Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ti melyik vallással azonosulto...

Ti melyik vallással azonosultok leginkább? És miért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 14:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%

Baptista.

Hogy miért?

Azért mert Jézus oda hívott meg.

Nem a vallások által lessz valakiből hivő hanem a hite által.

Jézus dolgozik és mindenkinek kűld meghívót,csak mindenki ott kapja meg ahol a leginkább ,,szolgálni,, tudja az Urat.

2013. szept. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én leginkább a kereszténység előtti európai vallásokkal tudok azonosulni, vagyis inkább azonosulnék. Érdekelnek és tetszenek. Magyarként elsősorban a mi ősvallásunk érdekel. De, hogy higgyek is benne abba már nem vagyok biztos. Mondjuk én abból indulok ki, hogy ezek a vallások ami még a kereszténység előtt megjelentek igazabbak, mint a kereszténység, ami lényegében a zsidó isten imádásról szól, csak más szertartás szerint. És, hogy miért? Mert a zsidó vallásból alakult ki, úgy mint az iszlám. Szóval a zsidó, keresztény, iszlám egy és ugyanaz istent imádja.
2013. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 sándorjános ***** válasza:

Szerintem egy vallásnak nem az immázsa a lényeg, hanem miként alakul gyakorlattá az erkölcsi tanítása, (például ezért tartom primitív vallásnak az ókori görögöt.)

A vallás inkább erkölcsös dogma, ami segít lényünk létének értelmét megtalálni, helyesen cselekedni, valamint magyarázatot ad néhány borzasztóan mély kérdésre (például, ha az ősrobbanás előtt volt valami, hát mi? Talán az, akit Istennek nevetzünk.)

Vallásként én a kereszténységben nevelkedtem, és volt is pillanat, amikor teljesen megérintett a szent ige. Meg kell hagyjam, hogy a Buddhizmus eszméletlen mély gondolatokat tartalmaz, és a saját szelleméhez segít hozzáférni az embert, hogy a nem létező manifesztumban van-e metafizikai állandó, ha van, hát hol találod meg?

Aki alkotó, és választ keres az alkotás lényegére, értelmére, esetleg az életének, annak ezt a két vallást tudom ajánlani, ha máshogy nem is, csak kulturális vizsgálat szintjén.

2013. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Úgy kifejezetten egyikkel sem, de ha választanom kell leginkább a római katolikus. Ebben a kultúrában nőttem fel.

Érdekes dolgokat mond a buddhizmus is, de nyugatiként szerintem lehetetlen teljesen megérteni, átérezni, divatmajom meg nem leszek.

2013. szept. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egyikkel sem. De ha mindenképpen választani kell, akkor az ókori görögök hitét választanám.
2013. szept. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%
A LaVey féle sátánizmus. Szerintem sok ember ezzel tudna a legjobban azonosulni csak meghallják azt hogy sátánizmus és inkább elfordulnak.
2013. szept. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Én görög katolikus vagyok,de mindig is érdekeltek a vallások,a hasonlóságok és a különbségek.
2013. szept. 29. 13:15
 8/18 anonim válasza:
iszlám
2013. okt. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Igazsag szerint Jezus nem vallass formara szabta az o foldi tevekenyseget!!!O csak tette a dolgat.Az emberiseg vagta szazfele. Nezd meg a Nazareti Jezus filmet,esik szo rola barmi vallassformarol??Ahany vallass,anyi felekepen magyarazak a bibliat,mindenki a maga szajize szerint ertelmezi.Ne vallassi kulturahoz kotodjel,A SZIVEDET nyisd ki!Mint Jezus!
2013. okt. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
56%

FIGYELEM! Csak erős idegzetűek olvassák végig! :D Kedves kérdező! Remélem nem dobsz egy hátast a gép előtt a válaszomtól! :) Kicsit nagyon eltérek az átlagtól :)

Iszlám és LaVey Sátánizmus egyben. Én a fény mellett tudatosítom a sötétséget is. Istennel is jóban vagyok és a Sátánnal is! Istent az Iszlám oldaláról közelítem meg, mert a Koránt tartom hitelesnek, de mivel nagyon sokmindent nem tudok belőle betartani, így ez már Sátánizmus is, abba megy át, ezért azonosulok mindkettővel. Nagyon sok LaVey féle Sátánista van, akik nem is tudják, hogy Sátánisták és ehhez az irányzathoz tartoznak! Tartanak Karácsonyt, mert keresztények, de közben meg bűnöznek. A LaVey féle elitista Sátánizmust követve, mi nem metál zenét hallgatunk, (de lehet azt is) hanem komoly zenét, ahol nem fekete cuccban járunk (de lehet az is) hanem a feltűnő eleganciát képviseljük, ahol nincsenek pearcing-ek és tetkók, kivéve egy kicsi vallási tetkó valahová, mondjuk az Őrző Démonunk jele vagy a fordított pentagramma. Én az Iszlám ünnepeken felül, amiben böjtölök 30 napig stbi... tartom az összes természet ünnepet is, amit LaVey áthozott a Boszorkányságból ... Mindkettővel azonosulok és így van harmóniában a testem és a lelkem. Mindkettőbe hívatalos beavatásom van. Az Iszlámba 7. éve, a LaVey Sátánizmusba 2. éve. A házamban van egy könyvtárszobám, annak az egyik fala Iszlám fal, Iszlám könyvekkel Iszlám képekkel a falon keretben, a másik falon Sátánista oltár van Sátánista jelképekkel amik keretben vannak LaVey legjobb fotóival együtt A3-as méretekben. Kedves 22:47 órás választ adó! Boldogsággal töltött el, hogy LaVey nevét megejtetted és ahogyan megejtetted :) Hogy miért? Mert Isten meghívott az Iszlámba és a Sátán is a Pokoli paradicsomába :) Mindkettőt szeretem és Isten kiválasztott szabad szolgája vagyok, ezt érzem! Ezt ne kérdőjelezze meg senki! Ez egy hálás szabadság arra, hogy nemet mondjak minden olyanra, ami nem kedves számomra, Isten tökéletes akaratából! Ez egy boldog állapot! Amennyiben még nem vagyunk Isten szabad szolgái, akkor jobb, ha a törvény igája alatt roskadozva, a félelem és buzgalom vezet bennünket, mint hogy elvesszünk. A szolgaság még mindig jobb, mint a kárhozat!


Béke Legyen Veletek!

Ave Satanas!


(Kinek melyik tetszik, azt vegye magára)

2013. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!