Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a keresztény vallás értelme?

Mi a keresztény vallás értelme?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy van kapor szakáll, aki megteremti a világot, meg bele az embereket és hogy örök boldogsággal jutalmazza a jókat, meg örök szenvedéssel a rosszakat és hogy ez le van írva egy könyvben, de ennek mi az értelme? Mi ebben az összefüggés?

2013. szept. 23. 00:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Mi a kérdés?
2013. szept. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%

A pénz:)

Nálunk olyan árakkal dolgoznak, h az nem is igaz, az meg szánalmas, h rád erőltetik, h dobj pénzt a perselybe, még oda viszik hozzád, ezer éves trükk.

(Miért nem lehet egyszerűen csak lerakni, mint más helyeken?)

2013. szept. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

A gyenge akaratú emberek terelése, amolyan "szabályrendszerbe" való fogása. Így úgy cselekszenek, ahogy elvárja tőlük egy felsőbb "hatalom" (egyház).


Egyszerűbb a birkákat terelni, mint azt, aki "szabadon", saját szabályai szerint él.


Meg persze a nagy pénzek sem jönnek rosszul az egyháznak.

2013. szept. 23. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
A mai kereszténység semmi más csak politika. A kezdeti kereszténység pedig téves állítások a világról,hazugságok,mesékkel egybeszőtt társadalmi igazságmorzsák az igazság teljeskörű igényével. És ebből kifolyólag rengeteg áldozat. Szóval a kereszténység káros az emberi identitásra.
2013. szept. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
49%
Az az értelme, hogy a papok - egy bizonyos rang fölött - jól élhessenek és nagy hatalomra tegyenek szert. Amúgy, a valaha volt legnagyobb átverés!
2013. szept. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Jól írják.

Ha jól megnézed egész hasonló az egyház, mint a mafia.

Hazugságokkal, fenyegetéssel, zsarolással (pokolra kerülsz satöbbi) szerzik a híveiket.

Pofátlanul pénzt gyûjtenek, vagyont halmoznak, miközben szegénységrõl prédikálnak.

Az ellenfeleiket meg egész egyszerûen lemészárolják (keresztes háborúk).

2013. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%

Ufff egyik kommentelő sem tudott rendes választ írni.


Figyelj kérdező, az élet dolgaira nem kell, és nem is szabad ezt a kifejezést használni (Mi értelme?) mert becsapós.


Az életnek mi értelme?

A munkának mi értelme?

A pénznek mi értelme?


Mert ilyen alapon akkor minek van értelme?


Egy olyan mondatra, ami a föld egyik nyelvén sem értelmezhető, nyugodtan használahatjuk a kifejezést.(Mi értelme?)


Vagy ha kapunk egy olyan feladatot, ami egy halmzból áll és csoportosítanunk kell bele a megadott számokat, de a halmazbábrába csak páratlan számok kerülhetnek, a megadott számok pedig mind csak párosak, ugye erre joggal használhatjuk a kifejezést.(Mi értelme?)


Viszont magára az élet nagy dolgaira nem szabad használni, mert hát igazából annak nincs értelme.


Érted kérdező?


Előttem kommentelőknek meg üzenem, a kereszténységet ne az egyházzal azonositsák.

2013. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila:

Szerintem ez az egész ha nem is minden átverés,de én a hitet,s a vallást(kereszténység)alapból elválasztom egymástól.Miért?

Mert az egész igencsak messze jár már a valódi hittől,ami persze nem jelenti azt,hogy mindent kételkedés,és kritika nélkül el kell fogadni axióma ként mert a dogma szerint úgy van,és kész.Ez a vallás. Ez bármely vallásra igaz,s ez valóban káros!

Az iszlám is nagyon hasonló a kereszténységhez e tekintetben,már ha azt nézzük,hogy ők hogy állnak hozzá a más vallások követőihez,vagy egyszerűen a nem hívőkhöz,vagy az leszel mint mi,vagy mész szépen meghalni!

Ha megnézzük a mai iszlám terrorizmust,az lényegében az ő keresztes háborújuk a nem iszlám világ ellen.

De lehet ide sorolni a hindu fundamentalizmust,mert Indiában a hindu fundamentalisták állandó harcot folytatnak a muszlimokkal,a keresztényekkel,s mindenki mással, aki nem hindu!

Én a vallást alapból értelmetlenek tartom,mert a leg megosztóbb dolog a világon,mert semmi sem tudja annyira végletesen megosztani az emberiséget,mint a vallás,s vallási fanatikusok pedig minden vallás követői között vannak,s még a politikai szélsőségeseknél is nagyobb veszélyt jelentenek.

2013. szept. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Persze, hogy nem ugyanaz a kereszténység, mint a vallás, de kb egyformán káros mind a kettő.

Nem értem, aki azt gondolja, hogy a hit erény meg jó dolog, az honnan vesz ekkora baromságot.

A tiszta hit önmagában a legkárosabb dolog a világon.

2013. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%
A keresztény vallás értelme, hogy Isten szeret. Téged is. Sőt, a korábbi válaszadókat is... Mert Isten szeretet. (1.János levél)
2013. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!