Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit szóltok ehhez? Helyesírásé...

Mit szóltok ehhez? Helyesírásért bocsi de nem magyar országi vagyok. Szlovákiai, de mégis ide írom a kérdést mert a Magyarok közvetlenebbek és normálisabban állnak a dolgokhoz.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Kiléptem a gyüliből :) Gondolom nem kell magyaráznom. Az a sok hiba a bibliában , imára semmi válasz Istentől stb.


Nah közöltem ezt több gyülekezeti taggal :) Nagymamám például sírt és ordítozott velem. És azt mondta, hogy a Sátán a szivembe költözött , hogy megtévesszem az embereket. Mert ugye eddig akinek elmodntam azokat a bibliai hibákat.... hát senki sem tudott vele mit kezdeni .... csak pattogtak meg pokolal zsaroltak. De 2 nagyon jó haverom szintén kitért :)


Nah holnap megyek 1 Macedón misszionáriussal beszélni :) És hát 100% , hogy ő sem tud majd mit kezdeni ezekkel a hibákkal. Ott lesz még 1-2 ´´isten báránykája,,.


Szerintetek nem lesz bajom ebből ? Nem fognak fenyegetni vagy zsarolni ? :D Mert nagymamám már megzsarolt és eltiltott a legjobb barátomtól. Mert : ´´ te nem is vagy a barátja, csak elakarod téríteni az igaz úttól,,. Lényeg az , hogy kb : 5 éves korunktól járkalunk egymáshoz. Azóta legjobb haverok vagyunk. Nem értem , hogy lehet valaki ilyen bamba , hogy eltiltana 2 legjobb havert egymástól


Bocsi ha mérgessen , cinikus stílusban írtam. Én szépen kiakartám lépni. De idegesítik az embert. És ezekután meg az lesz , hogy : hát a világi emberek gyülölik az Isten gyermekeit. Hogy a majom valagába ne ha ezt csinálják ?


ui: hitgyüli , jehova tanui , stb kíméljetek :)


2013. jún. 29. 12:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Most mit kéne ehhez szólni? Mindenféle bántás nélkül kérdezem. 18 éves vagy, felnőtt, azokkal barátkozol, akikkel akarsz, úgy élsz, ahogy akarsz. Nagymamád meg vagy elfogadja, vagy nem. Te csak mosolyogj a sátános szövegeken, egyébként is teljesen fölösleges velük vitába keveredni, nem fogod tudni őket meggyőzni, csak felmérgesíted. Éld a saját életed, és kész.
2013. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
köszi szépen :) :) de az járkál a fejemben , hogy ha 1 vezető ember összetörik. Akire nagyon felnéznek és nagyon tisztelnek akkor csak kinyí a szemük ? :D Nem ? :D
2013. jún. 29. 13:21
 3/23 anonim ***** válasza:
47%

Mi az a súlyos hiba?

Puszilom a nagyanyádat :D

2013. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 pelgrim ***** válasza:
26%

Vallások, felekezetek hasonlítanak a gyerek ruháira, a gyerek felnő, kinő a ruháiból. A felekezetekből is ki kell nőni az embernek. Jó, talán nem kell azonnal eldobni minden darabot. A felekezeteknek megvannak alapjai, és lehet hogy vannak benne még hasznos dolgok számunkra, de ne váljunk rabjává.


A vallások, felekezetek feladata az emberek, a hívek öntudatának javítása, felszabadítása, felemelése oly magas tökéletességre, hogy azáltal végül fölöslegessé válnak. Hasonlóképpen mint a szülők gondoskodása, de meg kell tartani a lehetőséget, hogy időnként vagy szükség esetén visszatérjünk.


Ne felejtsd el azonban, hogy a küzdelem amibe most belekeveredtél a felnőtté válásod egy része, helytelen lenne tehát ha zokon vennéd azok viselkedését akiknek még szükségük van a felekezetre.

2013. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

"Ne felejtsd el azonban, hogy a küzdelem amibe most belekeveredtél a felnőtté válásod egy része, helytelen lenne tehát ha zokon vennéd azok viselkedését akiknek még szükségük van a felekezetre."


Ja, mondjuk a nagymamája? Ne röhögtess már:D


K.:


"Nem értem , hogy lehet valaki ilyen bamba"


hát én se, és nagyon jól tetted ezt az egészet

2013. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Milyen hiba van a Bibliában?

Ugyanis az egész Biblia egy axiómára épül: Isten végtelenül hatalmas, mindentudó, mindenható, végtelenül szerető és ő teremtette az Univerzumot, mindent, ami létezik. Sokkal nagyobb, semmint hogy felfoghassuk őt. Végtelenül okosabb, mint mi.


Ezen axióma alapján akármi áll a Bibliában, halottak feltámadása, stb. megtörténhetett Isten egyetlen gondolatára. Sőt, ami ellentmondásnak tűnik, az sem feltétlenül az, hiszen Isten mindent jobban tud, mint te.


Így már csak 2 leheőség maradt: vagy van Isten, vagy nincs. És ha van, akkor hatalmasat fog koppanni az állad, mikor eljön a végítélet, erre figyelmeztetett nagymamád is.

2013. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

jah :D aki normális életet akar élni , békéssen , és jól is akarja magát érezni az megy a pokolba.


Akik pedig ordítoznak , hogy Sátán cimborája meg zsarolnak mennek a menybe :D :D


Hallelujah. Bölcs az Úr :)

2013. jún. 29. 16:25
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem a kérdésre szeretnék reagálni, mivel megkértél rá, hogy ne tegyük:

Csak annyit, hogy nem vagyok tagja a Jehovás Bigott szektának.

A Magyarországi Jehova Tanúi egyházhoz tartozom.


Katy Weaver

2013. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted ;)
2013. jún. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az bizony könnyen lehet, hogy olyan társaságban, pláne családban kell élned, akikkel nem vagy egy véleményen. E témában nem kell feltétlenül mindent részletesen és végleges formában közölni. Nem hazugságról, színlelésről van szó, hanem tapintatról. Ha neked már nem felel meg az a társaság (gyülekezet), igyekezz minél kevesebbet velük lenni. Nem mindig választhatja meg az ember tetszőlegesen a cselekedeteit. Lehet fokozatosan is megtenni. Persze az erőszaknak érdemes ellenállni, de nem hasonló erőszakkal.


A nagymamáddal talán ne beszélj erről a kérdésről. Ha ő kérdez, ne hazudj, de próbálj kitérni, intézd úgy, hogy minél kevesebbszer legyen ez téma.


A biblia egy képletes írás, amely régi korokban íródott. Ha a történeteit, állításait szó szerint veszed, sok tűnhet ellentmondásosnak, zavarosnak, hamisnak. Sok tanítás viszont áttételes és minden korra igaz, mint például a "tiszteld anyádat és apádat, ne ölj" és hasonlók. Valójában ezek nem is vallási, hanem együttélési, erkölcsi dolgok. A vallás a hitről szól. Aki nem vallásos, lehet tisztességes, csak éppen vallási kérdésekben más a véleménye. És lehet vallásos ember is gazember, bár e kettő nehezen összeegyeztethető.


Fenyegetni, zsarolni akkor fognak, ha kihívó vagy, és ők nem képesek megérteni téged. Lehet kedvesen, szeretetteljesen is ellentmondani, bár nem könnyű. A nagymamádnak megmondhatod, hogy eltilthat a legjobb barátodtól. De ezzel az iránta érzett szeretetedet teszi tönkre. És hogy egyezteti össze a tiltást a szülői szeretettel, a gyermek tanításával, amire a vallás biztat. Kis fantázia, és menni fog. De hogy mennyi bajod lesz, elsősorban a viselkedésedtől függ. A misszionáriustól sokat ne várj, nem a bibliamagyarázat a feladata. Beszélgess vele egy keveset, és amint lehet köszönj el. A világot (se téged) ő sem fogja megváltani.

2013. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!