Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meghalt a viselkedést szabályo...

Meghalt a viselkedést szabályozó rendszerem, vagy személyiségzavarom van, vagy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
Az életem rendben volt. Elszívtam egy füves cigit, aztán pár perc múlva megváltozott az érzékelésem. Olyan érzésem volt mintha belülre szorultam volna, mintha egy monitoron át nézném a világot. A "viselkedést szabályozó mechanizmus" nem működött, nekem kellett irányítanom. Pl.: beszélgetés, nevetés, személyiség jellemzők... Ezek közül is egyszerre csak egy dologra tudtam koncentrálni. Az érzelmeim is elmúltak. Nem működtek ezek az alapvető dolgok maguktól.Olyan volt ez mintha az egész személyiségem ami régen meghatározott engem, több darabra hullott volna szét.Ez az állapot 6 éve tart.

#személyiségzavar #skizofrén #személyiség szétesés
2013. szept. 8. 13:55
1 2
 1/12 gömbicica ***** válasza:
alapjáraton szarul is érzed magad?
2013. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen sajnos, mivel elég sivár lett az érzelmi világom.
2013. szept. 8. 14:07
 3/12 gömbicica ***** válasza:
változtatni nem tudsz, vagy alapból a körülmények nem engedik? F,L?
2013. szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De tudok, csak hogy a változások nem épülnek be a tudatalatti viselkedésbe... és a baj az, hogy nagyon sok mentális erőt igényel minden nap odafigyelni külön-külön ezekre a dolgokra, főleg úgy, hogy ezt már másfél éve csinálom. F
2013. szept. 8. 16:59
 5/12 anonim ***** válasza:

Na ezért nem kell azzal dobálózni, hogy a "jaj, a fű milyen ártalmatlan..." Nem az. Mérhetetlen károkat képes okozni a pszichében, mint ahogyan az a kérdezőnél is történt. (Már amennyiben biztosan tudod, abban a cigiben tényleg csak fű volt.)

Kérdező, pszichológushoz kell menni - mást nem tudsz csinálni, de ez így nem állapot - ő pedig valószínűleg továbbküld egy pszichiáterhez. No para, ne ijedj meg, sokat javulhat az állapotod!

2013. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak ugye ott az a három betű, hogy (javul)HAT.

Szerintem is pszichológusnál kezdj. Ugye azt mondták, hogy nem káros a fű? Lehet, hogy testileg nem okoz sok kárt a tüdőrákon kívül, de lelkileg az embert szétszedheti. Hülye voltál, mert belementél a dologba, és a levét még most is iszod. Amúgy azt gondolom, hogy valami szintetikus vegyület is volt abban a cigiben, mert nem sok marihuána fogyasztónál alakul ki ilyen.

Ennyit tudok mondani: F1250

2013. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én pontosan értem miről van szó, mert ugyanígy jártam én is. Igaz én a sokadik füves cigi után. 2 éve kezelnek pszichiáterek nálam személyiségzavart állapítottak meg, de 6 fajtát, meg azt hogy el vagyok távolodva a valóságtól. A mai napig nincsenek érzelmeim. A pszichiáter is hiába magyaráz, nem tud olyan dologra hatni ami nincs. Próbálkoztak gyógyszerekkel, vagy 10 félét már biztos kipróbáltak rajtam, meg már több alkalommal feküdtem bent a pszichiátrián hónapokig. Nekem a gyógyszer egyetlen egy érzést tudott kiváltani, a tehetetlenséget, és ennek a vége mindig egy hatalmas dühroham volt. De azért te próbálj meg segítséget kérni, mert veszíteni nem fogsz vele semmit. Én legalábbis úgy voltam vele, hogy ennél rosszabb már nem lehet.
2013. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Voltam már 2 pszichiáternél. Az egyik orvos depresszióra gyanakszik, a másik meg borderline személyiségzavarra. Szedek gyógyszert is,( wellbutrin sr) de nem sokat ér. Nagyon ritkán és nagyon nehezen az emlékeimből tudok érzelmeket előidézni, de ezek is maximum fél óráig tartanak, aztán semmi... Ezért nem adtam még fel, mert ha még ott van belül ez a kevés is , addig van remény is.
2013. szept. 9. 17:15
 9/12 anonim válasza:
pánikbetegségnek hívják. nekem is ez van. egyes fajtájánál zsibbad a kezed meg magas a pulzusod stb.. nézz utána!
2013. szept. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
:S Velem is pontosan ugyan ez van... szintén a fű hozta elő, de nekem már előtte sem volt rendben az életem, de akkor még legalább saját magam voltam, még ha szarul is. ezt az állapotot senki sem tudja felfogni, csak aki benne van. még sztem a dokik se. irhatok priviben?
2013. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!