Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik "kilépnek" Jehova tanúi...

Akik "kilépnek" Jehova tanúi közül azok milyen okból/okokból teszik?

Figyelt kérdés
2013. szept. 19. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Kinyílt a szemük, vagy felébredtek, a cső mellé néztek...
2013. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Megvilágosodnak.
2013. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Őket nevezi a Biblia zöldelőnek, nem bánthatják őket sem a sáskák, sem a lovas seregek.

Ők azok akik nem alszanak, figyelnek, megnyílik a szemük a látásra, a fülük a hallásra.

Nincs miért közöttük lenni, megmenekülnek.

2013. szept. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát tudod azért mert Jehova tanúi nem kényszerítenek senkit sem, hogy mit tesznek. Minden embernek meg van a szabad akarata, tudod én ismerek szintén néhány embert, aki kilépett Jehova tanúi szervezetéböl. Jehova tanúi a Biblia szerint élnek, és lehet hogy tudod, hogy Jehova Isten megtiltotta a paráznaságot, lopást, csalást és akiket én ismerek azért mentek el, hogy épp ezt kívánták tenni. Vagy megtetszett nekik az alkoholizmus, a dohányzás a drogizás, és ez egy sem egyeztethetö össze a Biblia tanításával.
2013. szept. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző!


Szerinted most igazat írtál?

2013. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

grkaty!


"Minden embernek meg van a szabad akarata, tudod én ismerek szintén néhány embert, aki kilépett Jehova tanúi szervezetéböl."


Akkor ezek szerint ismersz olyanokat is akik nem erkölcsi okból hagyták el a szervezetet. Na az érdekelne engem hogy ők milyen okból döntöttek így. Egyébként csak a tisztán látás véget közlöm veled hogy más felekezetekben is sokan vannak olyanok amelyek valamilyen erkölcsi ok miatt hagyták el a gyülekezetet vagy lettek elküldve. (mert folytatták tovább a dolgot)


"Vagy megtetszett nekik az alkoholizmus, a dohányzás a drogizás, és ez egy sem egyeztethetö össze a Biblia tanításával."


Azon gondolkodom hogy hogyan tetszik meg az embernek az alkoholizmus. Meg a többi.

2013. szept. 22. 13:50
 7/8 openyoureye ***** válasza:

"Cső mellé néztek".


Hát ez állati! Nagy vagy! XD XD XD

2013. szept. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves grkaty!


ha valaki kilép a tanúk közül,nem az az oka,amit te említesz!

Egy kicsit utána kellene járnod a dolgoknak,mert valószínűleg ennek a válaszodnak az oka az,hogy nagyon nem vagy jártas ebben a dolgokban,vagy éppen azért adod ezt a választ mert te magad is benne vagy.

Ez az utóbbi a rosszabb!

Szerencsére én csak érintőlegesen vagyok benne,emiatt utána néztem jó pár dolognak!

Akik kilépnek,nem azért teszik mert már nem hisznek,hanem azért mert kinyílt a szemük!

Általában,ha alapjaiban megtud remegni valami,akkor az a valami nem jó.

Nézzük a tanúk szervezetét:mit is mondanak?Jézus nem Isteni lény,csak egy tökéletes ember.Pedig Ján 1:1-ben világosan le van írva,az ellenkezője.De ők ezt is megmásították.

MIkor vitáztam egy tanúval arról,hogy tudni lehet,hogy Bibliából kihagytak részeket,megmásítottak(nem csak a tanúk),azt mondta az nem igaz.

Erre pár perccel később már azt ecsetelgette,hogy az új Bibliában,amit átírtak a tanúk,a kihagyott részek is szerepelnek.

Mert ugye szerintük a Jehova név vagy 700 helyen ki volt hagyva.

Én megkérdeztem,hogy akkor most voltak dolgok kihagyva?Szerinted???Csend...

Sok tökéletes ember létezik én azt gondolom,de nem hallottam egyről sem,aki csodákat tett volna,halottat támasztott volna fel,vagy ő maga feltámadt volna,stb...

Aztán mit is mond a Biblia a próféciákról?

Olvasd el nyugodtan:(5Móz 18:21-22) és utána gondold végig,hányszor is mondták ezek az emberkék,hogy világvége lesz...(?)

És tudnám sorolni orrvérzésig,hogy mit hogyan magyaráznak sajnos félre!

Nézzük csak a vér kérdést:azt mondják azért nem mentheted meg a gyereked,vérátömlesztéssel,ha más mód már nincs,mert az van le írva:,,..tartózkodjatok a vértől..."

Nem tudom,de szerintem nem egyedül vagyok vele aki nem lát olyat,hogy hagyd meghalni a gyereked,ha beteg.A Bibliában annyi van csak leírva:,,...tartózkodjatok a vér megevésétől..."Cselekedetek 15:19-29


Csak kényszerítő eszközöket használnak!Mert ha valamit nem úgy csinálsz ahogyan nekik tetszik..,mindig a fejed felett van az,pl hogy kitagadnak,így nem beszélhetsz a,,társaiddal",,,barátaiddal",családoddal.És ha figyelembe vesszük azt,hogy a nagyvilági emberek meg nem fogadják el őket,tudat alatt is tudják,hogy egyedül maradnak és a kör bezárult a gyenge embereknek.


Nem is értem,hogy egy ilyen szekta,hogyan működhet???

A sok szerencsétlen lelki,vagy érzelmi gyenge embert behálózzák,vagy csak simán azokat akik gyenge jelleműek és ebből vígan eléldegélnek néhányan.

Eszméletlen!

2014. jan. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!