Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Reformátusok és Unitáriusok....

Reformátusok és Unitáriusok. Ki mivel magyarázza a saját hitét és mivel cáfolja a másikat?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Minden keresztény felekezet azzal igazolja a saját hitét, hogy ez az őskeresztény valláshoz legközelebb álló irányzat.

A többit pedig nem cáfolják. Max. tagadják.

2009. nov. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Reformátusnak kereszteltek, református gyülekezetbe járok, de nem magyarázom a reformárusságomat, mert nem református vagyok, hanem keresztyén. Sok minden van, amit a református egyház tanít, és én nem értek vele egyet, mert a Biblia nem igazolja. Mondok példát: a gyermekkeresztség. Csak a két első fiam van megkeresztelve, mert ők még a megtérésem előtt születtek, ezért én is megkereszteltettem a két fiamat, bár én magam Isten létezésében sem hittem. A most 13 éves lányom, és az 1 éves fiam nincs megkeresztelve, és az áprilisban születő lányom sem lesz, mert úgy döntöttem, ezt rájuk bízom, hogy akarnak-e keresztyének lenni vagy sem. Én természetesen hitben nevelem őket, és imádkozom is a megtérésükért. A 17 éves fiam, aki keresztelve is van, és a 13 éves lányom aki nincs keresztelve már megtért, elfogadták Jézust személyes meglátójuknak. De csak és kizárólag a Bibliát fogadom el hitelesnek, mint Isten kinyilatkoztatása, minden mást ami azzal ellentétes, számomra nem elfogadható. Akkor sem, ha azt a református egyház hirdeti. Az Unitárius egyházról szinte semmit nem tudok, bocsánat ha tévedek, de szerintem ők Jézus Isten voltát nem fogadják el, ami pedig a keresztyénség lényege, minden más ebből következik, és e nélkül nincs értelme, ami nem azt jelenti, hogy nem érdemes erkölcsösen, vagy tisztességesen élnie annak, aki nem hiszi Jézus Isten voltát, csak ettől még nem lesz üdvössége, örök élete, tehát az erkölcsös és tisztességes élete után, még is a kárhozatban nyitja fel a szemét, mert üdvösséget, és örök életet csak Jézus váltsághalálán keresztül lehet nyerni. A Biblia ugyan is ezt tanítja.
2010. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Egyébként, nem értem a keresztények "nagy kereszténységét" ill. azt, hogy, más vallást nem tisztelnek (tisztelet a kivételnek). A keresztény biblia is tartalmazza "Ne csinálj faragott bálványt és ne imádd." Akkor mi az a keresztre feszített jézus bent a templomban, a templom tetején, a nyakláncon, ha nem faragott bálvány?

Na ennyit a keresztény vallásról.

Üdv: Egy zsidó.

2010. jan. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Kedves Zsidó!

Nem értem, hogy engedheted meg magadnak azt, hogy a kereszténységet a szádra veszed! Biztos a te néped is csak a szent írásaitok szerint élnek, azért van az, hogy nyugatra sírtok a holokauszt miatt, keletre meg gyártjátok (ld. palesztina)!

2010. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

En Erdelyben elek ahol Unitarius vagyok.A legnagyobb kulonbseg Unitarius es Reformatus vallas kozott, hogy mig mi szentharomsag tagadok ok szentharomsag hivok.Az Unitarius vallas a tenyeken alapszik pl nem hiszik el a teremtestortenetet mondvan hogy egy szep tortenet de nem LEHET igazsag alapja.Ezt sok ember meg elborzadva halgatja.A bibliat nem ertjuk szo szerint.Az urvacsoravetelkor nem Jezus testet es lelket fogyasztjuk hanem a Jezusra emlekezunk ez altal.

Sok ilyen kulonbseg van.Szerintem, pusztan csak egy szemelyi velemeny, de az unitarius eszme nagyon ember kozeli nem alit valotlansagokat, ezaltal egy atlagember is konnyen megerti illetve azonosul az unitarius vallas hivatasaval.

2011. ápr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

15:26


Mi Jezus tanait kovetjuk, Jezusrol mi azt mondjuk hogy Isten legjobb fia volt.Jezus embernek valotta magat ezert az embernek szerintem nincs az a joga hogy istenne avassa.A Jezus altal hirdetett kereszteny egyhaz lenyege az egy Isten, nem a ketto es nem a harom volt.Jezus egy olyan ember volt aki Isten torvenyei szerint elt es Isten szellemeben tanitott.Ha az unitarius egyhaz tagjai nem udvozolnek azert mert nem imadjak Jezust hanem szeretik es elismerik akkor mi legyen azokkal a keresztenyekkel akik bar imadtak Jezust de a szellemeben oltek es bunoztek.Azok udvozolhetnek?

2011. ápr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Lehel-Arpad válasza:
Nem cafolom a reformatus vallast , nekem az untiarius kozelebb all a gondolkods-modomhoz. Ennyi...
2011. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!