Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azt honnan tudni, hogy tényleg...

Azt honnan tudni, hogy tényleg ilyen ítélkező az Isten ahogy a bibliában írják, vagy csak emberek találták ki, mert manipulálni akarták a tömegeket?

Figyelt kérdés
2013. szept. 14. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehonnan...Én még abban sem vagyok biztos, hogy a vallás egy eszköz-e, vagy egy önálló dolog, amiben lehet boldog életet élni. (na jó az egyik nem zárja ki a másikat, de azért a szándék különbözik)


Egyes keresztények szokták azt mondani, hogy a többi vallást a Sátán irányítja, de azt nem tudják bizonyítani, hogy ők maguk Istent szolgálják-e. Egyedül a Biblia van nekik, ami már eleve nem hiteles, miszerint Isten ihlette. Nem beszélve Jézus létezéséről, ami szintén nem bizonyított kellőképpen.


A válaszom röviden és tömören: Eleinte lehetett manipulációra kitalált eszköz, de azóta túl nőtte ezt a funkcióját. Vagy hogy jobban fogalmazzak, már nem feltétlenül manipuláláshoz használják.

2013. szept. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%

Ítélkező?

Amikor egy ember gyerekeket rabol és hónapokon át molesztálja, csonkítja őket, szerinted az lenne a normális, ha Isten megsimogatná?

Mert szegénykét nem szabad elnyomni, mert szabad?

Hánynom kell...


Pusztulást mindenkire, aki vétkezik...

2013. szept. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Akkor azokra is pusztulást akik nem vétkeztek? Mert ilyenek is vannak a Bibliában...
2013. szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

"Akkor azokra is pusztulást akik nem vétkeztek? Mert ilyenek is vannak a Bibliában..."

De az ugyebár nem hiteles.

2013. szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

:)


Nem voltam pontos, na.

Tudom, hogy nem az én dolgom ítélni.

Tudom, hogy mind követünk el hibákat és vannak akik megbánják vagy tanulnak belőle. (akár később)


De akkor is rossz, hogy ennyi szemét van a világban.

És vannak, akik még támogatnák is....

2013. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Jaj, pisilásközben jöttem rá, hogy biztos Jóbra gondolsz.

Egyébként tök mindegy milyen Isten. Vagy igazságos vagy nem létezik. Ez a két opció van.

2013. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

A Bibliát 1600 év alatt 40 különböző életkorú, különböző korban, különböző tudású ember írta, akik nem ismerték egymást (kivéve az Apostolok). Kérdem én:

ki az a hülye, aki cirka 4 ezer évvel ezelőtt kitalál egy hülyeséget, majd ezt leírja, születik utána pár száz évvel még egy hülye, aki ugyancsak folytatja ugyanabban a formában (manapság már régészet által is alátámasztott hitelességgel) és így tovább, csak azért, hogy 4 ezer év múlva 2 milliárd ember elhiggye? Ezt komolyan kérded?

Bár az ateisták, akik nem ismerik a Bibliát, azok tényleg ezt hiszik.


Egy hamis vallás lényege az, hogy a kitalálója profitáljon belőle. De a kereszténységben ez nem így van. Bár tudom, hogy ti azt hiszitek, hogy a keresztények hülyék és az összes vagyonuk az egyháznak adják, de ez nem így van. A katolikusok, reformátusok és evangélikus gyülekezetben az éves tagdíj 4 ezer forint környékén van, az alkalmak utáni perselyezés általában 100 forintba kerül a hívőnek.

A többi egyház pedig nem várja el a tagdíjat, ott a hívő lelkiismeretére van bízva az adomány, amiből fenntartják az épületet és fizetik belőle lelkipásztort.


A manipulációról pedig csak annyit, hogy amíg nem tértem meg, addig pont ilyen sötétségben éltem mint az, aki a médiát tartja az egyetlen hiteles forrásnak és képes azokat a híveket semminek és senkinek nézni, akik hiszékenyek és manipulálhatóak. Én már ébren vagyok és látom az igazságot. Kívánom ezt mindenkinek.

2013. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

Van hogy pont egy kívülálló a felvilágosultabb. Egyébként NEM mondom biztosra, de a folyamatos írást, lehet azzal magyarázni, hogy csupán be akarták fejezni azt ami eddig lezáratlan volt. Ha egy valami jól működik, de gondok lehetnek vele, akkor azt tökéletesítik. Ugyanez lehet a helyzet a Bibliával is.


Egyébként ez a perselyes, illetve adományos dolog semmit sem jelent. A manipulálásnak pont hogy az a lényege, hogy az érintett személy ne tudjon a szándékunkról, illetve, hogy konkretizálás nélkül megtegye azt amit akarunk. Attól még, hogy a hívőnek nem KELL sok pénzt adnia, attól még a pap, illetve adott esetben a vallás (nem kell konkrétan a kereszténységre gondolni) sugallhatja azt, hogy igenis sokat kell adnia, és az már manipulálás, vagy legalább is egy manipulatív próbálkozás.

2013. szept. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jó, de nem a papoknak kell adni, hanem akinek nincs.
2013. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Jó, de ez a valóság. Itt nem úgy működnek a dolgok, mint ahogy azoknak működniük kellene, vagy ahogy úgy gondoljuk, hogy működniük kellene. Sajnos a gyakorlat sokszor elüt az elmélettel.
2013. szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!