Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Reformátusok, nálatok ez hogy...

Reformátusok, nálatok ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Mindig szapuljátok a katolikusokat, hogy a Bibliába ez meg az le van írva, és mi mégse úgy csináljuk( vagyük például a "ne csinálj faragott képet a föld dolgairól" című örök vitákat okozó részt, ami egyébként szerintem annyira szőrszálhasogatás...).

De szerintem van egy sokkal lényegesebb dolog, ami felett viszont ti siklotok át tök könnyen: a házasság kérdése. Jézus a házasságról azt tanította, hogy házasságtörést követ el az, aki elválik házastársától-kivéve házasságtörés miatt- és elválik férjétől/feleségétől. Pontosan:

Hallottátok a parancsot: Ne törj házasságot.

Mt 5.28

Én pedig azt mondom nektek, hogy aki bűnös vággyal asszonyra néz, szívében már házasságtörést követett el vele.

Mt 5.29

Ezért ha jobb szemed megbotránkoztat, vájd ki és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested a kárhozatra jusson.

Mt 5.30

Ha jobb kezed visz bűnbe, vágd le és dobd el! Inkább egy tagod vesszen oda, mintsem az egész tested pokolba kerüljön.

Mt 5.31

Ezt is előírták: Aki elbocsátja feleségét, adjon neki válólevelet.

Mt 5.32

Én pedig azt mondom nektek, hogy aki elbocsátja feleségét - hacsak nem paráznasága miatt -, okot ad neki a házasságtörésre. S aki elbocsátottat vesz feleségül, házasságot tör.


(Ennek ellenére csak úgy megjegyezném, hogy én /pillanat egy refi gimibe járk, ahol a suli vallási vezetője 4 éva alatt háromszor ment férjhez-mindig máshoz:)


Szüval hogy is van ez?

17/L


2010. ápr. 10. 13:02
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*bocsez ott fent kicsit hülyén fogalmaztam: szóval ha nem megcsalás miatt válik el valaki, az is házasságtörés.
2010. ápr. 10. 13:03
 2/21 A kérdező kommentje:
És ha már olvassátok: ezt mennyire kell komolyan venni, hogy "vágd ki a szemed, ha bűnös gondolatokkal nézel valakire" ez azért durva lennexD kb minden férfi szem nélkül járna:D
2010. ápr. 10. 13:05
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

igazad van


a másik, Pál levelében: az asszonyok a gyülekezetben hallgassanak- ehhez képest lassan több a női lelkészük, mint a férfi

2010. ápr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
ja, és a mi egyik szomszédunk is egy elvált és újra nősült ref. lelkész!
2010. ápr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

A Szentírás mint igazságos cselekvési pályát, az ,Istennel való járást’ jelöli meg. (1Móz 5:22; 6:9) Mi van akkor, ha a „jobb szem” (itt az ember látásának összpontosítására szolgáló képességét jelképezi), vagy a „jobb kéz” (azt jelenti, amit az ember a kezével tesz) az egyén „botlását”, azaz az Isten iránti engedelmesség útjáról való letérését okozná? Ebben az esetben a szem kitépéséhez vagy a kéz levágásához hasonló tetthez kell folyamodni. Azt kérdezed, hogyan?


Megszokott dolog, hogy emberek inkább elvesztik egyik végtagjukat, csakhogy életük megmaradjon. Még sokkal életbevágóbb Jézus szerint, a szemek és kezek ,képletes elvetése’, hogy így elkerüljük az erkölcstelen gondolkodást és cselekedeteket, mert csakis így menekülhetünk meg a tüzes gyehenna által jelképezett örök megsemmisítéstől. A gyehenna a Jeruzsálem közelében levő ,szemétgyűjtő hely’, ahol éjjel és nappal tűz égett, hogy az ott lerakott undorító dolgok a lángok martalékává váljanak. — Máté 5:29, 30.

2010. ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
48%

jehovás hülyeség

nincs örök megsemmisülés

2010. ápr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15%

szégyen, hogy már Isten igazi nevét sem használjátok, csak hogy leplezzétek magatokat

így nem lesztek elfogadottak jehova előtt

2010. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Református vagyok.


Ehhez képest nem igaz, hogy "mindig zsapulom a katolikusokat". Katolikus férfihez mentem férjhez.


Ami a házasságtörést illeti: mindketten szüzek voltunk a nászéjszakánkig, ami az esküvőnk után 2 nappal volt.


Szóval ne általánosíts.

2010. ápr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

"így nem lesztek elfogadottak jehova előtt"


Kösz, én nem is akarok elfogadott lenni egy nemlétező isten előtt, akinek annyira vakbuzgók a hívei, hogy kisbetűvel írják kitalált istenük nevét :D


Egy pogány

2010. ápr. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Többek közt ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt nem vagyok vallásos.Tölem persze az megy templomba aki akar csak engem ne akarjon megtalálni a rögeszméjével.
2010. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!