit leírtak."


Tévedés!


"Kilehe próbálni, elhiszed, hogy isten kiválasztott lénye vagy, valamilyen istené, és elkezded kiélni a kreativitásod egy papíron... elég komoly történeteket lehet írni."


Akkor már rég ilyen történetekkel keresnéd a kenyérre valót. :))))


"Nem vagyok biztos benne, hogy ha létezett is jézus, akkor valóban isten fia volt-e nem csak egy ügyes gyógyítani tudó bűvész (de kicsit érdekes, hogy jézusról még egy lábjegyzetnyi feljegyzés sincs a történelem során, csak utánna száz évekkel...)."


"jézus" Nagybetű mert név. Oké azt értem hogy nem vagy biztos a létezésében. De a magyar nyelvtan létezésében sem vagy biztos?

Egy olyan gyógyítani tudó aki születésétől fogva vak illetve sánta ember képes volt meggyógyítani.

Ez még a mai orvosi technikával sem mindig lehetséges.

Vannak feljegyzések Jézusról.

Egyébként ha Jézus nem létezett akkor miért mondják magukról hívő emberek hogy keresztények?

Tudod mit jelent az hogy keresztény?

2013. szept. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért lenne egy jézus korabeli próféta hitelesebb, mint egy ezós "atlantiszi gyógyító"? :D
2013. szept. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!