Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten annyira vigyázott a...

Ha Isten annyira vigyázott a bibliára, hogy engedhette meg, hogy a Sátán az ő nevével visszaélve írhasson bele?

Figyelt kérdés
A sátánt úgy jellemzik,mint pusztítót,Isten ellentétét,aki gyűlöli Isten teremtményeit.Tehát,aki ok nélkül állatokat,és növényeket pusztít el,az nem lehet az Isten,márpedig az özönvizet is istentől eredezteti a Biblia.
2013. nov. 2. 15:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
64%
Isten miért ne lehetne gonosz? Hol itt a baki?
2013. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
kereszténység szerint nem lehet gonosz...
2013. nov. 2. 16:25
 3/30 anonim ***** válasza:
4%

Ha Isten a lázadás után és Sátán felvetésére aki azt állította hogy minden embert eltud fordítani Istentől, miért enged bizonyos dolgokat sátánnak?

Hogy Ne vádolhassa Istent, hogy nem adott elég időt, és módszert az állítása bizonyítására.


Ha valakit megvádolnak, valamivel bizonyítani kell, hogy a vád igaz vagy sem.

Bizonyíték nélkül egy vád sem él.


Katy Weaver

2013. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de nem olvastam végig a kérdésedet.


Miért ne lehetne?

Isten semmilyen ítéletet nem hajt végre, mielőtt be nem jelenti. Noé közölte az emberekkel, az embereket nem érdekelte.

Most is elhangzik egy bejelentés, az emberek a fülük botját sem mozdítják, nem vesznek észre semmit.

S a többi sem volt bejelentés nélkül, mindig is elküldte a szolgáit, hogy figyelmeztessék az embereket.

Az írja a Biblia, hogy a föld meg telt erőszakossággal, annyira, hogy ezt már Isten nem hagyhatta szó nélkül, és még mielőtt a létező hűségeseknek is baja esik, közbe kellett avatkoznia.


Egyébként meg Isten ítéletei igazságosak, jogosak, még ha nekünk embereknek fáj is.

Egy dolgunk van igyekezni változtatni a gondolkodásunkon, és az életünkön tetteinken.


Katy Weaver

2013. nov. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek Katyval ezúttal, a változatosság kedvéért.

Javaslom, hogy az emberek is alkalmazzák a módszert.

Így a BKV ellenőr shotgunnal járna és a bliccelőt simán fejbe lőné, abból majd tanul. Persze a figyelmeztetést ki kellene írni.

A tilos parkolásnál automatikusan menne a pokolgép a kocsira, miféle kerékbilincs, az nem elég kérem, gyerekes dolog.

Gyermekeink nevelése is fontos, ezért a kisbalta mindig ott lógna az ebédlőben és ha nem eszi meg a spenótot, akkor szeretettel ketté lehetne hasítani a fejét.

Tanuljunk Isten szerető módszereiből!

2013. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
74%

"Hogy Ne vádolhassa Istent, hogy nem adott elég időt, és módszert az állítása bizonyítására."


Miért fél a Sátántól Isten?

Vagy vele k**** jó fej akar lenni, ezért vagyunk most sz*rban?

2013. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Katy,megkérlek,hogy olvasd el a kérdés alatti magyarázatot még egyszer figyelmesen.

Nem az emberekre helyeztem a hangsúlyt.Az állatok,és növények mit ártottak istennek,milyen bűnöket követtek el? erre válaszolj légy szíves.

2013. nov. 2. 19:39
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

Nővények nem pusztultak el végleg, az egy özönvíz után is remekül kikelnek. Nem is kellett növényeket menekíteni a bárkába, csupán takarmányként, ennivalóként. A növények nem érző lények (sem a Biblia és szerintem sem).


Az állatok mit vétettek? Ha megfigyeled a kutyatartókat, a kutyák jelleme nem mentes a gazdája jellemétől. Valahogy az emberi környezet meghatározza az állatok jellemét. Persze erre rengeteg ellenpéldát fel lehet hozni, mondjuk egy oroszlánnak mi köze hozzám?


Viszont Isten nemcsak az embertől, az állattól is számon kér.

1Móz 9,5 De a ti véreteket, a melyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.


Isten az embernek adta az állatok feletti uralmat. Valószínűsítem ez miatt is az összefüggést.

2013. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Nos az állatokat, nem az örök élet kilátásával teremtette.

Nem azért nem élhetnek örökké mert bűnt követtek el.

Nekik más a rendeltetésük.

Egyedül az embernek helyezte kilátásba ezt a kiváltságot.Az állatoknak nem, s ez soha nem is volt kérdés ez.

Hidd el ha nagyon érzékenyek akarnánk lenni, akkor Én is "kérdőre" vonhatnám a Teremtőt, mert magam is tartok állatot, és nagyon szeretem Őt, és nagyon fog fájni, hogy egy napon véget ér az élete, Nem is tudom elképzelni most még, hogy nem lesz velem sokáig, mert egy kutya csak 15-18 évig él jobb esetben


Ilyenkor egy biblia vers jut az eszembe:

(Róma 9:20, 21) 20 Ó, ember, hát ki vagy te tulajdonképpen, hogy visszabeszélsz az Istennek? Mondja-e a megformált dolog a megformálójának: „Miért készítettél engem így?” 21 Micsoda?! Vajon nincs hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból a gyuradékból az egyik edényt tisztes, a másikat tisztesség nélküli használatra készítse?

Az élet forrásának a hatalmát ilyen kérdésekben kár felül bírálni, mert ezzel az erővel, nem lett volna köteles életet létre hozni, jól meg van élőlények nélkül, de a szeretete indította, hogy megossza az életet másokkal, ezért kezdett teremteni. Egyik fajtát így a másikat úgy.

Nincs jogunk meghatározni mit tegyen. Inkább örülnünk kell az életnek és hálásnak lenni, hogy nekünk ez jutott.

Hidd el az állat nem gondolkodik el ezen.


Katy Weaver


Egyébként ezért kértem bocsánatot, mert csak a nagy betűs kérdést olvastam el.

2013. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

Növények:

a növényeket a Te táplálásodra, vagy a Te jólétedre teremtette nem Ön magáért. A Növény nem fog ezen gondolkodni, mint ahogy az állat sem.

Egyedül az ember gondolkodik ilyesmin, Az egész világ egyetem a legnagyobb rendezettségben működik, és nem lázadnak fel a bolygók, se hogy miért nem laknak rajtuk élőlények?

Mi lenne ha a hold, elkezdene lázadozni, hogy Ő nap akar lenni, a nap meg felháborodna, mert Ő meg Jupiter akar lenni....Valahogy így van z a világ egyetemben, mindent úgy hozott létre ahogy a legjobb a gondolkodó teremtményeinek. Legyél hálás inkább, az életért, és ne akarj más lenni mint ami vagy. Ennek születtél, ember vagy nem fogsz oroszlánná vagy Struccá változni.


Ja az állatok se lázadoznak a halál ellen, és az ellen se, hogy mások akarnak lenni, eszükbe se jut.

Egyébként sem gondolkodnak azon se, hogy "Én miért vagyok Ló, miért nem inkább madár."


Katy Weaver

2013. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!