Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tisztelt ateisták! Ti miért...

Tisztelt ateisták! Ti miért vagytok itt a vallás és valláskritika részlegnél?

Figyelt kérdés
Nem mintha zavarnátok, csak kíváncsi vagyok arra, hogy hogyan találtatok ide és miért maradtatok....

2013. okt. 31. 23:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én eleinte nem ide akartam jönni. Egyszerű pitiáner kérdéseket tettem fel az elején, ezért komolytalan nevet választottam, ahogy az látható is :)


Én egyszerűen feljöttem a "Kultúra és közösség" topikba, és a legelején a véletlen szerűen behozott kérdések jöttek be (vagy a legfrissebbek, most nem tudom) ahol az egyiknél, egy jól kialakított vitát láthattam, ami felkeltette a figyelmemet. Utána egy jó darabig nem írtam semmit, csak "művelődtem" majd megjött a kedvem a saját nézetem bemutatására is. Vagy, hogy jobban mondjam, hogy elűzzem az ateistákkal kapcsolatos tévhiteket.

2013. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Azt hiszem főleg azért olvasom az idevonatkozó kérdéseket, mert nincs külön kategóriája. Szóval a Kultúra és közösség egyéb témái jobban érdekelnek, de ha már itt vagyok a vallással kapcsolatosakat is átnézem és ha érdekesre találok én is hozzáfűzök valamit. Mondhatni "semmi sem idegen tőlem, ami emberi" és a vallás tagadhatatlanul az.
2013. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Én is véletlenül tévedtem ide, és megtetszett az ateista és szkeptikus túlerő :D Amúgy a valláskritika, hááááát... nem a vallásosok erőssége, ahogy az önkritika sem, ugye. Tehát nekünk több helyünk van itt, mint nektek. A vallásban meg azért van helyünk, mert mi tudással is rendelkezünk, nem csak hittel. Sőt, eddig úgy tapasztaltam, hogy több szent szöveget olvastam, és töbször, mint a legtöbb vallásos, akit ismerek. Amelyik meg véletlenül elolvasta a sajátját és utána nézett részletesebben, az meg sem próbált megismerni más vallásokat.
2013. nov. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Talán megakadt a szemem egy kérdésen, beleolvastam, aztán nem tudtam megállni, hogy nem válaszoljak rá.

Aztán kezdtem el a többi kérdést is figyelni.

2013. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, hogy keveredtem ide, már az oldal látogatója vagyok legalább 5 éve. Valószínűleg azért kezdtem el válaszolni, mert olyan dolgokról volt szó, amiről nekem is volt véleményem és/vagy olyan blődséget írt valaki egy-egy kérdéshez, amit nem tudtam szó nélkül hagyni. Kialakulhatott egy vita, akkor meg már megnéztem a többi kérdést is, és mire észbe kaptam, több ezer válaszom volt.
2013. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

Lost ezt tőled is meglehetne kérdezni...

Mivel a Bibliai alapismeretekkel tisztába sem vagy és el sem akarod fogadni azokat.

2013. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Először is érdekelt a "hívő elme". Hogyan, miként, miért hisz. Feltettem egy kérdést, aztán jött a többi...

És miért maradtam? Mert még nem vesztettem el az emberiségbe vetett hitem. :)

2013. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A " Kultúra és közösség " volt számomra az egyik leglátogatottabb kategória már a kezdettől fogva, ezért kíváncsiságból az itteni kérdéseket is pásztáztam néha, amikor a többi részleg pihenőben volt.


Kezdetben is és a jelenben is sziszifuszi mechanizmusnak tartom azt, ami itt van, mert soha véget nem érő álláspontokkal, elvekkel és nézetekkel, de ennek ellenére az emberi természet alapja a vitázás és a tárgyalás, ezzel magyarázható lényegében az is, ami itt van.

2013. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Geronimo Stilton ***** válasza:
74%
Engem meg a házalós barátaink kergetek ide,mivel a feltett kérdésem ebbe a kategória tartózik.Mivel már itt vagyok gondoltam körül nézek kicsit,és hát mondhatom találtam érdekes gondolatokat.Igy hát maradtam és probálom kicsit több tudásra ösztönőzni a 'nyájat' :)
2013. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Azért, hogy felnyissam a szemeket és győzelemre vezessem a dicső istentelenség zászlait.
2013. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!