Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyház miért ellenséges a...

Az egyház miért ellenséges a többi világi vallással szemben?

Figyelt kérdés
Ha én keresztény vagyok akkor a másik vallású nekem pogány és tisztátalan? Nem vagyok se ateista,se ez se az.....én csak kérdéseket várok.
2009. okt. 21. 12:24
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Ha tudományos szemszögből vizsgáljuk a dolgot akkor a keresztény és ehhez fűződő vallásformák kb: 4-5000 évesek.

A hit magyarázata: Elhiszel valamit amire az elméd nemet mond. Szerintem az igazi hit önmgadban kerestetik, PL: ezt meg tudom csinálni, képes vagyok rá. Nem pedig azt,hogy Istenem adj erőt, Isten segíts rajtam... HAH..segíts magadon, a keresztény és még néhány vallásforma azt tanítja ,hogy imádkozzunk és annak meg lesz az eredménye.

Viszont egy ház nem fog felépülni imádságból.

A hit a legszebb dolog, de csak az ömagadba vetett hit. Ha megterem a föld és jól élsz belőle azt magadnak köszönheted mert a belevetett munkád termést hozott, nem kellene áldani Istent mert lehetővé tette.

2009. okt. 21. 12:34
 2/26 anonim ***** válasza:
37%
Nekem ez a világi vallás elnevezés amolyan fából vaskarikának tűnik. Kifejtenéd, mire gondoltál?
2009. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Figyi, fűzz inkább gyöngyöt, és ne írogass marhaságokat jó? Isten nélkül semmit sem tehetünk, minden az Ő kegyelme.
2009. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Na eltértem a tárgytól. A lényeg,hogy az egyház miért néz úgy a más vallásúakra mint valami "terroristára" ( képletesen szólva).

Élő példa a Jehova tanui csoportosulás, nagybátyám 4 évig volt Kínában. Beleszeretett a buddhizmusba, majd pedig visszatérte után néhány héttel eljöttek hozzá a Jehovák.

Igen jó érveket hoztak fel Istenről és egyéb dolgokról. Majd mikor megemlítette ,hogy buddhista......kicsit kiakadtak.

Később elmondták neki, (persze burkoltan) hogy az marhaság és hogy az ő vallásuk százszor jobb.

Nagybátyám levont következtetése az volt, hogy ha az egyház híve vagy akkor egyáltalán nem tiszteled a más vallását. Viszont a tanaikban ott van: Tiszteld embertársaidat. Tiszteld embertársaid hitét miért nincs?

2009. okt. 21. 12:55
 5/26 A kérdező kommentje:

A világi vallás elnevezés nem helytálló belátom. Azt akartam írni,hogy minden más vallás ami nem az Egyházhoz kapcsolódik. (Spiritizmus, Buddhizmus, Hinduizmus....stb)


Isten nélkül már miért volnánk tehetetlenek?

2009. okt. 21. 12:58
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező, egyrészt örömmel látom személyedben (is), hogy vannak még gondolkodó, értelmes emberek, akik a racionalitást, a megismerést és a bizonyítékokat előbbre helyezik a vakhitnél, amely túlságosan is könnyen csapdába ejtheti az embert. Elismerésem, jó úton jársz, csak így tovább! :)


Másrészt, hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem egyszerűen azért, mert ez része a lényegének, része az önmeghatározásának - és ez szinte minden vallási szerveződésre igaz: vagyunk MI, akiknek igazunk van, és vannak a szegény szerencsétlen TÖBBIEK, akik csak azt hiszik, hogy igazuk van, de valójában megtévedt bolondok és a pokol tüzében fognak égni.


Az persze már egyiket sem zavarja, hogy a többiek szemében ők maguk is csak többiek, sem pedig az, hogy ennyi ellentétes hit egyszerre nem lehet igaz - elvégre mindannyian meg vannak győződve róla, hogy valóban nem, mert csak az ÖVÉKÉ az igaz... holott persze ezt semmivel nem tudják alátámasztani. Csak a Bibliára is ezerféleképpen hivatkoznak. Ez már csak egy ilyen dolog.

2009. okt. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%

Katolikus vagyok, úgy is neveltek. Soha nem találkoztam pap részéről sem olyan felfogással, hogy a többiek a "pogányok".

Mindíg azt tanultam, hogy mindenkit úgy kell elfogadni amilyen és úgy kell szeretni amilyen, mert nincs jogunk megítélni senkit.

2009. okt. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
13:40-es: Bár minden hívő legalább így gondolkodna! Nagyon dicséretes hozzáállás ez is. Sajnos azonban nagyon sok hívőre igaz az a gondolkodásmód, amit a kérdező leírt. De azt is jó látni, hogy azért a hozzád hasonlók is hallatják a hangukat. Remélem, a radikálisabbak tanulnak tőletek! :)
2009. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
87%
Jó, elmentek Jehova Tanui. És, mit tettek? Keresztre feszítették? Máglyán megégették? Csak azt akarom mondani, hogy egy-egy beszélgetés még messze áll az erőszaktól. É nagyon pártolom a Buddhizmust, békesség vallása. Ő maga, aki Buddhát követi, biztos nem kapja fel a vizet ilyen kicsiségért.
2009. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
34%

ma 13:09-nak igazsága van valahol

ha uis én mint buddhista, elfogadom, h a muzulmánnak is lehet igaza, akkor mi a fenének vagyok buddhista???

2009. okt. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!