Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mit szólnátok, ha a...

Ateisták! Mit szólnátok, ha a gyereketek hívővé válna? Megpróbálnátok lebeszélni? Esetleg adnátok a vallásnak még egy esélyt?

Figyelt kérdés
2013. szept. 22. 12:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nincs gyerekem, de ha lenne sem változtatnám meg a viszonyom sem vele szemben, sem a vallásokkal szemben, de remélném, hogy azért kinövi.
2013. szept. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Frigg ***** válasza:

Mi az, hogy lenézünk? Én ugyan nem nézek le senkit, főleg nem a vallása miatt. Az, hogy én nem hiszek valamiben, vagy nem értek vele egyet, nem egyenlő azzal, hogy lenézem, aki igen...Én a természetvallásban hiszek, de nem erőszakolom rá senkire, nem térítek senkit. Amúgy ha lesz majd gyerekem, szabad döntést adok neki is, választ majd, ah elég érett hozzá és eljön az ideje :)


23/N

2013. szept. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Élénk tévedésben vagy, kérdező. Nem nézem le az istenhívőket. Magam, bár bigottul vallásos nagyszüleimnél nevelkedtem a nálam másfél évvel idősebb nagybátyámmal, akiből pap lett, ateista vagyok. Két felnőtt gyermekem küzül az egyik 8 éves korától katolikus. Ő akarta így, én meg hagytam, és segítettem ebben.
2013. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!